Bej Rengi İle Uyumlu Renkler

08.06.2022
3.637
Bej Rengi İle Uyumlu Renkler

Bej Rengi İle Uyumlu Renkler ile yapılan bej kombin her ortamda şıklık sunmaktadır. Aslında moda dünyasında sade ve kurtarıcı renkler denildiği zaman akla ilk gelen bej rengidir. Çünkü hemen hemen her kombinde kendisine yer bulur. Kadınların dolaplarında kurtarıcı renk olarak mutlaka en az bir tane bej rengi bir kombin parçası bulunmaktadır. Öyleyse siz de bej rengi kombin düşünmelisiniz.

Bej rengi ile sade ve bir o kadarda zarif kombinler yapmak için bej ile uyumlu renkleri bilmek gerekir. Ayrıca bej rengini hangi mevsimde kullanmanız gerektiğini de bilmelisiniz.

Aslında bej rengi, dört mevsim kullanılan bir renktir. Öyleyse gelin şimdi beje yakışan renkler nelermiş birlikte görelim.

Bej rengi ile uyumlu renkler kıyafet

Bej Hangi Renk?

Açık kahverengi ile krem rengi arasında bir renk tonu olan bej rengi ve bej rengi tonları hemen hemen her tene yakışmaktadır. Öyleyse ten renginizi düşünmeden bej rengini kullanabilirsiniz.

Tam da bu noktada bej rengi ile krem rengi aynı mıdır sorusu karşımıza çıkmaktadır. Aslında bu iki renk birçok kişiye göre aynıdır.

Ancak krem rengi ve bej renginin hazırlanışında kullanılan renkler farklı olduğu için bu iki renk birbirinden farklıdır.

Bej Rengi İle Uyumlu Renkler Kıyafet

Giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda bej rengine uyan renkler ile yapılan kombinler çok daha etkili ve tarz durmaktadır. Aslında bej rengi, renk kartelasındaki birçok renkle de uyum yakalamaktadır. Böylece en kurtarıcı renkler arasında ilk sırada yer almaktadır.

 • Siyah
 • Kahverengi
 • Kiremit rengi
 • Lacivert
 • Bordo
 • Yeşil
 • Mor
 • Kırmızı
 • Haki yeşili
 • Bebe mavisi
 • Pudra
 • Gri
 • Taba rengi ve tonları ile bej rengi kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca bej rengi tonsürton kombinlerin en çok yapıldığı renktir.

Bej Ve Mor Uyumu

Özellikle gençlerin kullandığı bej ve mor uyumu, hemen hemen her yaş grubuna ait koleksiyonlarda yer almaktadır.

Aslında burada dikkat edeceğiniz tek konu üst kombin parçasının ten renginizle uyum yakalanmasıdır. Böylece bej rengini herkes kullanabilir.

Bej Lacivert Uyumu

Lacivert ve bej uyumu en sık tercih edilen renk uyumları arasında yer almaktadır. Böylece bej rengi kombinler her alanda ve her tarzda kullanılan kombinler arasında yer almaktadır.

Bej ve lacivert uyumu ile yapılan kombinler arasında günlük kombinler bulunmaktadır. Ayrıca abiye kombinleri, ofis kombinleri, özel gün ve gece kombinleri ve spor kombinler de yer almaktadır.

Yeşil ve bej uyumu

Bej Kırmızı Uyumu

Kırmızı ve bej uyumu, bej rengine hangi renk uyar sorusunun cevapları arasındadır. Yani bej ve kırmızı uyumu ile göz alıcı ve dikkat çeken kombinler yapabilirsiniz.

Özel ve gün ve gecelerde abiye kombinleri olarak kullanalabileceğiniz gibi günlük kıyafet kombinlerde de kullanabilirsiniz. Öyleyse bir an önce bej renk koleksiyonlarını inceleyin.

Bej Siyah Uyumu – Bej Rengi İle Uyumlu Renkler

Siyah ve bej uyumu açık bej rengi ile uyumlu renkler olarak da koyu bej reni ile uyumlu renkler olarak da kullanılmaktadır. Böylece bej siyah uyumu ile yapılan kombinler, her ortamda kullanılır hale gelmektedir.

Bej ve siyahın asil uyumundan yararlanarak salaş kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca abiye kombinleri ve resmi ortamda kullanabileceğiniz kombinler de yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı  ⇒ Bej Rengi Pantolon Üstüne Ne Giyilir Bayan

Bej Rengi Kahverengi Uyumu

Açık ve koyu bej rengine hangi renk uyar sorusunun cevapları arasında bej ve kahverengi uyumu da gelmektedir. Örneğin, kahverengi pantolon üzerinde bej rengi gömlek, kahverengi etek üzerine bej rengi bluz veya bej etek üzerine kahverengi bluz kombinleri yapabilirsiniz.

bej kahverengi uyumu

Bej Gri Uyumu – Bej Rengi İle Uyumlu Renkler

Griye yakışan renkler arasında da bej ilk sıralarda yer almaktadır.Beje uygun renkler arasında gri de bulunmaktadır. Aslında bej gri uyumu üçlü kombinlerde daha çok kullanılmaktadır.

Örneğin gri bir kot pantolon üzerine bej bluz ve kiremit rengi ceket kombinleri gibi kombinlerde tercih edilmektedir. Aslında bu kombin seçeneklerini ten renginize uyumlu bir şekilde daha da çok çeşitlendirebilirsiniz.

Bej Rengi Yeşil Uyumu

Doğa sevenleri sevindirecek bir haberimiz var! Beje yakışan renkler arasında yeşil önemli bir yere sahiptir. Yani bej yeşil uyumu en sık kullanılan kombinler arasında yer almaktadır. Özellikle haki yeşil, yağ yeşili ve ördek yeşili, bej rengi kombinler de sıklıkla tercih edilmektedir.

Doğanın en güzel rengi olan yeşil, sade ve duru bej ile birleştiği zaman mükemmel kombinlere imza atılmaktadır. Öyleyse siz de yeşil ile bej uyumundan yararlanarak stil sahibi kombinler yapabilirsiniz.

Aşağıda ile bej ile kombin yapılan renkler hakkında derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece bulunduğunuz ortamda tüm gözler üzerinizde olacak

Resim Galerisi: Bej İle Uyumlu Renkler

Bir önceki makalemiz olan Bu Senenin Tesettür Etek Kombinleri başlıklı yazımızda Tesettür Etek Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu