Düğünlük Şal Modelleri: Yepyeni Şal Bağlama Yöntemleri

04.11.2023
639
Düğünlük Şal Modelleri: Yepyeni Şal Bağlama Yöntemleri

Düğünlük şal modelleri, abiye şal modelleri olarak öne çıkmaktadır. Boyun açık abiye şal modelleri, şifon şal bağlama modelleri gibi düğünlük şal modelleri yapılışı bilgileri vereceğiz. Aslında şal modelleri düğün için olacaksa farklı kumaş seçeneklerinin dikkatli seçilmesi gerekmektedir.

İpek şal, kripton şal, saten şal, krep şal, desenli şal ve düz şal modelleri arasından seçim yapılmalıdır. Düğün için şal modelleri seçilirken mutlaka kıyafeti uygun şal seçilmelidir. Düğün için şal modelleri detaylarını birlikte inceleyelim.

Düğünlük Şal Modelleri

Düğünlük şal modelleri tesettür abiyelerle eşleşecek kumaş ve model özelliğinde olmalıdır. Birçok kişi abiye şal modelleri seçimi konusunda zorlanır. Oysa ki burada en çok dikkat edilmesi gereken konu abiye üstüne şal kumaşı nasıl olmalıdır sorusunun cevabıdır.

Boyun açık abiye şal modelleri

Boyun açık abiye şal modelleri

Çünkü şal modelleri günlük kombinlerden özel kombinlere kadar her alanda kullanılmaktadır.

Günümüzde sayısız şal modeli seçeneği vardır. Modern, klasik veya geleneksel şal modelleri arasından doğru eşleştirmeler yapmanızı.

Saten şal, simli şal veya tül şal modelleri de abiye şal modeli seçenekleri arasındadır. Düğünlerde şal seçerken özellikle terletmemesine, kaymamasına ve çabuk kırışmamasına dikkat edilir. Hatta iç göstermeyen şal modelleri de dikkat edilmesi gereken konu arasındadır.

Düğün İçin Şal Modelleri | Saten Şal

Düğünlerde en çok kullanılan şal modelleri arasında saten şal modelleri düğün için ilk sıralardadır. Parlak kumaşı nedeniyle hemen hemen tüm abiye modelleri ile uyum sağlamaktadır. Saten şal seçiminde de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Abiye şal modelleri

Abiye şal modelleri

İşlemeli ve simli detaylara sahip hareketli abiye modelleri üzerine desenli veya ışıltılı saten şal kullanılmamalıdır. Yani abiye kıyafet tarzı ve rengi ile uyumlu seçimler yapılmalıdır. Aslında aşırı sıcaklarda saten şal önerilmez. Çünkü kalın dokusu ve parlak yapısı nedeniyle terlemelere neden olmaktadır.

Düğünlük Düz Şal

Sade kombinler ve abartısız kıyafetler tarzınız ise düz şal kullanmanızı öneririz. Aslında düz şal modelleri ışıltılı resimli elbiseler ile de rahatlıkla eşleştirilmektedir. Böylece daha fresh görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz düz şal üzerine dantel, pul, boncuk veya taş süsleme  yaptırabilirsiniz.

İpek Şal Düğün İçin

Düğünlerde ve özel günlerde abiye ile en çok eşleştirilen şal modeli olarak karşımıza ipek şal çıkmaktadır. Rahat edebileceğiniz tüm özellikleri bünyesinde barındıran ipek şal ile düğünlük abiye veya elbiseyi eşleştirebilirsiniz. Ancak elbise modeli ile eşleştirirken elbisenin tarzı ve modeli ile uyumlu şal bağlama yapılmalıdır.

Düğün için şal modelleri

Düğün için şal modelleri

Abiye Üstüne Düğünlük Krep Şal

Krep şallar, salaş görüntüsü nedeniyle özellikle prenses tesettür abiye modellerinde sık kullanılmaktadır. Abiye üstüne gösterişli şal yapmak istiyorsanız krep şal kullanabilirsiniz.

Özellikle yaz mevsimlerinde üst düzeyde rahatlık sunan krep çalı tüm abiye modelleri ile eşleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise  renk uyumu ise renk uyumudur.

Abiye Üstüne Desenli Şal

Düz şal kullanmak istemiyorsanız desenli şal modellerini tesettür abiye ile eşleştirebilirsiniz. Desenli şal ile kullanacağınız abiye modelleri sade olmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Tesettür Abiye Üstüne Şal Modelleri 

İki renk abiye modelleri veya desenli kumaşa sahip abiye modelleri ile eşleştirme karmaşaya neden olacaktır. Bu nedenle burada dikkat edeceğiniz en önemli konu sade ve tek renk abiye üstüne desenli şal kullanımı olacaktır.

Düğün için Abiye Şal

Kripton şal modellerinin en büyük özelliği doğal kumaş olmasıdır. Yaz aylarında terletmeyen dokusu nedeniyle tercihler arasına girmeyi başarmıştır.

Suya dayanıklılığı ve kalın dokusu nedeniyle silerek temizlemek yeterlidir. Kolayca şekillenen ve hemen hemen tüm yüz şekline uyum sağlayacak şekilde kullanılabilen kripton şal modellerini düşünebilirsiniz.

Düğünlük şal modelleri yapılışı

Düğünlük şal modelleri yapılışı

Boynu Açık Abiye Şal Modelleri Düğün

Genç tesettür kombin çerçevesinde boynu açık şal modelleri düğün için de kullanılmaktadır. Ancak birçok kişi düğünlük şal olarak boyun kapatan seçenekleri tercih etmektedir.  Boynu açık şal modelleri özellikle bayanlara özel kına gecelerinde kullanılmaktadır.

Günümüzde tesettür abiye modelleri işlemeli, taşlı, pul payetli ve simli tasarımlardan oluşmaktadır. Bu nedenle abiye üzerine şal kullanırken mutlaka doğru eşleştirme yapmalısınız. Doğru renk ve model uyumu ile çok daha cool görünüm sergileyebilirsiniz.

Tül Şal Modelleri Düğün

Günümüzde düğünlük şal modelleri yapilisi, kolay olan seçenekler öne çıkmaktadır. Özellikle tül şal modelleri kolay yapılışı ve uzun süre bozulmaması nedeni ile beğenilmektedir. Tül şallar tüm abiyelere uygun şekilde yapılmaktadır. Boynu açık tül şal modeli veya boynu kapalı tül şal modeli yapabilirsiniz. Her ikisi de mükemmeli sunmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin düğün için şal modelleri görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi:  Düğün İçin Şal

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettürlü Düğün Kombinleri başlıklı yazımızda Tesettürlü düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu