Arkaya Taranmış Saç Modelleri Kadın

17.06.2023
370
Arkaya Taranmış Saç Modelleri Kadın

Arkaya taranmış saç modelleri kadın stillerinde arkaya taranmış saç nasıl yapılır sorusunun cevabını bulacağız. Ek olarak geriye doğru taranmış saç modelleri kadın stilleri için saç uzunluğu ne kadar olmalıdır sorusunu cevaplayacağız. Aslında arkaya taranan saç modelleri geçmişten günümüze gelen saç modelleri arasındadır.

Belli dönemlerde aşırı popüler olsa da sık sık kullanılan ve modası geçmeyen saç modelleri arasında yer almaktadır. Çünkü öyle yüz şekilleri vardır ki, arkaya doğru saç modelleri ile kusursuz bir hal almaktadır. İşte detaylar…

Arkaya Taranmıs Saç Nasıl Yapılır?

Arkaya taranmış saç modelleri kadın; Gerekli uzunluğa sahip saçlarınızı ıslatın. Aslında duş sonrası bu saç modelleri daha rahat yapılmakta ve daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Ancak günlük kullanımda da saçlarınızı yeteri kadar ıslatarak etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Arkaya dogru sac modelleri kadın

Arkaya dogru sac modelleri kadın

Saçlarınızı güzelce ıslattıktan sonra saç tipine uygun bir tarak kullanarak geriye doğru düzgün bir şekilde tarayın. Düz tabanlı bir fırça işinizi daha kolaylaştıracak ve daha etkin sonuç almanızı sağlayacaktır. Tarama işlemi sonrasında varsa ön taraftaki kısa saçlar ilk etapta sık sık düşecektir. Bunu önlemek içip elinizi ıslak saçlarınızın üzerine koyun.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Havalı Kısa Saç Modelleri 45+ Stil

Elinize ileri geri hareket ettirerek baskı uygulayın ve bırakın. Daha sonra tekrar tarayın saçlarınızın öne düşmediğini fark edeceksiniz. Sonrasında ise saç tipine uygun saç şekillendirici ve jöle ile sabitlemeniz yeterli olacak.

Geriye Taranan Saç Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Bunun için abartılı makyaj yapmanızı önermiyoruz. Çünkü geriye taranan saç modeli ile yüz hatlarınız zaten öne çıkacaktır. Bunu abartılı bir makyajla daha da ön planı almak yerine sade bir makyajla daha fresh bir görünüm sunabilirsiniz.

Dudaklarınız için sadece saydam dudak parlatıcısı kullanmanız yeterli olacaktır. Göz pınarlarına dokundurduğunuz ışıltılı bir göz farı ile de makyajınızı tamamlamış olursunuz.

Arkaya Taranmıs Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Oval yüz şekli diğer saç modellerinde olduğu gibi arkaya doğru taranan saç kadın stillerinde de kusursuz görünecektir.

Küçük ve minyon yüz şekline sahip olan kadınlarda arkaya taranan saç modelini kullanabilirler. Böylece yüz hatlarını bir tık öne çıkararak daha estetik bir görünüme sahip olabilirler.

Geriye doğru taranmıs saç modelleri kimlere yakışır

Geriye doğru taranmış saç modelleri kimlere yakışır

Yuvarlak ve tombul yanaklara sahip olan kadınlar arkaya taranan saç modelini kullanmamalıdır. Özellikle aşırı tombul yanaklara sahipseniz bu saç modeli ile yüzünüz daha da ön plana çıkacaktır. Bu da yüzünüzü daha iri ve tombul gösterecektir.

Dikdörtgen yüz tipine ve uzun yüz tipine sahip olan kadınlar arkaya dogru sac modelleri kadın stillerini kullanabilirler.

Geriye Taranan Saç İçin Saç Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

Geri taranan saçlar en kusursuz görünümü düz ve lob saç kesimi ile vermektedir. Ancak kısa ve uzun saç modelleri ile de geriye taranan saç modelleri yapabilirsiniz.

Aslında buradaki en önemli nokta yüz tipine uygun saç kesimi kullanılmasıdır. Çünkü doğru saç kesimi yapıldığı zaman arkaya taranan saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle düz kesim, hafif dalgalı veya düz saçların geriye taranan saç modeli için daha elverişli olduğunu belirtmeliyiz…

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Pratik Kolay Saç modelleri ve Yapılışları

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin geriye taranmış saç modelleri görsellerini sunuyoruz. Görselleri inceleyerek hangi yüz tipine hangi uzunlukta saç modelinin daha çok yakıştığını gözlemleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Düz Arkaya Doğru Saç Modeli

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu