Beli Kalın Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

11.03.2021
2.260
Beli Kalın Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Beli kalın kadınlar nasıl giyinmeli başlıklı yazımızda beli kalın olanlar nasıl elbise giymeli? Beli kalın olanlar nasıl etek giymeli, beli kalın olanlar nasıl pantolon giymeli gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Vücutlarında beğenmedikleri kısımları olan kadın ve erkekler şık kadın nasıl giyinmeli sorusunun cevabı niteliğinde kusurlu noktalar için püf noktaların peşindedir.

Beli Kalın Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Beli kalın olanlar nasıl kıyafet giyinmeli sorusunun cevapları arasında olan kıyafetlerin kumaşları ve modelleri önemli yer tutmaktadır. Beli kalın olan kadınlar kesinlikle ince ve dökümlü kumaş kullanmalı kalın dokulu kumaşlardan uzak durmalıdır.

Beli kalın Kadın nasıl giyinmeli

Beli kalın Kadın nasıl giyinmeli

Beli kalın olan bayanlar için üst kombin parçası olarak tunik ve şifon bluz modellerini öneriyoruz.

Kıyafet tercihlerinizin yaparken aşağıya doğru uçan şeklinde açılan modeller sizin için her zaman daha uygun olacaktır. Seçeceğiniz kombin parçaları arasında etek kısmına doğru inildikçe çanlaşan elbise, bluz, tunik, ceket ve hırka kullanılmalıdır.

Slim fit tişört modelleri daha dökümlü ve salaş tişört modelleri tercih etmelisiniz.

Beli kalın olan bayanlar nasıl giyinmeli sorusunun cevapları arasında ceketlerde önemli yer tutmaktadır özellikle ince yazlık ceket veya hırka kullanırken düğmeleri kapatmanızı öneririz. Düğmeleri kapatmanız halinde bileziğin kalınlığı ortaya çıkacaktır.

Koyu renk üst kıyafetler ile birlikte açık renk alt kombin parçalarını zıt renk kontrastı ile kombin yapmanızı öneririz.

Beli kalın olanlar nasıl etek giyinmeli

Beli kalın olanlar nasıl etek giyinmeli

Bulunduğunuz ortamda tüm dikkatleri kullandığınız kombindeki yaka detayına çekmeye özen gösterin. Bunun için v yaka kombinler veya gösterişli aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Üst kombin parçası tercih ederken aşırı kaba desenlerden uzak durmalısınız. Bunun yerine daha zarif ve kibar desenli kıyafetler kullanmalısınız.

Beli Kalın Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?

Beli kalın olanlar için elbise modelleri arasında panel elbise modelleri öne çıkmaktadır. Panel elbise nedir diye soranlara, belin her iki tarafında farklı bir renkte parça eklenerek kum saati algısı veren elbise modeli diyebiliriz. Örneğin siyah bir elbisenin her iki yan kısmına beyaz veya ten renklerinde uygun şekilli parça veya pat eklenmesi gibi.

Beli kalın olanlar nasıl elbise giymelii

Beli kalın olanlar nasıl elbise giymeli

Tek renk elbise kullanacağınız zaman kalın kemer kullanmanız belinizi olduğundan daha ince gösterecektir. Seçeceğiniz kemer rengi mutlaka elbiseniz ile aynı renkte olmalıdır. Dikkatleri kemer bölgesine çekmemek için kemer’de aksesuar veya farklı modelleri yer vermemelisiniz.

Beli Kalın Kadınlar Nasıl Etek Giymeli?

Peplum kumaşlar, beli kalın bayanların tercih edeceği kumaşlar arasında yer almaktadır. Seçeceğiniz etek modeli a kesim yani çan etek modellerinden olursa ve bu etekleri slim-fit üstlerle kullanırsanız beli ince gösteren kombin yapmış olursunuz. Beli ince gösteren etek modelleri arasında peplum a kesim etekler ilk sıralarda yer almaktadır.

beli kalın Kadın nasıl etek giyinmeli

beli kalın Kadın nasıl etek giyinmeli

Kullandığınız etek modeli boyu aşırı derecede kısa olmamalıdır. Diz hizası diz altı etek modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Kısa eteklerin belinizin kalınlığına daha daha çok vurgu yapacağını unutmayın.

Beli Kalın Olan Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli?

Yüksek bel pantolon modelleri kalın belinizi kamufle edecek ve belinizi olduğundan daha ince gösterecektir. Yüksek bel pantolon modelleri bel hatlarınızı yeniden şekillendirerek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Yüksek bel skinny kumaş veya jean pantolon altına ayakkabı olarak sivri burun stiletto kullanmanız beli olduğundan daha ince gösteren kıyafet kombin detayları arasında yer almaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde belli kalın bayanlar nasıl giyinmeli sorusunun cevabı niteliğinde görseller paylaştık. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Beli Kalın Olan Kadınlar Nasıl Kıyafet Kombini Yapmalı?

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu