Düğün İçin Saç Modelleri: Tüm Saç tipleri İçin Özel Modeller

03.11.2023
2.647
Düğün İçin Saç Modelleri: Tüm Saç tipleri İçin Özel Modeller

Düğün için saç modelleri başlıklı yazımızda düğünlerde kullanabileceğiniz düğün için örgü saç modelleri, uzun saç modelleri düğün bilgileri vereceğiz. Ayrıca kısa saç düğünlük modeller hakkında detaylar vereceğiz. “Düğünde saçımı nasıl yapsam, hangi saç modeli bana yakışır” sorusu çok sık sorulmaktadır.

Düğünde  misafir de olsanız, ev sahibi de olsanız saçlarınızı dikkat çekici ve gösterişli yapmanız gerekmektedir. Sac modelleri düğün için olunca daha bir özenli yapılmaktadır. Abiye saç modelleri ile kullanacağınız düğün saçı hakkındaki detayları gelin birlikte görelim.

Düğün İçin Saç Modelleri

Düğünde yapılacak saç modelleri özellikle gelin hanımların araştırma konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahsettiğimiz düğün için saç modelleri, gelin saçı, gelin kardeşi saçı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca düğün saç modelleri genç stilleri olarak da kullanılmaktadır.

Açık düğün saç modelleri,

Açık düğün saç modeller

Gelin annesi saç modeli, kaynana saç modeli araştırması yapıyorsanız  ise bu linki inceleyebilirsiniz.

Saç Modelleri (Düğün Topuzu)

Saç modelleri kadın düğün tasarımlarında en çok kullanılan saç modelleri arasında düğün topuzu saç modelleri bulunmaktadır.

Topuz saç modeli, doğru aksesuar ve doğru abiye ile kullanılırsa çok gösterişli bir kombin yapmış olursunuz. Çünkü saç topuzunun çok farklı çeşidi vardır. Ayrıca her saç topuzu her elbise ile de kullanılmaz.

Duvak kullanacaksanız duvağa uygun düğün topuzu nasıl yapılır sorusunu kuaförünüz ile paylaşmalısınız. Böylece daha zarif ve alımlı görünebilirsiniz.

En çok kullanılan düğün topuzu saç modelleri arasında maşalı saç topuzu, alttan topuz, ense topuzu vardır. Ayrıca sıkı topuz ve dağınık topuz saç modelleri de dügün sac modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu modeller arasından seçimler yaparak çok daha dikkat çekici ve göz alıcı olabilirsiniz.

Sade Düğün Saçı Modelleri

Eğer minimalist saç tasarımları bana göre diyorsanız sade düğün saç modelleri öneriyoruz. Sade düğün saç modelinde saçlar basit bir şekilde toplanarak şık bir aksesuarla tamamlanmalıdır. Bu şekilde günlük saç modelleri havasından uzak ama şık ve sade saçlara sahip olabilirsiniz.

Sade düğün saç modelleri

Sade düğün saç modelleri

Düğün İçin Kısa Saç Modeli

Açık düğün saçı modelleri, saç yapınızın seyrek veya sıkı olmasına bağlı olarak değişmektedir. Ancak tüm modellerde gösterişli bir taç ile kullanıldığı zaman oldukça etkili saç tasarımı yapılmış olur.

Düğün kısa saç modelleri aksesuarlı modellerden oluşmaktadır. Ayrıca buklelerin serbest bırakıldığı açık düğün saç modelleri veya düğün örgü saç modelleri şeklinde de olabilir.

Kısa saçlı bayanlar çok fazla düğünlük saç modeli seçeneği olmadığını düşünür. Bu nedenle “düğünde hangi saç modeli kullanmalıyım” sorusunu kendisine sıklıkla sorar. Oysaki dalgalı düğün saç modellerinden düz düğün saç modellerine kadar tüm saçlarda seçenekler vardır.

Çiçekli gelin taçları uzun saç modelleri düğün tasarımlarında  kullanılmaktadır. Ayrıca gelin tacı, veya saç aksesuarları kısa saç modelleri düğün tasarımlarında da kullanılmaktadır.

Kısa saç modellerinde çiçek tasarımlı saç aksesuarları saçın yan tarafında gösterişli tasarımları ile kullanılmaktadır. Ayrıca taşlı bir toka kullanarak veya çiçekli toka da kullanabilirsiniz. Ancak çiçek motifi süslemeli saç aksesuarı kullanıldığı zaman daha az takı kullanmanızı öneriyoruz.

Kısa sac modelleri dugun icin olacaksa dilediğiniz gelinlikle kısa saçları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Düğün İçin Örgü Saç Modeli

Saç modelleri düğünlük statüsüne girdiği zaman gösterişli ve abartılı saç modelleri öne çıkmaktadır. Özellikle uzun saçlarda örgülü düğün saçı modelleri en çok beğenilen düğün saçları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Düğün için örgü saç modelleri

Düğün için örgü saç modeli

Yani en güzel düğün saç modelleri arasında orgu sac modelleri dugunluk stilleri vardır. Örgü saç modelleri düğün için kullanılacaksa önden örgü dağınık topuz saç modelleri öne çıkmaktadır. ayırca aksesuarlı saç örgüsü modelleri, örgülü topuz modelleri de kullanılmaktadır.

Aslında yandan örgülü gelin saçı modelleri, dağınık örgülü gelin saçı modeli de öne çıkmaktadır. Ek olarak uzun saç örgülü saç modeli diğer örgülü düğün saçı modellerinden saha çok kullanılmaktadır.

Örgü saç modelleri düğün stillerinde uzun saçlar kalın veya ince örgülerle süslenmektedir. Çünkü örgülü düğün saç modelleri her yüze ve her gelinliğe uygun seçenekler sunmaktadır.

Uzun Saç Modelleri Düğün

Eğer belinize kadar uzanan büyüleyici saçlara sahipseniz düğün saçı olarak çok fazla çaba sarf etmenize gerek yoktur. Çünkü saç modelleri kadın düğün stili için birçok seçeneğe sahipsiniz.

kadın düğün saç modelleri

kadın düğün saç modelleri

Örneğin, önlerden bir iki tutam saç çıkarılmış iri dalgalı saç, kıvırcık saç modelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca yarım toplu saç, ince su dalgası gibi açık düğün saç modelleri de kullanabilirsiniz. Aslında örgülü saç modelleri düğün için de uzun saçlarda sayısız seçenek sunmaktadır.

Uzun saçlarınızı saç aksesuarları ile süsleyerek çok daha gösterişli ve dikkat çekici düğün saçı stilleri yapabilirsiniz.

Düz Saç Modelleri Düğün

Dügün sac modelleri tüm saç tipleri için seçenek sunmaktadır. Düz saçlarla da en güzel düğün saç modelleri yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Yeni Gelin Saçı Modelleri  (bu senenin)

Örgü sac, topuz saç, açık saç, maşalı saç ve diğer tüm saç modellerini düz saçlarda uygulayabilirsiniz. Tüm saç tiplerinde olduğu gibi düz saçlarda da yüz tipine uygun saç modeli seçmeyi unutmamalısınız!

Aşağıdaki resim galerisinde düğün saçı olarak kullanabileceğiniz saç modelleri düğün tasarımlarına yer verdik. Daha fazla ayrıntı ve detay için inceleyebilirsiniz. Böylece en güzel kadın düğün saç modelleri ile kendinizi daha özel hissedebilirsiniz.

Resim Galerisi: Düğünde Yapılacak Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu