Esmer Erkeğe Yakışan Renkler Nelerdir?

19.02.2023
2.630
Esmer Erkeğe Yakışan Renkler Nelerdir?

Esmer erkeğe yakışan renkler nelerdir? Esmer erkekler için giyim kombinleri yapılırken esmer erkeklere hangi renk yakışır sorusunun cevabı aranmaktadır. Aslında esmerlere yakışan kıyafet renkleri bilinmelidir. Böylece esmerlere yakışan takım elbise renklerinden kazak renklerine kadar kusursuz kombinler yapılmaktadır.  Esmere yakışan renkler erkek stilleri için son derece önemlidir. Çünkü ancak esmerlere yakışan kıyafet renkleri ile kusursuz kombinler yapılmaktadır.

Aslında esmer tenli erkek, karizmatik görünümünün altında sert bir mizacı yansıtır. Esmer ten erkek için kombin renklerinde doğru renkleri bulduğu zaman daha karizmatik, daha romantik ve daha cool görünecektir. Açık ve koyu esmer erkek nasıl giyinmeli? Ek olarak esmer erkeklere yakışan takım elbiseler ve renkleri nelerdir? gibi soruların cevapları ile birlikte esmer erkek kombinleri hakkında detayları birlikte görelim.

Esmer Erkeğe Yakışan Renkler Nelerdir

Esmer erkeğe yakışan renkler denilince akla ilk olarak çok koyu esmere yakışan renkler de aynı mıdır sorusu gelmektedir. Aslında çok koyu esmerlere yakışan renkler az da olsa farklılık göstermektedir.

Birçok kişi esmere açık renklerin yakıştığını, koyu renklerin yakışmadığını düşünür. Yine birçok kişi esmerlere yakışan renkler arasında koyu renklerin olduğunu, açık renklerin fazla kullanılmaması gerektiğini düşünür.

Esmer erkeğe yakışan renkler

Esmer erkeğe yakışan renkler

Oysaki esmer erkek kombinleri, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda doğru tonlamalar ile yapılmalıdır. Böylece çok daha etkileyici bir karizmatik görünüme neden olmaktadır.

Yani esmerler açık renkleri de koyu renkleri de rahatlıkla kullanabilir. Dikkat edilecek tek nokta açık ve koyu renkleri doğru harmanlamak ve bu renkleri ten rengi ile uyumlu kılabilmektir.

Esmer erkekler, seçecekleri kıyafetlerde ten renkleri ile uyum dışından göz renkleri ve saç renkleri ile bir bütün haline getirmelidir.

Aslında esmer mavi gözlü erkekler ile esmer kahverengi gözlü erkekler veya esmer ela gözlü erkeklere yakışan renkler farklıdır. Esmer mavi gözlü erkekler kombinlerinde mavi renk tonlarına mutlaka yer vermelidir. Yani esmer erkeğe hangi renk gömlek, kazak ve tişört gibi popüler kıyafetlerde maviyi mutlaka kullanmalısınız. Özellikle saks mavisi ve koyu mavi tonları.

Esmer kahverengi gözlü erkekler ise yaptıkları kombinlerde, kombinlerine kahve tonlarını ( toprak tonlarını) mutlaka eklemelidir.

Esmer ela gözlü erkekler ise esmer erkeklere yakışan renkler doğrultusunda sarı tonlarını kombinlerde kullanmalıdır. Tam da bu noktada esmere yakışan kıyafet renkleri genel olarak nelermiş birlikte görelim.

esmer erkekler ne renk giymeli

Açık ve koyu esmer erkekler ne renk giymeli

Esmer Tenli Erkeklere Yakışan Renkler

 • Açık sarı tonları (hardal sarısı çok koyu esmerlere asla olmaz)
 • Mavi tonları (göz renginize göre tonlamalar da farklılık olabilir)
 • Yeşil  tonları (ela gözlere de fazlasıyla yakışacaktır)
 • Açık kahverengi ve sütlü kahve tonları
 • Beyaz
 • Krem rengi
 • Kırmızı
 • Gül kurusu
 • Lacivert
 • Gri ( gri renk, mutlaka sarı, toz pembe veya beyaz ile birlikte kullanılmalıdır)
 • Lila
 • Açık mürdüm tonları
 • Bej rengi
 • Kemik
 • Toz pembe
 • Pudra
 • Taba rengi
 • Kiremit rengi
 • Camel renkler
 • Tarçın rengi
 • Vizon rengi
 • Nude renk ve tonları kullanılarak esmer erkekler ne renk giymelidir sorusunun cevabını vermiş olacaksınız. Ayırca çok daha dikkat çekici, çok daha karizmatik ve etkileyici esmer erkek kıyafet kombinleri yapacaksınız.

Esmer Erkek Kombinleri

Kullanacağınız koyu renk kıyafetlerle birlikte mutlaka  açık sarı, beyaz, bej rengi, krem rengi ve ekru renk kullanmalısınız. Böylece kombinleri aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Açık renk kazak altına koyu renk gömlek veya koyu renk kazak altına açık renk gömlek kullanabilirsiniz.Aslında koyu renk ceketlerin içine açık renk gömlek giymek şeklinde de cool esmer erkek kombinleri yapabilirsiniz.

esmer tenli erkek kombin renkleri

esmer tenli erkek kombin renkleri

Üst kombin parçası esmerlere yakışan renkler doğrultusunda açık renk ve koyu renk kontrastı ile birlikte kullanılmalıdır.

Özellikle koyu esmere yakışan renkler mutlaka açık renklerle birlikte kullanılmalıdır.

Mavi kot ceket içine beyaz tişört siyah kot pantolon tarz görünmenizi sağlayan spor kombindir.

Esmer Erkeğe Hangi Renk Kazak

Esmer erkek kış kombinleri için esmere yakışan koyu renkleri kullanmalısınız. Aslında her kış esmere yakışan renkler yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu da esmer erkeğe dört mevsim şık olma imkanı sunmaktadır.

Esmer Erkeklere Yakışan Takım Elbiseler

Esmer erkekler siyah, lacivert, füme rengi, petrol mavisi ve koyu gri tonlarında takım elbiseleri tercih etmelidir. Bu renkleri açık renk gömleklerle ( tercihen beyaz) kullanarak çok daha şık ve karizmatik görünebilirler.

Esmer erkek takım elbise seçerken özellikle ceket rengi mutlaka esmerlere yakışan kıyafet renklerinde seçilmelidir.

Aşağıdaki resim galerisinde esmerlere en çok yakışan renkler konusunda görseller paylaşılmıştır. Görsel fikir için resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Esmer Tene Yakışan Renkler

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu