Elbise Üstüne Gömlek Kombinleri ile 7 + Stil

16.12.2023
325
Elbise Üstüne Gömlek Kombinleri ile 7 + Stil

Elbise üstüne gömlek kombinleri ile şık, rahat ve stil sahibi kombinler yapabilirsiniz. Elbise gömlek kombinleri yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Farklı renk, desen ve kumaşlarda gömleklerle elbiselerinizi canlandırabilir, farklı mevsim ve ortamlara uygun kombinler yapabilirsiniz. Elbisenin üzerine uzun kollu ve kısa kollu gömlekler kullanabilirsiniz.

Aslında siyah elbise gömlek kombinlerini deneyebilirsiniz. Çünkü siyah elbise, hemen hemen her mekana ve her yaşa uygun kombinler sunmaktadır. Peki elbisenin üzerine gömlek seçerken nelere dikkat etmelisiniz. Hangi elbiseye hangi gömlek kullanılmalıdır? İşte size elbise üzerine gömlek kombinleri yaparken uymanız gereken birkaç öneri:

Elbise Üstüne Gömlek Kombinleri

Elbise üstüne gömlek kombinleri için tüm elbise ve gömlek modellerini kullanabilirsiniz. Askılı elbiselerin üstüne kısa kollu gömlekler giyebilirsiniz. Gömleği, düğmelerini açık bırakarak ya da önünü bağlayarak kullanabilirsiniz. Böylece daha genç ve dinamik bir tarz oluşturabilirsiniz.

mavi elbise beyaz gömlek kombini

mavi elbise beyaz gömlek kombini

Elbise üstüne gömlek kombinlerinde renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Tercih ettiğiniz gömlek rengi mutlaka elbise ve ten renginiz ile uyumlu olmalıdır. Gömleğinizin ve elbisenizin renkleri birbirini tamamlamalı ya da kontrast oluşturmalıdır. Örneğin, siyah bir elbisenin üstüne beyaz bir gömlek giyebilir, klasik bir kombin yapabilirsiniz. Ya da pastel tonlarda bir elbise ile canlı renkli bir gömlek seçebilir, daha eğlenceli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Elbise üstüne gömlek kombinlerinde desenleri de eşleştirmeniz gerekmektedir. Çiçekli, puantiyeli, ekose ya da hayvan desenli gömleklerle elbiselerinizi canlandırabilirsiniz. Ekose veya farklı desenli bir gömlek ile düz renkli elbiseyi eşleştirebilirsiniz. Ya da desenli bir elbise ile düz renkli bir gömleği eşleştirmelisiniz. Desenlerin birbiriyle çakışmaması için, aynı renk paletinden seçim yapmaya çalışmanız yeterlidir.

Elbise üzerine gömlek kombinlerinde kumaş seçimi de önemlidir. Gömleğinizin ve elbisenizin kumaşları birbirine uyumlu olmalıdır. Örneğin, keten bir elbise ile pamuklu bir gömleği eşleştirebilirsiniz. Ya da ipek bir elbise ile saten bir gömlek şık bir seçim olacaktır. Farklı kumaşları bir arada kullanmak istiyorsanız, dokuların birbirine zıt olmamasına dikkat etmeniz yeterlidir.

uzun elbise üstüne gömlek tesettür

uzun elbise üstüne gömlek tesettür

Yazlık elbise kombinlerinde elbisenin üzerine kısa kollu gömlek giyebilirsiniz. Kışlık elbise kombinlerinde elbisenin üzerine uzun kollu ekose, oduncu, kadife veya polar gömlek kullanabilirsiniz. Böylece daha şık ve tarz kombinler yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı: Gömlek Elbise Kombinleri

Kalem elbise gömlek kombini, uzun elbise gömlek kombini, kısa elbise gömlek kombini yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin elbise ve gömlek modelleriyle yapılan kombin görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Elbisenin Üstüne Nasıl Gömlek Olur?

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Elbiseleri Tesettürlü | Yeni Sezon başlıklı yazımızda Mezuniyet elbiseleri tesettür hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu