Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

21.03.2022
3.713
Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Beyaz elbise üstüne hangi renk şal gider başlıklı yazımızda tesettür elbise modellerinde önemli bir yere sahip olan beyaz elbiseler hakkında önemli detaylar vermek istiyoruz. Beyaz elbise modelleri geçmişte sadece ilkbahar yaz dönemlerinde kullanılırdı. Oysa ki günümüzde yaz ve kış dönemi fark etmeden tercih edilmektedir.

Beyaz tesettür elbise kombinleri yapılırken merak edilen en önemli detay ise beyaz elbise şal kombinleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her yaştan ve kesimden bayanın tutkusu olan beyaz elbiseler nasıl kombin edilir? Beyaz elbise üstüne ne renk şal olur? Beyaz elbise kimlere yakışır?

Beyaz elbise nelerde kullanılır? konuları dışında mavi beyaz elbisenin üstüne hangi renk şal gider? Kırmızı beyaz, yeşil beyaz, siyah beyaz elbisenin üstüne hangi renk şal gider gibi soruların cevaplarına da değineceğiz.

Beyaz elbise kombinleri

Beyaz Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Beyaz elbise üstüne şal kombini için hemen hemen her ereği kullanabilirsiniz. Zira beyaz ile uyumlu renkler denildiği zaman sınırsız bir renk kartelası çıkmaktadır karşımıza. Bu nedenle beyaza yakışan renkler oldukça fazladır.

Kısacası beyaz elbiseye şal belirliyorsanız şanslısınız, beyaz elbiseyi nasıl bir ortamda giyeceksiniz. Nikah için beyaz elbise kombini yapıyorsanız beyaz nikah elbisesi üstüne şal olarak da beyaz tercih etmekte yarar var.

Düğün, nişan veya parti gibi ortamlarda ise beyaz elbise üstüne şal olarak haki yeşili, kırmızı, kahverengi, mavi, pudra, lacivert, somon rengi, mercan rengi ve vizon rengi ve pudra şal kombini yapabilirsiniz.

beyaz elbise, şal ayakkabı kombini

Mavi beyaz elbisenin üstüne ne renk şal sorusunda ise beyaz veya mavi eşarp en doğrusu olacaktır. Mavi beyaz elbise şal kombininde elbisede kullanılan mavi tonun açık veya koyu renk tonu da eşarp olarak kullanılabilir.

Kırmızı beyaz elbise, yeşil beyaz elbise veya siyah beyaz elbise gibi desenli ve renkli beyaz elbiselerde de durum aynıdır.

Beyaz Elbise Kimlere Yakışır?

Beyaz elbise herkese yakışır. Özellikle uygun şal ile kombin edilirse esmer tenliler beyaz elbise üstüne ne renk şal kullanmalı? Kırmızı, haki, siyah, petrol mavisi, gri, bordo, kahverengi, nude ile mükemmel olursunuz.

Beyaz elbiseye şal kombini yaparken ten rengi ile uyumlu şal seçimine dikkat etmelisiniz. Zira yüzünüzün güzelliğini ve hatlarını belirlediğiniz şal rengi ortaya çıkartacaktır.

Beyaz elbise kimlere yakışır

Beyaz elbise şal kombinlerinde şal ile ayakkabı aynı renklerde olabileceği gibi farklı renklerde de olabilir. Örneğin, beyaz elbise, pudra şal bej ayakkabı kombini ile hayranlık uyandırabilirsiniz.

Kırmızı beyaz elbise, mavi beyaz elbise gibi iki renk beyaz elbiselerde ise ayakkabı ve şal rengi aynı olabileceği gibi farklı renklerde de olabilir.  Örneğin, kırmızı beyaz elbise şal ayakkabı kombini için kırmızı şal beyaz ayakkabı kombini ile de stil sahibi kombinler yapabilirsiniz.

İki renkli beyaz elbiselerde beyaz ile kullanılan renkle uyumlu şal ve ayakkabı kombini ile de şık kombinler yapabilirsiniz. mavi beyaz elbisede lacivert şal ve ayakkabı kullanımı gibi…

Aşağıda bu senenin beyaz elbise şal kombinleri hakkında derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Sizde fikirlerinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Beyaz Elbise Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Bu Senenin Tesettür Etek Kombinleri başlıklı yazımızda Tesettür Etek Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu