Buz Mavisiyle Uyumlu Renkler

10.08.2020
2.776
Buz Mavisiyle Uyumlu Renkler

Buz mavisiyle uyumlu renkler başlıklı yazımızda buz mavisi kombinleri için en şık ve uyumlu renkleri sizlerle paylaşacağız. Buz mavisi rengi, buz mavisi pantolon kombinleri, buz mavisi etek kombinleri, buz mavisi gömlek ve buz mavisi bluz kombinleri ve hatta buz mavisi takım elbise kombinleri gibi her alanda geniş bir kullanıma sahiptir.

Geçmişte sadece yaz rengi olarak bilinen buz mavisi günümüzde artık dört mevsim kombinlerde yerini almaktadır.

Buz Mavisiyle Uyumlu Renkler

Yaz mevsiminin en yumuşak ve en fresh rengi nedir diye sorsalar beyaz’dan sonra kesinlikle buz mavisi derim.

Buz mavisi ile uyumlu renkler

Çünkü buz mavisi rengi kombinleri özel gün ve gecelerden-günlük kombinlere kadar her alanda kullanılmaktadır. Her alanda sevilerek kullanılan buz mavisine uyumlu renkler neler?

 • Beyaz
 • Somon rengi
 • Vizon rengi
 • Lacivert
 • Mavi ve tonları
 • Pudra rengi
 • Yeşil ve tonları
 • Kahverengi
 • Pembe
 • Bej rengi
 • Sarı
 • Siyah
 • Kırmızı
 • Lame
 • Bordo
 • Gri
 • Dore renkleri buz mavisine yakışan renkler arasındadır.  Günlük kombinler özel gün kombinleri gibi farklı alanlarda gideceğiniz ortama göre kullanabileceğiniz renkleri seçerek dikkat çekici buz mavisi kombin yapabilirsiniz.

Buz mavisinin üstüne hangi renk gider veya buz mavisi hangi renklerle uyumlu sorusunda bazı renklerin kullanımında şiir gibi kombinler ortaya çıkmaktadır.

Buz mavisine uyan renkler

Gri Ve Buz Mavisi Uyumu

Buz mavisine yakışan renkler arasında gri rengi de yer almaktadır. Buz mavisi gri uyumu ile her ortamda kullanacağınız kombinler yapabilirsiniz.

Örneğin, buz mavisi elbise altına gri ayakkabı ve çanta gibi… Buz mavisi abiye üstüne gri şal ve gri çanta gibi buna benzer pek çok kombini gri ve buz mavisi uyumu ile yapabilirsiniz.

Buz Mavisi Lacivert Uyumu

Buz mavisi lacivert uyumu buz mavisi ile yapılan en mükemmel kombinler diyebiliriz. Buz mavisi lacivert uyumu ile yapılan buz rengi kombinler bir nevi tonsürton kombini gibidir aslında. Lacivertin mavinin en koyu tonu olmasından mıdır bilinmez buz mavisi laciverti mükemmel taşımakta ve   kusursuz görünmektedir.

Buz mavisiyle uyumlu renkler

Sizde buz mavisi ve lacivert uyumunu kullanarak  buz mavisi abiye kombinleri, buz mavisi pantolon gömlek kombinleri, buz mavi etek bluz kombinleri, buz mavisi şort bluz kombinleri gibi her alanda kombinler yapabilirsiniz.

Lacivert hemen hemen bütün ten renkleri ile uyum yakalanmaktadır. Bu bağlamda buz mavisi renginin ten renginizi soluk göstereceğim düşünüyorsanız kesinlikle ve kesinlikle laciverti üst kombin parçalarında kullanabilirsiniz.

Örneğin, buz mavisi pantolon üstüne ne giyilir sorusunda buz mavisi gömlek kullanabilirsiniz bu kombinde lacivert kemer, lacivert ayakkabı, lacivert çanta veya cüzdan kullanarak şıklığınızı üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Buz mavisi kombinlerde aksesuar olarak da lacivert aksesuarları gönül rahatlığı içinde tercih edebilirsiniz.

Buz Mavisi Pudra Uyumu

İki soft rengin birleşmesi ile ortaya inanılmaz derecede etkili kombinler çıkmaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde pudra ve buz mavisi uyumu kullanılarak yazlık kombinler, tatil kombinleri, ofis kombinleri, gece kombinleri yapılabilir.

Buz mavisi uyumlu renkler

Buz Mavisi Beyaz Uyumu

Beyaz’ın tüm renklerle uyum sağlayan özelliği buz mavisi ile de etkili kombinler yapmanızı sağlayacaktır. Buz mavisi ile beyazı zamansız ve acil çıkmanız gereken kombinlerde gönül rahatlığı içinde tercih edebilirsiniz.

Örneğin, buz mavisi pantolon üzerine beyaz bir gömlek alarak etkili ve dikkat çekici bir kombin yapabileceğiniz gibi buz mavisi elbise üzerine beyaz şal-beyaz ayakkabı kullanarak naif bir kombin yapabilirsiniz.

Buz Mavisi Siyah Uyumu

Buz mavisi siyah uyumu kullanarak da dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz. Özellikle buz mavisi erkek kombinleri bünyesinde buz mavisi pantolon siyah gömlek kombini sıklıkla tercih edilmektedir. Laciverti kendisine yakıştıramayan beyler siyah gömlek kombinleri yaparak etkili ve dikkat çekici kombinler yapmaktadır.

Buz mavisi bayan kombinlerinde ise buz mavisi siyah uyumu genelde pantolon olarak tercih edilmektedir. Bu bağlamda bayanlar buz mavisi gömlek altına siyah pantolon kullanarak tarz kombinler yapmaktadır.

Buz mavisi kombinleri

Buz mavisinin üstüne hangi renk gider, buz mavisine yakışan renkler buz mavisi renk uyumu konularına değindik. Sizin de buz mavisi kombinler hakkında önerileriniz veya sorularınız varsa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Buz mavisi hangi renklerle uyumlu resim gayesini inceleyerek daha fazla ayrıntıya ve fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Buz Mavisi Hangi Renklerle Uyumlu

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu