Boyunluk Modelleri Bayan 2024 Seçenekleri

23.11.2023
362
Boyunluk Modelleri Bayan 2024 Seçenekleri

Boyunluk modelleri bayan tasarımları örgü boyunluk modelleri ve bayan örgü bere ve boyunluk modelleri olarak tasarlanmaktadır. Günümüzde el örgüsü boyunluk modelleri daha çok kullanılmaktadır. Bunun için içeriğin sonunda basit boyunluk yapımı bilgileri paylaşacağız. Sonunda kadın boyunluk çeşitleri her alanda kullanılabilecek farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde boyunluk modelleri, sonbahar kış döneminde birçok kişinin üstüne kullanılmaktadır. Terletmeyen kumaş boyunluk modelleri yanında örgü boyunluk modelleri de bulunmaktadır. Bayan boyunluk modelleri hakkındaki detayları birlikte inceleyelim…

Boyunluk Modelleri Bayan

Aslında boyunluk modelleri bayan 2024 için zarif ve şık olmalıdır. Boyunluk elbise, kazak, bluz, gömlek, sweatshirt ile eşleştirilmektedir. Bu senenin boyunluk modelleri ve renkleri arasında seçim yaparken ten rengi ile uyum detayını unutmayın!

bayan bere boyunluk modelleri

bayan bere boyunluk modelleri

Hazır boyunluk modelleri arasında polar, kadife ve peluş boyunluklar bulunmaktadır. Fermuarlı boyunluk veya düğmeli boyunluklar daha çok tercih edilmektedir.

Örgü Boyunluk Modelleri

En çok beğenilen bayan boyunluk modelleri arasında örgü boyunluklar ilk sırada yer almaktadır. Boyunluk örgü için bir çift şiş ve dilediğiniz renkte ve dokuda ip almanız yeterlidir.

Bayan örgü bere ve boyunluk modelleri için de farklı modeller mevcuttur. Özellikle örgü yapmayı seven bayanlar çok şık ve yaratıcı tasarımlarla en güzel bayan bere boyunluk modelleri tasarlamaktadır.

Basit Boyunluk Yapımı:

Onun için bir çift örgü şişi ve kadife yumak yeterlidir.

Öncelikle ipi boyun kenarına çevreleyerek, yani ölçerek ebat belirlemelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kışlık Hırka Modelleri-Bayan

Ardından dilerseniz ters düz örgü, dilerseniz örgü modelleri arasından istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Olmasını istediğiniz uzunluğa kadar örgüyü tamamlayın. Bitirdiğiniz boyunluğu   düğmeli veya yapışkan gitti yapabilirsiniz. Ben elle yerime güveniyorum diyorsanız fermuarlı seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

bayan örgü bere ve boyunluk modelleri

bayan örgü bere ve boyunluk modelleri 2024

  • Boyunluk örerken yumuşak iplerden yapmalısınız. Böylece teninize ipeksi dokunuş olacak ve kullanım sırasında kaşıntı yapmayacaktır.
  • Özellikle kaşındıran ve sert dokulu iplerden uzak durmalısınız. Çünkü bu tarz ipler kaşıntı ve kızarıklıklara neden olmaktadır.
  • Aşırı sıkı boyunluk örgü yerine hafif salaş modeller tercih edilmeli, gerekirse sweatshirt kordonu kullanılmalıdır. Böylece aşırı rüzgar gibi durumlarda daha sıkı yaparak kullanabilirsiniz.
  • Kalın ip ile boyunluk örerken kalın şiş, veya tığ, ince iple boyunluk örerken ince şiş veya tığ kullanmalısınız.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel boyunluk modelleri bayan çeşitleri sunulmuştur. Özellikle el örgüsü boyunluk modelleri arıyorsanız görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Boyunluk Örnekleri |  Bu Senenin

Bir önceki makalemiz olan Taba Rengi Ceketin Altına Ne Renk Pantolon Giyilir? başlıklı yazımızda taba rengi ve taba rengi ceket kombinleri bayan hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu