Boğa Burcu Saç Modelleri | 7 Saç Stili

30.10.2023
259
Boğa Burcu Saç Modelleri | 7 Saç Stili

Boğa burcu saç modelleri ve boğa burcu saç rengi konularını sizler için inceledik. Boğa burcu kadınları burçların uğurlu renkleri doğrultusunda saç rengi kullanmayı severler. Aslında her kadın gibi boğa burcu kadını da her zaman sade ama bakımlı görünmeyi sevmektedir. Gelin şimdi hep birlikte boğa kadınlarına özel trendlerine bakalım.

Boğa Burcu Saç Modelleri ve Renkleri

Aslında boğa burcu saç modelleri, kişiliklerini ve özelliklerini öne çıkaran renklerden ve kesimlerden oluşmaktadır. Boğa burcu kadınları özellikleri arasında az da olsa inatçı karakterleri çıkmaktadır. Bu da saç renklerinde ve modellerinde kendisini göstermektedir.

Boğa burcu kadını kısa saç modelleri

Boğa burcu kadını kısa saç modelleri

Örneğin boğa kadınları beğendikleri saç modellerinin uzun yıllar kullanırlar. Hatta trend olmayan saç renkleri ve saç modelleri kullandıkları görülmektedir. Yani beğendikleri saç modelleri böyle renklerine sadıktırlar. Trend saç renkleri ve modelleri onların umrunda olmaz. Çünkü kendilerine yakışan ve daha alımlı görünmelerini sağlayan saç modellerinden vazgeçemezler.

Günlük saç modelleri olarak genelde at kuyruğu, yarım topuz gibi sade saç modelleri kullanılmaktadır. Abiye saçları olarak ise toplu saç modelleri öne çıkmaktadır. Ense topuzu, maşalı topuz ve balerin topuz en çok tercih edilenler arasındadır.

Boğa Burcu Kadının Saç Kesimleri

Yapılan araştırmalar boğa burcu kadınlarının daha çok yuvarlak yüz şekline sahip olduğunu göstermektedir. Eğer siz de yuvarlak bir yüze sahipseniz mutlaka bu yüze yakışan saç modelleri arasından seçimler yapmalısınız.

Okurlarınız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

Boğa burcu kadınları uzun katlı saç modelleri ve dalgalı saç modelleri bağımlısıdır diyebiliriz. Özellikle yuvarlak yüze sahip boğa kavimleri uzun katlı saç kesimleri ile daha estetik yüz hatlarına sahip olmaktadır. İnce telli saçlara sahip olanlar yoğun katlı saç modeli kullanabilirler. Ancak hacimli ve gür saçlara sahip boğa kadınlar, hafif katlı saç modelleri kullanmalıdır.

Boğa Kadınının Kısa Saç Modelleri

Bob saç kesimi, lob saç kesimi, kısa katlı saç kesimi, pixie saç kesimi öne çıkmaktadır. Ek olarak perçemli saç kesimleri yerine kahküllü saç kesimlerini kullandıklarını da bilmelisiniz. Boğa kadınları günlük kısa saç modelleri olarak genelde aksesuarsız sade saçları kullanmaktadır. Bu da onlara kendilerini özgü bir hava katmaktadır.

Boğa Burcu Saç Rengi

Bu sene, boğa burcu kadınına yakışan saç renkleri nelerdir? Boğa burcu kadınları, özellikle kırmızı ve siyah tutkunu diyebiliriz. Bu da kullandıkları saç renklerinde kendini göstermektedir. Boğa kadınlarına yakışan saç renkleri arasında kızıl tonları ve siyah ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca karamel saç rengi, bakır kahve saç, platin saç ve bal rengi saç öne çıkmaktadır.

Boğa burcu kadını saç renkleri

Boğa burcu kadını saç renkleri

Boğa kadınları için bu yılın saç renkleri arasında öne çıkanlar bu renklerdir. Ancak bu renkle ten rengi eşleştirmesiyle yapmalısınız. Zaten boğa kadını renk uyumunu dikkate alan bir burçdur. Budur ten rengine yakıştırdığı bırakmaz diyebiliriz.

Açık buğday tene sahip boğa burcu kadınına açık bal rengi tonları önerilmektedir. Böylece daha doğal, daha güzel ve fresh görünüm elde edebilirler.

Koyu buğday tene sahip boğa burcu kadınını yakışan saç renkleri ise ışıltılı karamel  olarak öne çıkmaktadır. Ancak bakır ve kızıl tonları da boğa kadınına en çok yakışan saç renklerindendir.

Okurlarınız buna da baktı ⇒ Yuvarlak Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde boğa burcu kadını özellikleri doğrultusunda boğa burcu kadını saç renkleri verilmiştir. Boğa burcu kadınının saç modelleri ve renkleri görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Boğa Burcu Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu