Banyo Tavan Modelleri (bu senenin)

06.10.2023
300
Banyo Tavan Modelleri (bu senenin)

Banyo tavan modelleri her geçen gün banyo asma tavan modelleri, ters tavan modelleri gibi farklı seçenekleri hayatımıza sokmaktadır. Ev dekorasyonunda zengin mimari yaşam kalitesini yükseltmektedir. Günümüzde ıssız problemi her geçen gün daha da üst seviyelere çıkmaktadır. Bu nedenle banyo tavan modeli seçenekleri de ısı yalıtımlı ve nem önleyen modellere çıkmaktadır. Ergonomik tasarımlarda şık ve işlevsel duruşu ile dekoratif tavan kaplama modelleri ile sınırsız renk seçeneği vardır. Peki banyo tavan modelleri nelerdir? Banyo tavanına ne yapılmalıdır? Banyo tavanına ne kullanılır? İşte soruların cevapları…

Banyo Tavan Modelleri

Banyo tavan modelleri ile dekorasyonda farklı olmayı sevenler sade ve minimal modelleri tercih etmektedir. Aslında banyo tavanı yapımında alternatif seçimler öne çıkmaktadır. Soft tonlarda banyo tavanı yapabileceğiniz gibi canlı renklerde kullanabilirsiniz. Mint yeşili ve kum beji gibi saftirikler küçük alanlarda tercih edilirken canlı renkler büyük banyolarda kullanılmaktadır.

banyo asma tavanı

banyo asma tavanı

Banyo tavan seçenekleri arasında ahşap tavan kaplama, hasır tavan kaplama, cam tavan kaplama vardır. Şeffaf tavan kaplama ve asma tavan modelleri de bulunmaktadır. Bu seçeneklerden hasır tavan kaplama ve cam tavan kaplama gibi bazı seçenekler müstakil evlerde kullanılmaktadır. Ayrıca yazlık, villa ve çiftlik evlerinde de sıra dışı banyo tavan kaplama kullanabilirsiniz.

Plastik Banyo Tavan Kaplama

Ev dekorasyonunun güncellenmiş tasarımları banyo tavan modellerinden biri de plastik tavan kaplamalardır. Avantajlı kullanımı nedeniyle banyolarda şık ve ferah alanlar sunmaktadır.

Okurlarımız Buna Da Baktı ⇒ Kullanışlı Banyo Modelleri 2024-2025

Birçok plastik tavan kaplamadan nefes alan yüzey ve kendi kendini temizleme özelliği bulunmaktadır.  Ayrıca küf ve nem kokusu gibi talihsiz olaylara fırsat vermeyen seçenekler de sunmaktadır. Plastik banyo tavan yapmadan önce avantajlarını ve dezavantajlarını mağaza satış temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

Stropiyer Tavan Kaplama Banyo

Banyo gibi ısıya ve neme maruz kalan alanlarda rutubeti ve neme engellemek gerekmektedir. Stropiyer kaplama nem yılını sağlayan ürünler arasındadır. Yalıtım sağlayarak banyolarda meydana gelen neme bağlı küflenmeyi önlemektedir.

Kaliteli yapıştırıcılar kullanılarak dikkatli bir şekilde uzman kişiler tarafından yapıştırılmalıdır. Böylece terleme ve rutubet gibi de sorunlar önlenecektir.

Banyo Asma Tavan Modelleri

Banyo ters tavan modelleri olarak da bilinen asma tavanlar birçok seçeneğe sahiptir. Asma tavan seçerken kaplayacağınız alanın ölçeği ile eşleşen boyutlarda ürünler satın almayı. Böylece daha ferah ve aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

küçük banyo tavanı modeli

küçük banyo tavanı modeli

Asma tavan seçenekleri arasında ahşap, gergi tavan, alüminyum banyo asma tavan seçenekleri vardır. Ayrıca vinil duvar kağıdı, tavan paneli, mineral plakları, saten kumaş ile gergi tavan seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Ek olarak ayna tavan ile özellikle küçük banyoları genişletebilirsiniz.

Okurlarımız Buna Da Baktı ⇒ Banyo Asma Tavan Modelleri (bu senenin)

Banyo tavanında mat ve parlak camlar kullanılarak bunların üzerine fotoğraf baskısı uygulamaktadır. Özellikle küçük banyolarda eşsiz bir görünüm sunam fotoğraf baskısı ile cam asma tavan kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak hangi banyo tavan modellerini seçerseniz seçin kesinlikle ihtiyacımız doğrultusunda olmalıdır. Yani önce ihtiyacınız doğrultusunda seçenekleri belirlemeli ardından en uygun ve işlevsel oyunu seçmelisiniz. Okuyuculardan gelen banyo için hangi tavan daha iyi olur sorusunun cevabı tam olarak budur.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin banyo tavan modellerinin görsellerinin sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: En İyi Banyo Tavanı Hangisi?

 

Bir önceki makalemiz olan Daire Kapı Önü Dekorasyonu Fikirleri başlıklı yazımızda Kapı önü dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu