Dolaşık Saç Nasıl Açılır? Dolaşık Saç Açma Yöntemleri

10.01.2024
2.015
Dolaşık Saç Nasıl Açılır? Dolaşık Saç Açma Yöntemleri

Dolaşık saç nasıl açılır başlıklı yazımızda keçeleşmiş saçlar nasıl açılır? Keçeleşmiş saç bakımı nasıl yapılmalıdır? Dolaşık saç uçları nasıl açılmalıdır? Düğüm olan saç nasıl açılmalıdır? Saç dolaşmasına çözüm olacak ürünler nelerdir gibi soruların cevaplarını hep birlikte göreceğiz.

Saçlarım birbirine çok dolaşıyor ne yapabilirim veya saçlarım düğüm oldu nasıl açabilirim diyorsanız içeriğimize göz atmanız iyi olacak. Saç nasıl açılır, bunun için nasıl bir yol izlemeliyim neler yapmalıyım, saç dolaşmasını önlemek nasıl olur? Saç düğümlerini açmak için nasıl tarak kullanmalıyım diyorsanız buyurun detaylara…

Dolaşık Saçlar Nasıl Açılır?

Dolaşık saçlar nasıl açılır konunun beraberinde yumak oluş saç ve keçeleşmiş saç  ve düğüm olmuş saç detayları da vardır. İnce telli saçlar ve yumuşak saçlar diğer saç tiplerinden biraz daha çok bakım ve özen ister. Aksi takdirde çok sık dolaşan saç halini almaktadır.

Dolaşık saçlar nasıl kolay açılır

Dolaşık saçlar nasıl açılmaktadır

Keçeleşmiş saçları açmak, düğüm olmuş saçları açmak uğraştırıcı ve zor bir iştir. Sizlere ilk önerimiz, saçlarda dolaşmayı önleyecek tedbirler almamız yönündedir.

Dolaşan saç uçları dikkatli bir şekilde açılmazsa kırılmalara ve yıpranmalara neden olacaktır.

Saçlar birçok etkene bağlı olarak keçe, düğüm ve yumak oluşabilir. Bu tarz bir olay başınıza geldiğinizde panik yapmanıza gerek yoktur. Keçeleşmiş saçı açamazsan ne olur? En kötü ihtimal saç uçlarından çok az miktar evde saç kesme yaparak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Ancak öncelikle dolaşan saç nasıl açılır sorusunun cevaplarını uygulamalısınız. Çünkü sonrasında saç kesmeye gerek kalmayacağını düşünüyoruz.

Saçlarım Düğüm Oldu Nasıl Açabilirim?

Keçeleşmiş veya düğümleşmiş saçınız var ise size sorunu duşta saç kremi uygulamanızı öneriyoruz. Böylece saçlar daha kolay açılacaktır.

Saçlarınızı ılıktan biraz daha sıcak suyla şampuanladıktan sonra yoğun nem içeren saç kremi uygulayın. Ardından saç kremini uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyin. Süre sonunda tarama işlemine başlayabilirsiniz. Ancak saç kremi uygulamasından sonra saçlarınız hala açılmıyorsa saç kremini yenilemelisiniz. İkinci saç kremi uygulamasından sonra büyük ihtimalle yumak oluş saç açılacaktır.

Okurlarımız buna da baktı > Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılmaktadır? Evde Saç Bakımı

Saç kremini uyguladıktan ve beklettikten sonra duşun altında taramanız işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. İlk taramada özellikle geniş dişli bir tarak ile yavaş yavaş taramalısınız. Böylece düğüm olmuş saç nasıl açılır sorusunun cevabını verebilirsiniz.

Yumak Olmuş Saç Nasıl Açılır

Yumak Olmuş Saç Nasıl Açılmaktadır

Saçlarınız sadece saç kremi kullanarak nemli ve yumuşak bir dokuya kavuşmuyor mu? O halde saç kreminin içerisine saç bakım yağlarından damlatın. Böylece nemlendirici saç kreminizi biraz daha etkili hale gelecektir.

Düğüm Olan Saçlar Nasıl Açılır?

Rüzgar, yağmur, denize girmek veya havuza girmek gibi etkenler saçlarda düğüm oluşmasına neden olmaktadır. Düğümlenmiş saç nasıl açılır sorusunun cevabında doğal yöntemler de vardır.

Doğal yöntemle saç nasıl açılmaktadır? Duş sonrası sirke kullanmak saç tellerini yumuşamasını sağlamaktadır. Böylece saç dolaşması veya keçeleşmesi önlenmiş olacaktır. Özellikle doğal elma sirkesi veya doğal üzüm sirkesi ile duş sonrası saçlara uygulamalısınız.

Elma argan, buğday yağı, susam yağı, zeytinyağı, badem yağı, jojoba yağı gibi yağlar saç yumuşatmaktadır. Bu ve benzer içeriğe sahip aromatik ve yoğun saç nemlendirme özelliği olan doğal saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz.

Öneli Detay: Duş sonrası özellikle saç uçlarına saç ıslakken uygulanan saç bakım yağları saçlarınızı beslerken saç düğümlenmesine çözüm olacaktır.

Saçta Dolaşmayı Önlemek İçin İpuçları

Saçta Dolaşmayı Önlemek İçin İpuçları

Keçeleşmiş Saç Nasıl Açılmaktadır?

Özellikle keçeleşmiş saç nasıl açılır evde soruları çok sorulmaktadır. Keçeleşen saçı açma işlemi  düğümlenen saçı açmaktan biraz daha zordur. Çünkü düğümlenen saç nasıl açılmalıdır sorusunun cevabını da saçın belli bir tutamını düğüm olduğu için bu saçı açmak daha kolay olur. Ancak keçeleşen saç çok fazla saç içerdiği için keçeleşen saçı açmak biraz daha yorucudur.

Yumak olmuş saçı açmak için neler yapılmalıdır? Keçeleşen saçı açma işleminde  kullanacağınız malzemeler geniş dişli tarak, 1 tatlı kaşığı saç bakım yağı ( diğer yağlar elinizde bulunmuyorsa zeytinyağını rahatlıkla kullanabilirsiniz)

Saçlarınızı ılık su ile ıslattıktan sonra şampuanınıza bir miktar saç bakım yağı ekleyebilirsiniz. Şampuanladığınız saçları bu şekilde en az 5 dakika bekletmelisiniz.

Bekleme süresi sonunda saçlarınızı  elinizle ince tutanlara ayırmalısınız. Keçeleşmiş saç tutamlarından elinize birer birer alarak suyun altında saç uçlarından başlayarak yukarıya doğru tarayın. Keçeleşen saçların bir miktarını bu şekilde açtıktan sonra saçlarınıza yağ içerikli saç kremi uygulayın. En az 5 dakika bekleyin. Süre sonunda yukarıdaki saç tarama işleminin aynısını tekrarlayın.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen saçlarınızda hala keçeleşme açılmıyor mu? O halde keçeleşen saçlarınızın arasına makasla minik kesikler atın. Bu şekilde saçlarınız çok daha rahat ve kolay açılacaktır.

Düğüm Olan Saç Nasıl Açılır

Düğüm Olan Saç Nasıl Açılmalıdır

Saç Dolaşmasına Çözüm Olacak Öneriler Ve Ürünler

Dolaşık saç nasıl açılmalıdır? Kuru, uzun ve ince telli saçlar kısa saçlara göre çok daha sık dolaşmaktadır. Bu nedenle uzun saçlarda saç dolaşmasını önlemek için haftada bir kez saç bakım yağları kullanmalısınız. Ayrıca saçlara düzenli saç bakım maskeleri yapmalısınız.

Uzun saç dolaşmasını önlemek için özellikle gece yatarken saçlarınıza mutlaka saç örgü yapmalısınız. Böylece saçlarınız karışmayacaktır.

Yağmurlu, rüzgarlı havalarda, havuza girerken, denize girerken saç örgü yapmalısınız. Böylece saçlarınızı saç dolaşıklığından, keçeleşmeden ve düğümden koruyabilirsiniz.

çok karışmış saç nasıl açılmaktadır

çok karışmış saç nasıl açılmaktadır

Yağlı saçlar kuru saçlara göre çok daha kolay taranır ve dolaşmaz. İnce telli ve kuru saçlar özellikle geceleri saç bakım yağı ile yağlandıktan sonra örülmelidir. Böylece sabah uyandığınızda hem yumuşacık ve ipeksi dokuda kolay taranan saçlarınız olacaktır.

Saçlarım birbirine sık dolaşıyor mu diyorsunuz? O halde durulanmayan saç kremi kullanarak bu sorunun önüne büyük oranda geçebilirsiniz. Durulanmayan saç kremi saçlarda elektriklenmeyi önleyeceği için daha kolay taranacaktır.

Afro saç şeklinde aşırı kabarık ve kıvırcık saçlarınız mı var? O halde size kesinlikle durulanmayan saç kremi, saç bakım yağı ve gece yatmadan saç örgü öneriyoruz.

Resim Galerisi: Dolaşan Saçı Açmanın Yolları

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu