Bordo Elbiseye Hangi Renk Takı- Bordo Elbise Kombinleri

05.06.2020
6.233
Bordo Elbiseye Hangi Renk Takı- Bordo Elbise Kombinleri

Bordo elbise kombinleri yapmak ve bunu yaparken de büyüleyici olmak için çok fazla şey yapmaya gerek yok aslında, sadece birkaç tüyo bilmeniz yeterli, iyi de bu tüyolar ne… Bordo elbiseye hangi renk takı gider sorusu bu tüyolardan sadece birisidir.

İşte bordo elbiseye ne renk takı sorusunun detayları…

Bordo Elbiseye Hangi Renk Takı- Bordo Elbise Kombinleri

Bordo elbise kombinleri sırasında kullanacağınız aksesuarlarda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bordo renk, sinsi bir renktir. Her renkle uyum sağlar gibi görünse de basit bir hata ile kombininiz berbat olabilir.

bordo elbise aksesuarları

Bur noktada ilk olarak bordo ile uyumlu renkler nelermiş bir göz atalım.

Bordo Siyah Uyumu

Bordo ile uyumlu renkler giyim arasında siyah siyah ilk sıradadır. Bordonun baskınlığını siyah ile asil bir hale getirebilirsiniz.

Bordo elbiseye siyah çizme, bordo elbiseye siyah makyaj, bordo elbiseye siyah eldiven, bordo elbiseye siyah ayakkabı, bordo elbiseye siyah takı, bordo elbiseye siyah bot, bordo elbiseye şapka kullanabilirsiniz.

Bordo Bej Uyumu

Rakipsiz bir şıklık için bordo bej uyumundan yararlanabilirsiniz. Bu siyahla yapılan kombinden daha alımlı olacaktır. Bej aksesuarlar ile asil bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bordo gibi bir renge nazik renk tonu olan bej ile cool bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Aynı renkte çift aksesuar dönemi kapandı gibi bir şey. Bu nedenle bej ayakkabı ile bej çanta, veya bej şapka ile bej takı kullanmak zorunda değilsiniz. Bu noktada bordo elbise kombinleri yaparken siyah beyaz gibi nötr renklerden yardım alabilirsiniz.

Bordo elbise ile hangi renk takı

Mesela; Bordo elbiseye ne renk ayakkabı sorusuna siyah ayakkabı, bu kombinde bordo elbiseye hangi renk takı sorusuna bej takı diyebiliriz.

Bordo Pembe Uyumu

Bordo renkte ve pembede kırmızıya meyilli bir renk tonudur. Bu nedenle bordo ve pudra pembesi hoş bir uyum yakalar. Bordo pembe uyumunda pembenin renk tonuna dikkat etmek gerekir. Örneğin; Çingene pembesi bordo ile asla kullanılmamalıdır.

Bordo Mavi Uyumu

Bordo belli mavi tonları ile de şık bir uyum yakalar. Bordo elbise ile indigo mavisi veya gece mavisi ile şık bir görünüm yakalayacaktır.

Bordo Yeşil Uyumu

Bordo yeşil ile şaşırtıcı bir şıklık yakalar. Çok parlak olmayan mat yeşillerle hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bataklık yeşili, koyu yeşil, zeytin yeşili bordo elbise kombinlerinde kullanılabilir.

Bordo elbise ile hangi renk takı olur

Bordo Leopar Deseni Uyumu

Bordo ile uyumlu renkler arasında leopar desenler de vardır. Bordo elbiseye leopar desenlerde çanta veya bordo elbiseye leopar desenlerde ayakkabı veya takı kullanabilirsiniz.

Bordo İle Uyumlu Renkler 

 • Siyah
 • gri
 • Mavi
 • Beyaz
 • Krem
 • Kahverengi
 • Lila
 • Açık gri
 • Altın rengi
 • Vizon rengi
 • Pembe
 • Pudra rengi
 • Bej
 • Krem rengi
 • Hardal sarısı
 • Gümüş rengi ve tonlarını kullanarak bordo elbise kombinleri yapabilirsiniz.

Bordo elbise makyajı ve aksesuarı

Bordo Elbise Kombinleri

Bordo elbise kombin sırasında dikkat edeceğiniz detay bordo elbise altına ayakkabı, bordo elbise makyajı ve kullanıyorsanız bordo elbise üstüne şal seçimi detaylarıdır. Tüm bu kombin parçaları elbise modelini tamamlayıcı olarak ortaya çıkar.

Bordo elbise kombini yaparken bordoya yakışan renkler kullanılarak kombin yapılmalıdır. Bordoya uyumlu renkler giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanarak olağan üstü şıklığı yakalamış olursunuz.

Bordo elbise altına ayakkabı seçerken de, bordo elbiseye şal seçerken de bu detayları atlamamalısınız.

Bordo Elbiseye Ne Renk Takı

Bordo elbise ile yukarıda bahsettiğimiz renklerde takı kullanarak mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bordo elbiseye takı seçerken giydiğiniz elbise modeline, katılacağınız ortama göre takı modeli seçmeyi unutmayın:)

Bordo Elbiseye Ne Renk Takı Gider Resim Galerisi:

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu