Beyaz Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Olur?

19.03.2024
10.675
Beyaz Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Olur?

Beyaz Elbiseye hangi renk ayakkabı gider sorusunun cevabında sayısız renkler vardır. Çünkü beyaz ile uyumsuz renkler yoktur. Ancak beyaz elbise kombinlerinde daha kusursuz görünmek için ayakkabıyı daha dikkatli seçmelisiniz.

Böylece beyaz elbise veya beyaz abiye ile daha kusursuz görünebilirsiniz. İlkbahar ve yaz mevsiminin en popüler kombin parçalarından olan beyaz elbiseye ne renk ayakkabı giyilir sorusu bu kombini yapmak isteyenin en çok merak ettiği konuların başında gelir.

Beyaz Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Yakışır?

Beyaz elbiseye hangi renk ayakkabı gider? Aslında elbiselerle uyumlu tüm ayakkabı modelleri tüm renk seçeneklerinde kullanılabilir. Ancak doğru eşleştirme yapılarak daha zarif ve etkileyici görünebilirsiniz. Çünkü beyaz hemen hemen herkese yakışmaktadır. Öyleyse beyaz elbise ile neden daha muhteşem görünmeyesiniz ki? Hemen hemen her bayanın gardırobunda mutlaka beyaz kıyafet kombin kıyafeti mutlaka vardır. En çok tercih edilen kombin ise siyah beyaz elbise kombinidir.

Beyaz altına ne renk ayakkabı olur

Beyaz elbisenin altına ne renk ayakkabı olur

⇒ Beyaz elbise altına ne renk ayakkabı gider?

> Beyaz elbise altına nasıl ayakkabı giyilir?

⇒ Beyaz elbise bordo ayakkabı

>  Beyaz elbise kırmızı ayakkabı

⇒ Beyaz elbise altına topuklu

> Beyaz elbise renkli ayakkabılarla giyilir mi gibi konuları inceleyelim.

Beyaz Elbisenin Modeline Göre Ayakkabı Seçenekleri

Beyaz elbise ayakkabı, Askılı ve mini bir beyaz elbise giyecekseniz altına mavi veya kahverengi dolgu topuklu sandalet giyebilirsiniz.

Bu kombinde kahverengi ve mavi detaylı aksesuarlar kombininizi daha açık ve gösterişli hale getirecektir. Sandalet olarak gladyatör sandalette tercih edebilirsiniz.

beyaz elbisenin altına ayakkabı

kısa beyaz elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilmelidir

Beyaz elbisenin altına hangi renk ayakkabı olur? Elbise altına topuk kısımları açıkta bırakan kare topuklu sandaletler ile de hem şık hem de rahat bir kombin yapmış olursunuz. Hatta bu kombini günlük kombinlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

> Özel bir yemek veya arkadaş toplantısı için beyaz elbise altına stiletto ayakkabı giymek mi istiyorsunuz. O halde bu kombinde her rengi kullanabilirsiniz. Gideceğiniz yer ve elbise modeli bu beyaz elbisenin altına ne renk ayakkabı giyeceğinizi daha iyi belirler. Eğlenceli ve neşeli parti ortamları için kullanacağınız aksesuarlarla uyumlu dilediğiniz renkte seçimler yapabilirsiniz.

⇒ Özel bir yemek gibi ortamlara katılacaksanız ten rengi, gri, nude, vizon rengi, stiletto kullanabilirsiniz. Siyah beyaz elbise kullanacaksanız siyah beyaz elbise altına beyaz veya siyah ayakkabı en doğru seçim olacaktır. Özellikle sade siyah beyaz elbiselerde siyah ayakkabı ile daha şık görünebilirsiniz.

Beyaz püsküllü elbise altına ne renk ayakkabı

Beyaz püsküllü elbise altına ne renk ayakkabı

> Beyaz elbise ayakkabı kombinlerinde elbise modelini önemsemelisiniz. Örneğin, günlük veya spor bir beyaz elbise altına düz tabanlı ayakkabılar doğru seçim olacaktır.

⇒ Beyaz elbiseyi özel bir davette giyeceksiniz, ancak çok da abartılı olmak istemiyorsunuz. O halde renkli ve topuklu ayakkabı ve bu ayakkabı ile uyumlu bir aksesuar ile fazlasıyla şık olabilirsiniz. Bu kombinde beyaz elbisenin altına kırmızı ayakkabı seçimi de tüm gözleri üzerinize çekecektir.

kısa beyaz elbise altına kırmızı ayakkabı

kısa beyaz elbise altına kırmızı ayakkabı

Beyaz elbisenin altına ayakkabı belirlemek çok kolaydır aslında. Sadece birkaç detaya dikkat etmeniz yeterli.

Beyaz elbisenin altına ayakkabı kombinlerinde beyaz elbiseyi tablo olarak düşünün. Ayakkabıyı belirledikten sonra uyum yakalamak ve ışıltı katmak için neler yapabileceğinizi hayal edin.

Okurlarımız buna da baktı > Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Mesela, beyaz elbise altına bordo ayakkabı tercih ettiğinizde, aksesuar rengi ve makyaj rengi de uyumu olmalıdır. Böylece daha kusursuz görünebilirsiniz.

Burada en önemli nokta beyaz elbisenin altına hangi renk ayakkabı giydiyseniz, aksesuar ve makyaj renklerinin de uyumlu olmasıdır.

Beyaz pul payetli elbise altına beyaz ayakkabı olur mu

Beyaz Elbisenin Altına Yakışan Ayakkabı Renkleri

 • Mavinin tüm tonları
 • Kırmızının tüm tonları
 • Bordonun tüm tonları
 • Pembenin sadece bir iki tonu
 • Yeşil
 • Siyah
 • Mor
 • Turkuaz
 • Krem
 • Pudra
 • Gül kurusu
 • Lila
 • Şeftali tonları
 • Soluk pembe
 • Nude (stiletto olarak tercih etmek daha doğru olur)
 • Patlıcan çiçeği moru
 • Ve tabi ki beyaz

Kısacası beyaz elbiseye ayakkabı seçerken beyaz kırmızı uyumu, beyaz mavi uyumundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca beyaz yeşil uyumu, beyaz lacivert uyumu da kusursuz görünmektedir. Ek olarak beyaz siyah uyumu, beyaz krem rengi uyumu, mor uyumu, saks mavisi beyaz uyumunu düşünmelisiniz. Böylece mükemmel beyaz elbise ayakkabı kombini yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Beyaza Uyan Renkler

NOT: Özellikle kısa boylu iseniz, boyunuzun daha uzun görünmesi için beyaz elbisenin altına kesinlikle beyaz ayakkabı giymenizi öneriyoruz.

Beyaz elbiseye ayakkabı çanta kombini

Beyaz elbiseye ayakkabı çanta kombini

Kırık Beyaz Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı?

Kırık beyaz elbiseye ne renk ayakkabı giyilmelidir? Bazı cilt renkleri beyaz elbise yerine kırık beyaz elbiseyi daha çok taşır. Kırık beyaz elbise de en çok tercih edilen kombinler arasında yer almaktadır.

O halde Kırık beyaz elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir diyelim mi?

 • Mercan
 • Bordo
 • Siyah
 • Nar çiçeği
 • Kahverengi
 • Turkuaz
 • Toz pembe
 • Lacivert
 • Kırmızı mavi
 • Yeşilin bazı tonları
 • Mürdüm
 • Su yeşili

Bu renk tonları ile kırık beyaz elbise kombini yapabilirsiniz. Kırık beyaz elbiseye camel renkler çok daha şık durmaktadır. Ancak diğer renklerle de mükemmel kombinler çıkartabilirsiniz.

Siyah Beyaz Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Gider?

Aslında siyah beyaz elbise ayakkabı kombini için çok fazla seçenek yoktur. Sadece siyah veya beyazı ayakkabı renklerinde kullanabilirsiniz.

siyah beyaz elbise altına ayakkabı seçimi

siyah beyaz elbise altına ayakkabı seçimi

Benim önerim her zaman siyah ayakkabıdan yanadır. Ayakkabı modeli ise elbise modeline göre farklılık göstermektedir. Böylece stil sahibi kombinler yapabilirsiniz.

Büyük parçalı siyah beyaz elbise için ise klasik model bir siyah ayakkabı kullanabilirsiniz.

Eğer siyah beyaz elbise kombininde ayakkabınızı öne çıkarmak istiyorsanız beyaz ayakkabı giymelisiniz.

Beyaz elbise kırmızı ayakkabı

Beyaz elbise kırmızı ayakkabı

Siyah beyaz elbise altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun cevabı için de aksesuarlarınıza göz atmalısınız. Çanta, şal, kolye gibi aksesuarlar size hangi renk ayakkabı giyeceğinizi gösterir aslında.

Beyaz Elbisenin Altına Siyah Ayakkabı Olur Mu?

Beyaz elbisenin altına siyah ayakkabı kullanabilirsiniz. Ancak elbise modeli ile uyumlu ayakkabı seçmeniz daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Örneğin beyaz kalem elbise altına siyah sandalet veya stiletto kullanabilirsiniz. Siyah ayakkabı kullanımında siyah küpe veya saç aksesuarı ile kombininizi daha da güçlendirebilirsiniz.

Resim Galerisi: Beyaz Elbiseye Yakışan Ayakkabı Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu