Tarz Kadın

Bu Ayakkabı Hangi Renk?

13.12.2020
2.321
Bu Ayakkabı Hangi Renk?

Bu ayakkabı hangi renk; hangi renk elbise tartışması vardı geçtiğimiz senelerde. Birkaç sezon önce bu elbise ne renk tartışması internet üzerinde dolaşmaktaydı. Bu ayakkabı hangi renk sorusu ise son dönemlerin en çok merak edilen cevabını içermektedir.

Bu Ayakkabı Hangi Renk?

Her şey  bir kullanıcının twitter adresinden kullanacağı ayakkabının fotoğrafını çekerek bu ayakkabı ne renk sorusu ile başladı. Hal böyle olunca kullanıcıların birçoğu su yeşili olarak gördüğünü birçoğu da gri olarak gördüğünü hatta pembe olarak gördüğünü söyleyenler bile çıktı.

Bu ayakkabı hangi renk

Bu ayakkabı hangi renktir acaba

Olay bununla da bitmedi tabii ki birçok kullanıcı ayakkabıyı beyaz olarak gördüğünü bile ifade etti. Hangi renk ayakkabı olduğunu biz de merak ettik şimdi sizlere  herkes tarafından merak edilen cevabı sunuyoruz.

Ayakkabı hangi renk kardeşim aslında birçok psikoloji profesörü açıklama yaptı. Bu ayakkabı ne renk sorusundaki ayakkabı modelindeki tarzda çekilen fotoğraflarda bazı durumlarda göz retinası dijital olan görsellerde bazı nesneleri negatif olarak görmemizi sağlayabiliyor.

Bunun nedeni ise göz konilerimizin yeşil, mavi ve kırmızı olarak 3 tipinin bulunması.  Tam da burada psikoloji profesörü cedar yener’in söylediğini aktarıyoruz.

Bu ayakkabı nasıl bir renk

Bu ayakkabı nasıl bir renk

“ cedar riener’ın söyledi tam olarak şöyle ”ben görseli 5.1 oranında kırmızı-yeşil göre biliyorken, siz aynı görseli 2.1 oranında görebilirsiniz. Kişiler sürekli kendi retinası içindeki ışık miktarı kadar renk görür ve o yönde kararlar verir. Buna karar verirken yansıyan ışığın nesneye ne kadar yansıdığını ve bu yansımadan dolayı ortaya çıkan parlaklığın düzeyine göre bağlantı kurarız.”

Kısacası farklı renk duygusu yaratılmasının nedeni göz koli konilerinin yapısına göre  değişmektedir.

Hal böyle olunca da  ayakkabı  hangi renktir sorusunun cevabı herkese göre farklılık gösterebilmektedir. Peki size göre bu ayakkabı nasıl bir renk:)

Resim Galerisi: Bu Ayakkabılar Ne Renk

 

Bir önceki makalemiz olan Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür başlıklı yazımızda Haki Yeşil Elbise Kombinleri Tesettür 2020 Modası hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu