Tarz Kadın

Avangart Giyim Tarzı Makyaj ve Elbise Modası

01.06.2020
5.562
Avangart Giyim Tarzı Makyaj ve Elbise Modası

Avangart giyim; Moda içerisinde çok fazla terim bulunuyor. Bu yabancı moda terimlerinin ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Mesela bu giyim tazları arasından biri de  Avangart giyim tarzı trendidir. Avangart anlamı araştırıldığında, Fransızcadan gelen bir terim olduğunu görüyoruz. Avangart, öncü birlik veya yenilikçilik anlamlarına gelir. Genellikle, kültür ve sanat içerisinde kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkıyor.

Avangart Giyimi Tarzı

Avangart Giyimi Tarzı

Avangart Giyim Nedir?

Avangart ne demek modada; Avangart kıyafetler günlük hayatta pek kullanamayacağımız ürün ve kumaşların bir araya getirilmesiyle ortaya çıkıyor. Avangart giyimde, Yaratıcı bir sanat ürünü ortaya çıkarmak ve sıra dışı olma, en temel özelliklerinden biridir.

avangart Pop Art Giyim Tarzı

avangart Pop Art Giyim Tarzı

Deri, gazete, saten kumaş veya aykırı tasarım bir şapka avangart kıyafet oluşturmada bir arada kullanılmakta ve ortaya yaratıcı bir tasarım çıkmaktadır. Günümüzde, Avangart giyimin öncülerinden Lady Gaga, ünlüler dünyasında avangart kıyafet kombinleri ile dikkat çekiyor.

Avangart Makyaj Nasıl Yapılır?

Avangart giyim ne demek diye sorduğunuzu duyar gibiyim:) Avangart tarz giyim, yenilikçilik anlamına geliyor. Bayan giyim tarzı içerisinde, avangart tarz oluşturulurken, sanatçılar her ürünü değerlendirerek, ortaya sanat ürünü gibi kıyafetler çıkarıyorlar.

Avangart kombin, tek başına bir anlam ifade etmediğinden, Avangart makyaj ile desteklenerek, ortaya çıkan sanat ürünü tamamlanıyor.

Avangart makyaj yapmanın püf noktası, yaratıcı olmak ve elinizdeki ürünleri en iyi şekilde değerlendirmekten geçiyor.

Avangart Makyaj Yapımı

Avangart Makyaj Yapımı

İşte avangart moda nedir sorusunun detayları…

  • Avangart giyim stilinizi  oluşturduktan sonra, ona uygun avangart makyaj tasarımları uygulayarak, sanatınızı tamamlayabilirsiniz.
  • Mesela, kıyıda köşede kullanmadığınız bir dantel parçası, avangart makyaj ürününün bir parçası olabilir.
  • Dantel parçasını alarak, yüzünüzde uygulayacağınız bölgeye koyarak, sıvı makyaj ürünü ve bir sünger yardımıyla, baskılı bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Daha sonra danteli çekerek, fırça yardımıyla üzerinde rötuşlar yaparak, makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Avangart makyajda, sınırlarınızı zorlayan tasarımlar uygulayabilirsiniz.

Avangart Elbise

Avangart giyim, avangart elbiseler ile çağdaş dünyanın sanat eserleri olarak karşımıza çıkıyor. Moda başlı başına bir sanat olarak kadınların vücudunda can buluyor. Tasarlanan kıyafetlerin günlük hayatta giyilebilir olup olmamasından öte, tamamen sanatçının hayal gücüne kalmış ürünler olarak sunuluyor.

Avangart Elbise Modelleri

Avangart Elbise Modelleri

Fashion TV kanallarında çoğu zaman denk gelmişizdir. Avangart elbise modelleri dışarıda giyilir mi? Demişliğimiz olmuştur.]

Modacılar, giyime sanat gözüyle baktıkları için genellikle tasarım olan ürünleri ortaya koyuyorlar. Bu tarz ile modacılar ve sanatçılar, farklı ürünlerini sergileme ve modaya yön verme imkanı bulmuşlardır.

Günümüzde, teknolojik gelişmelerin her alana yansıması, modacıları da etkileyerek, avangart elbiseler ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Avangart Elbise Modelleri

Avangart tarzı giyim, pop art, sürrealizm gibi sanat akımlarından esinlenerek ortaya çıkmış bir tarzdır.

Avangart Elbise Modelleri

Avangart Elbise Modelleri

Sanatçılar, avangart elbise modelleri oluştururken, tıpkı resim, heykel sanatçısı gibi, hayal güçlerini zorlayıcı ürünleri ve zorlayıcı desenleri kumaşlara ve kadın vücuduna işliyor. Bu alanda her sanatçının, kendine özgü farklı tasarımları bulunuyor.

Avangart Giyim Tarzı

Avangart Giyim Tarzı-avangart ne demek modada

Avangart Modası

Avangart kıyafetler, soyut sanat akımlarından esinlenerek, ortaya çıkmıştır.

⇒ Dönemin sürrealist ve soyut sanatçıları, toplumsal ve politik olayları sanata nasıl yansıtmışlarsa, moda sanatçıları da günümüz soysal ve politik olayları kıyafetlere uygulayarak yansıtmıştır.

⇒ Avangart tarzı yansıtmada renkler ve formlar çok önemlidir.

⇒ Kadın vücudunda can bulan avangart tarzında; yapılan makyaj, kıyafet, kadının duruşu ve yüz ifadesine kadar her ayrıntı düşünülerek uygulanıyor.

⇒ Moda sanatçıları, hayal ettikleri konuya uygun çizimler yaparak, bunları kadın vücuduna işliyor.

Avangart Elbise Modelleri

Avangart Elbise Modelleri

⇒ Günümüzde avangart elbise modelleri denildiğinde ilk akla gelen Lady Gaga oluyor.

⇒ Sürekli aykırı giyim tarzı kombinleri ile dikkat çeken Lady Gaga’nın giyiminde, avangart kıyafetler ve avangart makyaj kullandığı görülüyor.

avangart ne demek

avangart ne demek

⇒ Avangart tarzı, geçmişten günümüze sanatın kendini ifade etme biçimlerinden biri olarak özgürce kullanılıyor.

⇒ Sınırsız hayal gücü ile sanatçılar, her türlü kumaş, deri, gazete, plastik, metal gibi daha sayabileceğimiz birçok malzemeyi bir araya getirerek, eserlerini oluşturuyorlar. Avangart modasına özet olarak günlük giyilmeyen yaratıcı,farklı ve sır dışı kıyafet kombinleri diyebiliriz.

Aşağıda avangard giyim kıyafetlerinden derlediğimiz görselleri siz değerli takipçilerimiz için paylaşıyoruz. Daha fazla detay için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Avangart Elbise Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda abiye altına nasıl ayakkabı giyilir, abiye ayakkabı kombinleri ve Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu