Erkek Giyim Tarzları Nelerdir

2
10114

Erkekler genel olarak bayanlara nazaran daha kolay giyindiklerini, “ne bulursam giyerim” diyerek göstermeye çalışsalar da, genel olarak öyle olmamaktadır. Erkekler kendilerini, karizmatik ve kendi karakterlerini ortaya koymaktan oldukça hoşlanmaktadırlar. Erkek giyim tarzları modelleri ve farklı seçenekleri ile günümüzün erkekleri oldukça şık ve karizmatik görünmektedir. Birkaç teknik ile güzel giyinmek ve etrafa şık görünebilmek mümkündür.

erkek giyim tarzları
Erkek giyim tarzları yazlık modellerde, farklı ve güzel modeller ile göz doldurmaktadır. Kendi tarzınızı yaratın.

Erkek giyim tarzları için yapmanız gerekenler;

 1. Marka giymek için giyinmeyin üstünüze şık olan ve şık duran kıyafetleri tercih edin. Kocaman GAP yazılı tişörtler ve ya Nike yazılı tişörtler ile sokağa çıkmayın. Firmaların yaptığı reklamları üzerinizde taşımayın. Ortada reklam afişi gibi dolaşmak yerine şık ve üzerinde marka yazılı tişörtler tercih etmeyin.
 2. Modaya ayak uydurmak zorunda değilsiniz. Moda size ayak uydursun. Öncelikle kendinize bir tarz belirlemeniz gerekmektedir. Kendi sitilinizi ve tarzınızı belirlerseniz giyinmeniz daha kolay olacaktır.

  şık erkek giyim tarzları
  Erkekler için şık olmak çok önemlidir. Kıyafet tarzları bayanlar kadar seçenekli olmasa da renk uyumu ön plandadır.
 3. Aynı renk giyinmek, iyi giyinmek anlamına gelmez. Aynı renk kıyafetler giymek yerine örneğin; mavi gömlek mavi kot giymek yerine bordo pantolon siyah ya da mavi tişört giyilmesi daha karizmatik ve daha şık görünmenize yol açacaktır. Tarzınızı kendiniz belirleyin. Aynı renkleri kombin edip giymek oldukça basit bir iştir.
 4. Erkek giyim tarzları bu sezonda da birçok farklı seçenekle karşımıza çıkmaktadır. Rengârenk cıvıl cıvıl pantolonlar, gömlekler, şık kravatlar, şık ceketler birbirinden güzel modeller ile erkeklerin seçim imkânları oldukça fazla olmaktadır.

  stil erkek giyim tarzları
  2016 erkek giyim tarzları için farklı ve oldukça tarz modeller göze çarpıyor. Bu yıl siz de mutlaka aradığınız tarzı yakalayacaksınız.
 5. Kullandığınız kravatınız asla ceketinizin yakasından geniş olmamalıdır.
 6. Kot alırken bacaklarınızın durumuna göre tercihlerde bulunmanız sizin daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Kalın bacaklı erkekler için slim fit pantolonlar tercih edilirken, parantez bacaklı ve göbekliyseniz düşük belli pantolonlardan ve bootcutlardan uzak durmanız gerekir.
 7. Retro görünmek son zamanlarda revaçtadır. Yalnız bunu yapmaya çalışırken komik olmamaya özen gösterin.

  ünlü erkek giyim tarzları
  Retro görünüm, erkekler için önemlidir. Bunu yaparken uyumlu olmaya dikkat edilmelidir.
 8. Temiz olun, güzel kokun, saçınıza özen gösterin, asla beyaz çorap giymeyin.
 9. Aksesuar seçimleri oldukça önemlidir. Saatler, kravatlar, yaka iğneleri, gözlükler erkeklerin giyimlerini tamamlayan parçalardır. Bu parçaları seçerken modaya uymaktan daha çok tarzınıza uygun tercihlerde bulunmalısınız. Saat tercihlerinizde plastik saatleri ve büyük saatleri tercih etmeyin. Bunun yerine metal renkte şık saatleri tercih edin.
 10. Dolabınızda mutlaka bir çift siyah ayakkabı, kahverengi ayakkabı bulundurun.

  erkek giyim tarzları
  Spor erkek giyim tarzlarında bile oldukça şık çizgiler yakalayan erkekler için, 2016 yılında muhteşem kombinler bulunmaktadır. Siz de spor giyim tarzını seviyorsanız, mutlaka bu seçenekleri değerlendirin.
 11. Erkek giyim tarzları konusunda modayı yakalamak adına kendinize yakışmayan tercihlerde bulunmayın. Kendi tarzınıza hitap eden ve size yakışan tercihlerde bulunun.
 12. Göbekli bir erkek iseniz uzun çizgili gömlekler veya tişörtler tercih edin bunlar sizi daha ince gösterecektir. Enine çizgili, tek renk ya da uzun çizgili tişörtlerden uzak durun.

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Olmanın Yolları Nelerdir başlıklı yazımızda nasıl tarz olunur ve tarz olma yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

2 Yorumlar

 1. abicim erkek dediğin çizgisini belli edecek.ne o öyle şalvar gibi giyinmeler.yok alt spor üst kumaş.erkek dediğin klasik giyinecek.ya komple kumaş set olacak ya da komple spor giyim.alt şişhane üst tabakhane olmaz:)

 2. Erkekler vücut yapılarına uygun ve renklerine giden renklerde giyinmeliler bence. Ama her erkeğin dolabında muhakkak beyaz gömlek ve siyah bir takım elbise olmali

CEVAP VER