Elbisenin Altına Çorap Giyilir Mi?

08.03.2024
236
Elbisenin Altına Çorap Giyilir Mi?

Elbisenin altına çorap giyilir mi sorusu elbise giymeyi sevenlerin merak ettiği konular arasındadır. Elbiseler her kadının dolabında bulunan en temel giyim parçaları arasında yer almaktadır. Bu kurtarıcı giyim parçasının kombini sırasında farklı alternatiflere başvurabilirsiniz. Bunların arasında renkli çorap giymek de yer almaktadır. Gelin şimdi hep birlikte elbise altına doğrusun çorap seçimi nasıl olmalıdır? Yazın ve kışın elbisenin altına hangi çorap giyilmelidir sorusunun cevaplarını görelim.

Elbisenin Altına Nasıl Çorap Giyilir?

Elbisenin altına çorap giyilir mi? Elbise kombinlerinde çorap seçimi şık bir kombin için en önemli etkenler arasında olur. Eğer elbise modeline ve içinde bulunacağınız ortamın konseptine uygun bir çorap bulamıyorsunuz çorap kullanmamak daha doğrudur.

mini elbisenin altına çorap giyilir mi

mini elbisenin altına çorap

En çok kullanılan elbise renkleri arasında siyah, bordo, gri, beyaz, krem rengi, mavi ve yeşil vardır. Uzun elbise modelleri ve kısa elbise modelleri ile farklı çoraplar tercih edilmektedir.

İçinde bulunacağınız ortama göre yazlık elbise ve kışlık elbise altına çorap kullanılmaktadır. Birçok kişi elbise altına çorap giyilmez dese de elbise çorap kombinleri daha şık ve zarif görünmektedir.

İnce Siyah Çorap Elbise Kombinleri

Kısa elbise veya midi boy elbisenin altına ince formda siyah çorap kullanabilirsiniz. Sonbahar kış döneminde opak parlak siyah çoraplar sade elbiselerle kullanılmalıdır. Aksi takdirde elbisenin modelini baskılayacaktır. Bu nedenle ince siyah çoraplar elbiseler ile 4 mevsim kullanabilirsiniz. Böylece hem daha hızlı zayıf hem de daha şık bir görünüm sunabilirsiniz.

Ancak ince siyah çorap giyerken simli veya parlak çorap kullanmamaya özen göstermez. Çünkü bu çoraplar kullanıcısına rüküş bir hava katacaktır.

Ten Rengi Çorap Elbise Kombinleri

Elbise altına siyah ince çorap kullanmak istemeyenler ten rengi çorapları kullanabilirler. Ancak burada da parlak olmayan ten rengi çorap tercih edilmelidir. Aslında ten rengi çorap seçimi kullanıcısına göre değişmektedir. Ten renginize uyan doğru tonu bulduğunuzda şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Midi boy elbisenin altına çorap giyilir mi

Midi boy elbisenin altına çorap

Koyu Renkli Çorap Elbise Kombinleri

Spor elbise kombinleri için koyu renkli şık çorap veya opak çorap kullanabilirsiniz. Ancak burada da aşırı parlak ve neon renkler tercih edilmemelidir. Çünkü böyle bir durumdan elbise modelinden ziyade çoraplar ve bacaklarınız odak noktası olacaktır. Ayrıca bacaklarınız daha kalın bir görünüme kavuşacaktır.

Okurlarımız buna da baktı > Gri Elbise Altına Ne Renk Çorap Giyilir?

Aşağıdaki resim galerisinde elbise altına uygun çorap modelleri görselleri paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Elbise Çorap Kombinleri

Bir önceki makalemiz olan Taba Rengi Ceketin Altına Ne Renk Pantolon Giyilir? başlıklı yazımızda taba rengi ve taba rengi ceket kombinleri bayan hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu