Elbise Altına Spor Ayakkabı Kombin

05.08.2023
684
Elbise Altına Spor Ayakkabı Kombin

Elbise altına spor ayakkabı kombin başlıklı yazımızda elbise altına giyilen spor ayakkabılar hakkında bilgiler vereceğiz. Bu senenin elbise kombinleri arasında spor ayakkabı ile giyilen elbiseler ilk sıralarda yer almaktadır. Uzun elbise modelleri ve kısa elbise modelleri dört mevsim seçeneği sunmaktadır. Yoğun iş, ev ve alışveriş temposu kadınları rahat kıyafet kombinlerine itmektedir. Özellikle spor ayakkabı birçok kombin parçasıyla eşleştirilmektedir.

Spor ayakkabı elbise kombinleri de bu noktada önemli bir yere sahiptir. Hem sportif ve enerjik görmek hem de konforlu bir gün geçirmek için yaz kış demeden elbise ile spor ayakkabıları eşleştirebilirsiniz. Peki, hangi elbisenin altına spor ayakkabı giyilir? İşte elbise altına giyilen spor ayakkabılar konusundaki merak edilen sorular ve cevapları…

Elbise Altına Spor Ayakkabı Kombini

Aslında elbise spor ayakkabı eşleştirmesi yaparken elbisenin rengi yanında modeli, kumaş türü önemlidir. Ayrıca elbiseyi kullanacağınız ortamda ayakkabı seçiminde önemlidir.

Elbise altı spor ayakkabı

Elbise altı spor ayakkabı

Günümüzde triko elbise altına spor ayakkabı, uzun şifon elbise altına spor ayakkabı kullanabilirsiniz. Ayrıca keten elbise altına, kot elbise altına ve pamuklu elbise altına spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Uzun elbise spor ayakkabı eşleştirmesi yapabileceğiniz gibi kısa elbise altına spor ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Elbisenin altına beyaz spor ayakkabı kullanabileceğiniz gibi siyah spor ayakkabıda tercih edebilirsiniz. Çünkü siyah beyaz spor ayakkabılar, elbise altına ayakkabı olarak en çok kullanılan renklerdir. Ancak bunun dışında elbise rengine göre farklı renklerde de spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Siyah ve beyaz bütün renklerle uyum sağlar. Bu nedenle siyah beyaz spor ayakkabılarını tüm renklerle eşleştirebilirsiniz.

Örneğin, beyaz uzun elbise altına aynı tonda spor ayakkabı kullanarak komple uyum sağlayabilirsiniz.

Ek olarak siyah elbise altına siyah spor ayakkabı kullanabileceğiniz gibi beyaz spor ayakkabı ile de kusursuzu sunabilirsiniz.

Kısacası elbise tonlarında ayakkabı ile uyum yakalarsınız. Ancak zıt renk kontraksı ile de elbise ayakkabı kombini yaparak tel sahibi kombinler yapabilirsiniz. Zıt renk kontrastı ile yapılan kombinlerde ayakkabı rengi ile aynı çanta, şal veya aksesuar kullanmalısınız. Böylece daha uyumlu ve tarz elbise spor ayakkabı kombinleri yapmış olursunuz.

Kısa Elbiseye Spor ayakkabı Olur mu?

Sportif görünüm elde etmek istiyorsanız kısa veya uzun elbiseleri tercih edebilirsiniz. Siyah mini elbiseler özellikle genç kadınlar ve genç kızlar tarafından çok tercih edilmektedir. Bu da spor ayakkabı ile eşleştirmeyi daha kolay hale getirmektedir.

Spor ayakkabıyla giyilen elbiseler

Spor ayakkabıyla giyilen elbiseler

Siyah mini elbise altına ten rengi spor ayakkabı kullanabilirsiniz. Özellikle kısa boylu kadınlar bu şekilde boylarını daha uzun gösterebilirler. Koyu renk mini elbise altına koyu renk spor ayakkabı bacak boyunu kesecektir. Bu nedenle  ten rengi, vizon rengi ve nude renk gibi açık renklerde ayakkabı kullanılmalıdır.

Elbise Altına Beyaz Spor Ayakkabı

Özellikle yaz dönemlerinde pek çok kadın beyaz elbise tercih etmektedir. Beyaz elbise altına beyaz spor ayakkabı ile hem şık hem de birçok ortam için kurtarıcı kombinler yapabilirsiniz. Beyaz kısa elbise altına spor ayakkabı kullanabileceğiniz gibi uzun elbise altına da beyaz spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Aslında beyaz spor ayakkabıları sadece beyaz elbise altına değil tüm elbise renkleri ile eşleştirebilirsiniz. Özellikle yaz dönemlerinde spor elbise modelleri ile beyaz spor ayakkabısı kullanarak kusursuza sunabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Spor Elbise Kombinleri

Elbise altına siyah ve beyaz spor ayakkabı dışında nude, gold, gümüş, kahve tonlarında spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Hangi Elbise Altına Spor Ayakkabı Giyilmelidir?

Balo, nişan ve düğün elbiseleri ile spor ayakkabısı eşleştirmesi yapamazsınız. Ancak gelinlik altına tercih edilen şık spor ayakkabıları sade beyaz elbiseler ile kullanabilirsiniz. Bunun dışında çok fazla tercih edilmemektedir.

Elbise altına giyilen spor ayakkabılar

Elbise altına giyilen spor ayakkabılar

Günlük elbise grubunda olan keten elbise, pamuklu elbise ve kot elbiseler ile spor ayakkabıları eşleştirebilirsiniz. Bu elbiseler uzun ve kısa modelleri tercih edilebilir. Özellikle uzun saatler boyunca ayakta ve hareketli olduğunuz ortamlarda elbise spor ayakkabı eşleştirmesi en doğrusu.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin elbise altına spor ayakkabı kombin görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha tarz ve şık kadın elbise kombinleri yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Spor Ayakkabı İle Giyilen Elbiseler

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu