Çiçekli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

07.03.2022
3.773
Çiçekli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Çiçekli elbise altına ne renk ayakkabı giyilir sorusu çiçekli elbise kombinleri seven tüm kadınların sorguladığı konular arasında yer almaktadır. Çiçekli elbise kombinleri nasıl yapılır? çiçekli elbise altına ne renk ayakkabı olur? yazlık elbise altına ayakkabı sorularının cevaplarını birlikte görelim.

Çiçek her yerde, her ortamda ve her çağda kadın ve erkek için büyük önem arz etmektedir. Sevgiyi, neşeyi, güzelliği, enerjiyi, aşkı ve huzuru anlatan çiçeği bayanlar elbise modelleri içinde kullanmayı çok sevdi.

Çiçekli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Çiçekli elbise kombini özellikle yaz kombinleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bayanlar kısa çiçek desenli elbise, uzun çiçekli elbise, siyah çiçekli elbise, kırmızı çiçekli elbise, mor çiçekli elbise, siyah kırmızı çiçekli elbise, pembe çiçekli elbise, eflatun çiçekli elbise modelleri en sık kullanılan çiçek desenleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çiçekli elbise ayakkabı kombini sırasında ayakkabı rengi olarak elbisenin içindeki en göze çarpan ve en canlı renk veya en minimum, en pastel renkte ayakkabı kullanılmalıdır.

Çiçek desenli elbise altına nasıl ayakkabı olur

Çiçekli tesettür elbise kombinleri için ayakkabı rengi, elbise ana rengi ile veya elbise çiçeklerinin rengi arasından seçtiğiniz bir renk ile şal rengi aynı olmalıdır.

Çiçekli Elbise Kombinleri

Çiçekli elbise kombinleri için çiçek desenleri genelde siyah zemin üzerine, beyaz zemin üzerine, krem zemin üzerine ve kırmızı zemin üzerine olmaktadır.

Uzun çiçekli elbise modelleri yanında kısa çiçekli elbise modelleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Çiçek desenli elbise modelleri ile sade renklerde aksesuar (fular, şal, gözlük, çanta gibi) kullanmanız doğru tercih olacaktır.

Kombinde çiçek desenli tesettür elbise modelleri kullanılacaksa şal tercihiniz de sade renklerde olmalıdır örneğin, mor çiçekli elbise üstüne ne renk şal olur sorusun cevabı da mor olmalıdır.

Çiçek desenli elbise üstüne ne renk şal

Çiçekli elbise üstüne şal belirlenirken kombini sırasında görseldeki gibi ayakkabı rengini, elbise zemini renginde, şal rengini ise çiçeklerin renginde tercih edebileceğiniz gibi her ikisini de çiçek renginde seçebilirsiniz.

Çiçekli elbisenin altına ayakkabı seçerken tercihleriniz elbise içindeki renk ile bire bir aynı olabileceği gibi çok minik bir farkla da olabilir.

Çiçekli Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Olur?

Çiçekli elbise altına çiçek desenli babet kullanabilirsiniz. Çiçek desenli elbise altına sade renklerde dolgu topuk, sandalet, stiletto ve spor ayakkabısı kullanabilirsiniz. Yazlık elbise kombinleri için sandalet, babet, dolgu topuk ve spor ayakkabısı en doğru tercih olacaktır. Tabi elbise uzunluğu ve giyeceğiniz ortam da ayakkabı seçiminde etkili olacaktır.

Çiçek desenli elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir

Askılı Çiçekli Elbise Altına Nasıl Ayakkabı olur?

Askılı yazlık çiçekli elbisenin altına ayakkabı olarak topuklu sandalet veya topuksuz sandalet kullanabilirsiniz.

Kısa boylu iseniz bilekten bağlaması sandalet ile daha kısa görünebileceğiniz için bilekten bağlamalı sandalet ayakkabıları uzun çiçekli elbise altına öneriyoruz.

Kısa boylular için kısa çiçekli elbise altına burnu açık ayakkabı veya topuklu terlik en doğru tercih olacaktır.

Uzun Kollu Çiçekli Elbise Altına Ayakkabı

Stiletto, sandalet ve babet modelleri ile uzun kollu çiçekli elbise kombinleri yapabilirsiniz. Dolgu topuk ayakkabı modelleri, makosen ayakkabı ve leofer ayakkabı da uzun kollu elbiseler ile kullanılmaktadır.

Çiçekli elbise altına spor ayakkabı da şık kombinler yapmanızı sağlayacaktır.

Aşağıda 2022-2023 çiçekli elbise modelleri resim galerisi paylaşıyoruz. Çiçekli elbise ayakkabı kombinleri konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Çiçekli Elbise Nasıl Kombin Edilir?

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu