Buzlu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışıyor?

21.01.2022
1.549
Buzlu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışıyor?

Buzlu kahve saç rengi kimlere yakışıyor başlıklı yazımızda açık kahve olarak da nitelendirilen buzlu kahve saç renkleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kadın saç modası çerçevesinde son dönemlerde öne çıkan renkler arasında buzlu kahve saç rengi de doğala yakın saç renkleri arasında dikkat çekmektedir.

Buzlu kahve saç renkleri havalı kadın saç renkleri arasında kumral saç rengine yakın küllü yansımaları barındıran saç rengidir. Kahverengi saç boyası tonlarında çok daha dikkat çekici görülmektedir.

Buzlu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışıyor?

Buzlu kahve saç renginde küllü yansımalar kullanılacaksa buğday tenliler de kusursuz görünüm sunacağı bilinmelidir. Bronz ten saç renkleri olarak da buzlu kahve saç rengi kullanarak ten rengine aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Buzlu kahve saç rengi kime yakışır

Buzlu kahve saç rengi kime yakışır

Beyaz tenliler  ve çok açık cilt altınla sahip olanlar küllü yansımaları barındıran buzlu kahve saç rengi ile daha soluk görüneceklerini bilmelidir. Açık ten rengine sahip bayanlar buzlu kahve saç boyasının yerine doğal gelirken ne kumral saç renkleri denemelidir.

Buzlu Kahve Saç Rengini Nasıl Elde Edebiliriz?

Buzlu kahve saç boyası, omuzlarını saç boyası sırasında kapatacağın işe yaramaz bir havlu, boya karıştırma kutusu, eldiven, saç boyası ve oksidanı hazırla.

Boya karıştırma kutusu içerisine oksidan kremi ve buzlu kahve saç boyasını kutunun üzerinde tarif edildiği şekilde hazırla.

Hazırladığın buzlu kahve saç boyasını saç diplerinden saç uçlarına doğru eşit bir şekilde uygula.

Buzlu kahvenin saç boyasını saçlarının tamamına eşit olarak uyguladıktan sonra dilersen nazikçe masaj hareketleri yaparak saç boyası ulaşmayan noktalara saç boyasını ulaştırabilirsiniz.

Saçlarının tamamına yedirdiğin buzlu kahve saç boyasına 20 dakika bekledikten sonra güzelce durulamalısınız. Saç boyası kutusunun üzerinde bekleme süresi bilgisi varsa ona uyun.

buzlu sütlü kahverengi saç

buzlu sütlü kahverengi saç

Saçları tamamen yıkayıp kuruttuktan sonra varsa kutu içerisinde çıkan saç bakım kremini, yoksa saç yapınıza uygun saç bakım kremini saçlara tamamen uygulayın. Buzlu kahve saç rengi boyası kullanmaya hazır 🙂

Buzlu Kahve Saç Rengi Bakımı Klasik Saç Bakımı Mıdır?

Buzlu kahverengi saç renkleri parlak olduğu için ve bu parlaklığı kaybetmemek için saç boyası sonrası saç bakımına özen göstermelisiniz. Saç boyası uygulaması sonrası mutlaka saç bakım kremi kullanmalısınız. Saç bakım kremi hem saçlarınızın ışıltısını koruyacak hem de saçlarınızı yumuşacık yapacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Sütlü Kahve Saç Rengi Boyaları Kataloğu

Aşağıdaki resim galerisinde buzlu kahve saç renkleri ve saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Resim galerisini inceleyerek size yakışıp yakışmayacağını karar verebilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Kadın Saç Boyası Rengi Buzlu Kahve

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu