Tarz Kadın

Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2024 (20+ Fikir)

18.06.2023
3.899
Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2024 (20+ Fikir)

Dalgalı Kısa Saç modelleri 2024 stilleri ile modern dalgalı kısa saç modelleri başta olmak üzeri pek çok dalgalı kısa saç kesimi gelmektedir. Aslında pixie saç modellerinden bob saç modeline kadar bir çok seçenek vardır. Çünkü dalgalı saçlara uygun kısa saç modelleri sayısız tasarım sunmaktadır. Bugün sizlere dalgalı kısa saç kesimi ve modellerinden bahsetmek istiyoruz. Dalgalı kısa saçların bakımı nasıl olur? Kısa saçlar kimlere yakışır? Dalgalı kısa saçların kesimleri nelerdir. Gelin şimdi Dalgalı saça kısa saç modelleri nelermiş birlikte bakalım.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2024 Stilleri

Kısa saçlar ve modelleri yüz şekline göre yapılırsa inanılmaz güzel duracaktır. Çünkü birçok yüz tipi kısa saçlarda daha kusursuz görünmektedir. Kısa saç şekillendirme fikirleri sayesinde saçlarınız daha güzel ve alımlı olacaktır. Güzellik arayan bayanlar! Dalgalı saçlarınızı nasıl kestireceğinize karar veremediyseniz yazımızın devamına bakın lütfen

Kısa saçların bakımı

Bob Saç Modeli-Dalgalı Bob Kesim

Dalgalı saç modelleri kısa; Özellikle yuvarlak yüze dalgalı bob saç modeli, mutlaka denenmesi gereken kısa dalgalı saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca yüz tipiniz köşeli ise yuvarlak bob saç kesimi sizde de mükemmel duracaktır. Çünkü yuvarlak bob kesimi, yüzünüze daha estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Yuvarlak bob saç kesimi nasıl olur? Aslında hemen hemen tüm yüz tipine uyarlanabilen seçenekleri olan bob kesim çok seçenekli bir saç kesimidir. Öndeki saçlar kısa, arkadaki saçlar ise daha uzundur. Ancak yüz tipi doğrultusunda minik değişikliler uygulanmaktadır. Bu da geniş bir kullanıcı kitlesine hitabı sağlamaktadır. Bu nedenle bob kesim her yüz şeklinde farklı ifade sunmaktadır. Ancak hemen hemen herkese de yakışmaktadır.

Dalgalı saçlarda saç dalgalarını belirginleştirerek de kullanabilirsiniz. Yani bu tamamen yüz tipinize ve saç stilinize bağlı. Öyleyse dilerseniz kısa dalgalı saç modelleri kadın stillerini, dilerseniz de çok kısa hafif dalgalı saçları kullanın. Çünkü yüz tipi ile bütünleşen bayan dalgalı kısa saç modelleri ile kusursuz görüneceksiniz.

Pixie Kısa Saç 2024

Günümüzde pixie saç kesimi her daim havalı ve modern bulunmuştur. Yani dalgalı pixie saç modelleri ile mutlaka havalı ve modern görünürsünüz. Özellikle minyon yüz tipine sahipseniz, pixie saç tam da size göre saç modelidir.

Pixie saç, kendi içinde seçeneklere sahiptir. Aslında asimetrik pixie saç, pixie kesim çok kısa saç modelleri içinde en gözde saç kesimi modelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒En Trend Kısa Saç Modelleri 2024-100+Fikir

Aşırı gür ve dalgalı saçlar çok kabarır. Bu nedenle kabaran saç bakımı da oldukça zordur. Kabaran saç bakımının en kolay ve kestirme yolu ise pixie saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle vakti olmayanlar pixie saç kesimini düşünebilirler. Öyleyse dalgalı kabarık kısa saç modelleri olarak pixie saçı mutlaka denemelisiniz.

Aslında pixie saç için, ultra kısalıkta saç modeli diyebiliriz. Çünkü erkek kısa saç modeli kadar kısa tasarımlara sahiptir. Bu da yüz tipine göre dilediğiniz uzunlukta kestirebilirsiniz demektir.

Saç köpüğü veya saç şekillendirici ile dilediğiniz saç stilini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Böylece

Dalgalı pixie saçlar kısa-dalgalı kısa saç kesimleri

Önü Uzun Arkası Kısa Saçlar

Kısa dalgalı saç modelleri arasında en şık saçlardan biri de asimetrik saç kesimidir.

Özellikle genç gösteren saç modelleri arasında ilk sıralarda olan asimetrik saç, kendisini genç hissedenlerin modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle az da yaş aldıysanız asimertik kesimi deneyebilirsiniz.

Asimetrik saç kesimlerinde saçın bir yanı diğer yanından mutlaka uzun bırakılmalıdır. Yani iki ön kenar eşit olmamalıdır.

Asimetrik saç kime yakışır? Aslında bu sorunun cevabında çok seçenek vardır. Çünkü asimetrik saç, uzun yüz tipi dışında, hemen hemen tüm yüz tiplerine yakışır.

Dalgalı  Kısa Saçlar Modelleri

Dalgalı saç kısa kesim modelleri en kullanışlı saçlar arasında yer almaktadır. Çünkü bakımı ve şekil vermesi çok kolaydır.

Dalgalı saçlar için kısa saç modelleri nasıl şekillendirilir? Aslında bu hiç de zor değil. Öyleyse,  dolgun bukleli saç için saç köpüğünü ellerine sıktıktan sonra saç uçlarından yukarı kısımlara doğru yedir. Böylece hacimli bukleler seni bekliyor olacaktır.

Kısa Saçı Dalgalı Yapmak

Kısa düz saçlara sahipseniz doğal dalgalar ile saçları şekillendirebilirsiniz. Böylece çok daha tarz ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz.  Aslında bunu yapmak hiç de zor değildir.

Şimdi de kısa saçı dalgalı yapmak, su dalgası kısa saç görünümü için evde kısa saçı dalgalı yapma yolundan bahsedeceğiz. Öyleyse aşağıdaki videoyu isleyerek kısa saçlara maşasız dalga yapmayı öğrenebilirsiniz.

Dalgalı Kısa Saçlar Ve Renkleri

Dalgali saclar icin kisa sac kesim modelleri yanında renkleri ile de konuşulmaktadır.Aslında bu senenin saç renkleri tam da kısa saçlara göre.

Çünkü ten renginiz ile uyumlu hemen hemen her saç rengi kısa saçlarda şık ve alımlı olmanızı sağlayacaktır.

Sarı saç, küllü saç, kızıl saç, siyah saç, karamel saç, kahverengi saç, küllü kahve saç, koyu kahve saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyleyse bu saç renklerinden birini mutlaka denemelisiniz.

Kısa Katlı Dalgalı Saç modeli

80 ler saç modelleri arasında kısa katlı saç modelleri çok yoğun kullanılıyordu. Aslında dalgalı kısa katlı saç modası  bitmedi. Çünkü günümüzde modern bir görünüme bürünerek tekrar trend saç kesimleri arasında yerini aldı. Yani kısa katlı dalgalı saçlar da mükemmel bir görünüm kazanmanızı sağlıyor.

Su dalgası kısa saç

Bukleli saç modelleri ve hafif dalgalı kısa saç modelleri katlı stilleri size birçok yenilik katacaktır. Özellikle seyrek saçlara sahipseniz, saçlarınızın daha hacimli ve sağıklı görünmesi için kısa katlı dalgalı saç kesimi yaptırabilirsiniz.

Aşağıda kısa dalgalı saç modelleri kadın stilleri hakkında sezonun son trendlerinden oluşan resim galerisini sizler için yayınlıyoruz. Öyleyse daha fazla fikir için incelmeyi düşünmelisiniz.

Konu ile ilgili bir diğer yazı ⇒ Orta Boy Saç Modelleri Yapımı Ve Çeşitleri

Resim Galerisi: Kısa Saç Kimlere Yakışır?

 

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Gelin Saç Modelleri | Taçlı Gelin Saçı başlıklı yazımızda En Güzel Gelin Saçı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Nadia dedi ki:

  Sizin Setinizi çok hoşuma gitti çok her gün bakiyorum

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Nadia,
   Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz.

Tarz Kadın Blogu