Tarz Kadın

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

24.12.2020
2.363
Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Altın kahve saç rengi nasıl elde edilir kimlere yakışır başlıklı yazımızda yeni bir saç rengi detayları hakkında bilgiler vereceğiz. Altın kahve saç rengi son zamanlarda öne çıkan ve sıklıkla tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Altın kahve saç rengi özellikle koyu renk saçlar ile birlikte kullanılıyor.

Bu senenin sonbahar kadını saç rengi ve kış kadını saç rengi  arasında yer alan ve yoğun talep gören altın kahve yaz aylarında da kullanılabilir tabii ki.

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Daha önce saçlarınızı altın kahve saç rengi ile buluşturmadıysanız mutlaka denemelisiniz diyoruz.

Altın kahve saç boya numaralarını aşağıda vereceğiz. Bu markalardan herhangi birini kullanarak altın kahve saç rengi elde edebilirsiniz. Kullandığınız altın kahve saç boyası kutusunun üzerinde yazan talimatlara uyarak ve aşamaları bir bir atlayarak evde saç boyama yapabilirsiniz.

Yoğun Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Yoğun Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Boyama işlemi sonrasında 40-45 dakika beklettikten sonra durulayarak altın kahve saç rengine sahip olabilirsiniz.

Koyu saç renkleri için bu renk kolaylıkla tutturulabilir. Ancak çok açık ve birkaç rengin bir arada olduğu karışık saç renklerine sahipsiniz kuaförden yardım almanız en doğrusu olacaktır.

Evde ilk defa saç boyama işlemi yapacaksanız bunu ertelemenizi veya daha önceden evde saç boyama işlemi yapmış bir arkadaşımızdan destek almanızı öneriyoruz.

Altın kahve saç boyası kendi içerisinde de tonlamaları olan bir boyadır. Açık koyu ve yoğun tonlamaları olduğu için hemen hemen her ten rengi ile uyum sağlamaktadır.

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Altın renginin ve kahvenin buluştuğu dikkat çekici yansımalar olan saç rengi altın kahvedir.

Klasik kahve saç renklerinden sıkılanlar parlaklığı ve dikkat çekiciliği ile öne çıkan altın kahve saç rengi denemesi yapabilirler. Bu denemeden sonra eminim ki vazgeçemeyecekler.

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Genç gösteren saç renkleri birçok kadının hayalidir. Sizde yüzü genç gösteren saç rengi arıyorsanız altın kahve saç rengi ile 5 yaş genç görünebilirsiniz.

Altın kahve hemen hemen tüm ciltleri ile uyum yakalayabilen ve uygulandıktan sonra ten renginde asla sır tutmayan bir saç rengidir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir.

Altın kahve saç rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabını da ise kolaylık vardır. Çünkü diğer saç renklerinden de kolay elde edilen ve uygulanan saç boyası, altın kahve saç boyası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yediden yetmişe her yaştaki bayanların kullanabileceği ve yüzünde asla sarılmayacak saç renkleri arasında altın kahve vardır.

Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tüm saç boyalarında olduğu gibi altın kahve saç boyası içinde cilt alt tonları son derece önem arz etmektedir.

Altın kahve saç boyası buğday tene yakışan saç renkleri ve esmer tene yakışan saç renkleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Bronz ten ile bütünleşen altın kahve mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Altın Kahve Saç Rengi kimlere yakışır

Altın Kahve Saç Rengi kimlere yakışır

Beyaz tene sahip kişilerde ise altın kahvenin en açık tonu kullanılmalıdır. Bu şekilde doğal saç renkleri imajı verilmiş olunur. Zira açık tene sahip kadınlar koyu altın kahve saç boyası kullanırlarsa ten renklerini boğacak ve hoş bir görünüm sunmayacaktır.

Açık Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Buğday tenlilerin ve esmerlerin kesinlikle ve kesinlikle denemesi gereken saç boyası altın kahvedir. Zira altın kahve saç rengi ten renkleri ile mükemmel bir uyum sağlayacak ve yumuşak yansımalar sunacaktır.

Klasik ve standart altın kahve saç renginin bir ton açığı açık altın kahve saç boyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki gün ışığında sarıya çalan bir havası vardır.

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Başlıklı içeriğimiz de dikkatinizi çekebilir

Yoğun Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saç renklerinden hoşlananlar yoğun altın kahve saç kullan kullanabilirler.  Açık ten rengine sahip bayanlarda daha hoş durmaktadır.

Altın Kahve Saç Rengi

Altın Kahve Saç Rengi

Koyu Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık ten rengine sahip kadınlar, beyaz tenliler ve açık sarışınlar için ideal bir renktir.  Tüm saç renkleri arasında koyu saç renkleri açık tenliler için uygundur koyu altın kahve kahvenin daha ağırlıklı olduğu renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altın Kahve Saç Boyası Markaları Ve Numaraları

  • Nevacolor 5. 37 numaralı tüp saç boyası yoğun altın kahve
  • Natural colors 4d numaralı koyu altın kahve saç boyaları
  • Garnier 6/35 numaralı altın kahve saç boyası
  • Syoss oleo intense 4.60 numaralı altın kahve saç boyası
  • Loreal paris excellence 6.32 numaralı altın kahve saç boyası.
  • Koleston set boyalar arasında yer alan 5/3 numaralı açık altın kahve saç boyası

Altın kahve saç boyasına aşırı sıcak uygulamazsanız, aşırı güneş ışığına maruz bırakmazsanız, sürekli nemlendirirseniz, boyalı saçlara özel doğru şampuan kullanırsanız ve düzenli olarak maske yaparsanız uzun süre kullanırsınız.

Resim Galerisi Altın Kahve Saç Rengi

 

Bir önceki makalemiz olan Bakır Rengi Saç-Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır? (Sultan Bakırı) başlıklı yazımızda Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır, bakırı saç rengi ve sultan bakırı saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu