Tarz Kadın

Dolaşık Saç Nasıl Kolay Açılır?

28.04.2021
1.709
Dolaşık Saç Nasıl Kolay Açılır?

Dolaşık saç nasıl kolay açılır başlıklı yazımızda keçeleşmiş saçlar nasıl açılır? Keçeleşmiş saç bakımı nasıl yapılır? Dolaşık saç uçları nasıl açılır? Düğüm olan saç nasıl açılır? Saç dolaşmasına çözüm olacak ürünler nelerdir gibi soruların cevaplarını hep birlikte göreceğiz.

Saçlarım birbirine çok dolaşıyor, saç nasıl açılır, bunun için nasıl bir yol izlemeliyim neler yapmalıyım, saç dolaşmasını önlemek nasıl olur? Saç düğümlerini açmak için nasıl tarak kullanmalıyım diyorsanız buyurun detaylara…

Dolaşık Saçlar Nasıl Kolay Açılır?

İnce telli saçlar ve yumuşak saçlar diğer saç tiplerinden biraz daha çok bakım ve özen ister. Aksi takdirde çok sık dolaşan saç halini alır.

Dolaşık saçlar nasıl kolay açılır

Dolaşık saçlar nasıl kolay açılır

Keçeleşmiş saçları açmak, düğüm olmuş saçları açmak uğraştırıcı ve zor bir iştir. Sizlere ilk önerimiz, saçlarda dolaşmayı önleyecek tedbirler almamız yönündedir.

Dolaşan saç uçları dikkatli bir şekilde açılmazsa kırılmalara ve yıpranmalara neden olacaktır. Bu nedenle yazımızın sonunda saç dolaşmasına önlemek için saç dolaşmasına çözüm olacak öneriler paylaşacağız.

Saçlarda birçok etkene bağlı olarak keçe, düğüm ve yumak oluşabilir. Bu tarz bir olay başınıza geldiğinizde panik yapmanıza gerek yoktur. Keçeleşmiş saçı açamazsan ne olur diye düşünüyorsanız en kötü ihtimal saç uçlarından çok az miktar evde saç kesme yaparak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Ancak ilk olarak bizim size önereceğimiz dolaşan saç nasıl açılır sorusunun cevaplarını uyguladıktan sonra saç kesmeye gerek kalmayacağını düşünüyoruz.

Keçeleşmiş veya düğümleşmiş saçınız var ise size sorunu duşta ıslak saçı tarayarak önereceğiz.

Saçlarınızı ılıktan biraz daha sıcak suyla şampuanladıktan sonra yoğun nem içeren saç kremi kullanmanızı öneriyoruz. Saç kremini uyguladıktan sonra saçlarınız elinize yumuşak geliyorsan tarama işlemine başlayabilirsiniz. Ancak saç kremi uygulamasından sonra saçlarınız hala elinize aşırı derecede sert geliyorsa saç kremini doğrulayarak tekrar uygulamanız gerekecektir.

Saç kremi ile saçlar tamamen yumuşatıldıktan sonra suyun altında saçlar geniş dişli bir tarak ile yavaş yavaş taranarak keçeleşmiş saç açılır.

Yumak Olmuş Saç Nasıl Açılır

Yumak Olmuş Saç Nasıl Açılır

Eğer saçlarınız sadece saç kremi kullanarak nemli ve yumuşak bir dokuya kavuşamıyorsa saç kremininizin içerisine saç bakım yağlarından damlatarak nemlendirici saç kreminizi biraz daha etkili hale getirebilirsiniz.

Saçınızdaki dolaşıklığı açma işlemini bu şekilde hallettikten sonra saçlarınızı saç kreminden arındıracak şekilde duruladıktan sonra havlu ile kurulamanızı tavsiye ediyoruz.

Düğüm Olan Saçlar Nasıl Açılır?

Rüzgar, yağmur, denize girmek veya havuza girmek gibi etkenler saçlarda düğüm oluşmasına neden olabilmektedir. Düğümlenmiş saç nasıl açılır sorusunun cevabını da ise doğal yöntemleri daha çok görmekteyiz.

Doğal yöntemle saç nasıl açılır? Duş sonrası sirke kullanmak saç tellerini yumuşamasına neden olacağı için büyük oranda önleyecektir, özellikle doğal elma sirkesi veya doğal üzüm sirkesi ile duş sonrası saçlarınızı biri su ile karıştırılmış karışımla doğrulamanızı tavsiye ediyoruz.

Elma argan, buğday yağı, susam yağı, zeytinyağı, badem yağı, jojoba yağı gibi saç yumuşatma ve yoğun saç nemlendirme özelliği olan doğal saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz.

Duş sonrası özellikle saç uçlarına saç ıslakken uygulanan saç bakım yağları saçlarınızı beslerken saç düğümlenmesine çözüm olacaktır.

Saçta Dolaşmayı Önlemek İçin İpuçları

Saçta Dolaşmayı Önlemek İçin İpuçları

Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılmaktadır?

Keçeleşmiş saçı açma işlemi  düğümlenmiş saçı açmaktan biraz daha zordur. Çünkü düğümlenmiş saç nasıl açılır sorusunun cevabını da saçın belli bir tutamını düğüm olduğu için bu saçı açmak daha kolay olur. Ancak keçeleşmiş saç çok fazla saç içerdiği için keçeleşmiş saçı açmak biraz daha yorucu ve zahmetli olacaktır.

Keçeleşmiş saçı açmak için neler yapılır? Keçeleşen saçı açma işleminde  kullanacağınız malzemeler geniş dişli tarak, 1 tatlı kaşığı saç bakım yağı ( diğer yağlar elinizde bulunmuyorsa zeytinyağını rahatlıkla kullanabilirsiniz)

Saçlarınızı ılık su ile ıslattıktan sonra şampuanınıza bir miktar saç bakım yağı ekleyerek saçlarınızı şampuanlamalı ve en az 5 dakika bu şekilde bekleyin.

Bekleme süresi sonunda saçlarınızı  elinizle ince tutanlara ayırmalısınız. keçeleşmiş saç tutamlarından elinize birer birer alarak suyun altında saç uçlarından başlayarak yukarıya doğru tarayın. Keçeleşen saçların bir miktarını bu şekilde açtıktan sonra saçlarınıza yağ içerikli saç kremi uygulayarak en az 5 dakika bekleyin ve yukarıdaki saç tarama işleminin aynısını tekrarlayın.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen saçlarınızda hala keçeleşme açılmıyorsa keçeleşen saçlarınızın arasına makasla minik kesikler atın. Bu şekilde saçlarınız çok daha rahat ve kolay açılacaktır.

Düğüm Olan Saç Nasıl Açılır

Düğüm Olan Saç Nasıl Açılır

Saç Dolaşmasına Çözüm Olacak Öneriler Ve Ürünler

Dolaşık saç nasıl kolay açılır; Kuru, uzun ve ince telli saçlar kısa saçlara göre çok daha sık dolaşır. Bu nedenle uzun saçlarda saç dolaşmasını önlemek için haftada bir kez saç bakım yağları ile saçlarınıza bakım yapmanız gerekmektedir.

Uzun saç dolaşmasını önlemek için özellikle gece yatarken saçlarınızı mutlaka saç örgü şeklinde örmelisiniz.

Yağmurlu, rüzgarlı havalarda, havuza girerken, denize girerken saç örgü ile saçlarınızı saç dolaşıklığından koruyabilirsiniz.

Yağlı saçlar kuru saçlara göre çok daha kolay taranır ve dolaşmaz. İnce telli ve kuru saçlar özellikle geceleri saç bakım yağı ile yağlandıktan sonra örülen saç sabah uyandığınızda hem yumuşacık ve ipeksi dokuda olacak, hem de çok kolay bir şekilde taranacaktır.

Saçlarım birbirine sık dolaşıyor diyorsanız durulanmayan saç kremi kullanarak bu sorunun önüne büyük oranda geçebilirsiniz. Durulanmayan saç kremi saçlarda elektriklenmeyi önleyeceği için daha kolay taranacaktır.

Afro saç şeklinde aşırı kabarık ve kıvırcık saçlarınız var ise kesinlikle durulanmayan saç kremi, saç bakım yağı ve gece yatmadan saç örme öneriyoruz.

Resim Galerisi: Dolaşan Saçı Açmanın Yolları

 

Bir önceki makalemiz olan Okul İçin Saç Modelleri-En Güzel ve En Kolay Modeller 2024 başlıklı yazımızda En Güzel Ve Kolay Okul Saç Modelleri Yapımı ve okul saç modelleri kızlar için hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu