Tarz Kadın

Düğün İçin Saç Modelleri

19.03.2021
1.599
Düğün İçin Saç Modelleri

Düğün için saç modelleri başlıklı yazımızda düğünlerde kullanabileceğiniz düğün için örgü saç modelleri, uzun saç modelleri düğün ve kısa saç düğün modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Düğün gibi herkesin bir arada olduğu ortamlarda kadınlar saçımı nasıl yapsam? Hangi saç modeli bana yakışır? sorusunu kendisine çok sık sormaktadır.

Düğünde  misafir de olsanız ev sahibi de olsanız saçlarınızı dikkat çekici ve gösterişli yapmanız gerekmektedir. Abiye saç modelleri ile kullanacağınız düğün saçı hakkındaki detayları gelin birlikte görelim.

Düğün İçin Saç Modelleri

Düğünde yapılacak saç modelleri özellikle gelin hanımların araştırma konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahsettiğimiz düğün saç modellerini gelin hanımların kullanabileceği gibi gelin kardeşi saç modelleri veya düğün saç modelleri genç stilleri olarak kullanabilirsiniz.

Açık düğün saç modelleri,

Açık düğün saç modeller

Gelin annesi saç modeli, kaynana saç modeli araştırması yapıyorsanız  ise bu linki inceleyebilirsiniz.

Saç Modelleri (Düğün Topuzu)

Saç modelleri kadın düğün tasarımlarında en çok kullanılan saç modelleri arasında düğün topuzu saç modelleri bulunmaktadır.

Saç aksesuarları ile birlikte kullanabileceğiniz topuz saç modeli ile doğru abiye kullanmanız halinde çok daha dikkatli ve gösterişli bir kombin yapmış olursunuz. Topuzunun çok farklı çeşidi vardır.

Duvak kullanacaksanız duvağa uygun düğün topuzu nasıl yapılır sorusunu kuaförünüz ile paylaşmalı ve bu doğrultuda seçimler yapmalısınız.

En çok kullanılan düğün topuzu saç modelleri arasında maşalı saç topuzu, alttan topuz, ense topuzu, sıkı topuz veya dağınık topuz saç modelleri bulunmaktadır. Bu modeller arasından seçimler yaparak çok daha dikkat çekici ve göz alıcı olabilirsiniz.

Sade Düğün Saçı Modelleri

Eğer minimalist saç tasarımları bana göre diyorsanız sade düğün saç modelleri öneriyoruz. Sade düğün saç modelinde saçlar basit bir şekilde toplanarak şık bir aksesuarla tamamlanmalıdır. Bu şekilde günlük saç modelleri havasından uzak dikkat çekici ve sade saçlara sahip olabilirsiniz.

Sade düğün saç modelleri

Sade düğün saç modelleri

Düğün İçin Kısa Saç Modeli

Açık düğün saçı modelleri saç yapınızın seyrek veya sıkı olmasına bağlı olarak gösterişli bir taç ile kullanıldığı zaman oldukça etkili saç tasarımı yapılmış olur. Düğün kısa saç modelleri aksesuarlı modellerden oluşabileceği gibi buklelerin serbest bırakıldı açık düğün saç modelleri veya düğün örgü saç modelleri şeklinde de olabilir.

Kısa saçlara sahip olanlar çok fazla saç modeli seçeneği olmadığını düşünerek hangi saç modeli kullanmalıyım sorusunu kendisine sıklıkla sorar. Oysaki dalgalı düğün saç modellerinden düz düğün saç modelleri ne kadar hemen hemen tüm saçlarda göz alıcı tasarımlardan  oluşan düğün saçı yapılmaktadır.

Çiçekli gelin taçları uzun saç modelleri düğün tasarımlarında olduğu gibi kısa saç modelleri düğün tasarımlarında daha kullanılmaktadır.

Kısa saç modellerinde çiçek tasarımlarını saçın yan tarafında gösterişli bir taşlı toka kullanarak veya çiçekli toka kullanarak sağlayabilirsiniz, abartılı çiçek motifli süslemeli saç modeli kullanıldığı zaman daha az takı kullanmanızı öneriyoruz.

Kısa sac modelleri dugun icin olacaksa dilediğiniz yakada gelinlikle kısa saçları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Düğün İçin Örgü Saç Modeli

Saç modelleri düğünlük statüsüne girdiği zaman gösterişli ve abartılı saç modelleri öne çıkmaktadır. Özellikle uzun saçlarda örgülü düğün saçı modelleri en çok beğenilen düğün saçları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Düğün için örgü saç modelleri

Düğün için örgü saç modeli

Örgü saç modelleri düğün için kullanılacaksa önden  örgü dağınık topuz saç modelleri, aksesuarlı saç örgüsü modelleri, örgülü topuz modelleri kullanılmaktadır.  Ayrıca yandan örgülü gelin saçı modelleri dağınık örgülü gelin saçı modeli, saç örgülü saç modeli diğer örgülü düğün saçı modelleri olarak öne çıkmaktadır.

Uzun Saç Modelleri Düğün

Eğer belinize kadar uzanan büyüleyici saçlara sahipseniz düğün saçı olarak çok fazla çaba sarf etmenize gerek yoktur diyebiliriz. Saç modelleri kadın düğün stili için, önlerden bir iki tutam saç çıkarılmış iri dalgalı saç, kıvırcık saç, yarım toplu saç, ince su dalgası gibi açık  düğün saç modelleri kullanabilirsiniz.

Uzun saçlarınızı saç aksesuarları ile süsleyerek çok daha gösterişli ve dikkat çekici düğün saçı stilleri kullanmış olursunuz. Açık saç modelleri ile ip askılı, straplez veya v yaka gelinlik kullanmanızı öneriyoruz.

Aşağıdaki resim galerisinde düğün saçı olarak kullanabileceğiniz saç modelleri düğün tasarımlarına yer verdik. Daha fazla ayrıntı ve detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Düğünde Yapılacak Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu