Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir | Kimlere Yakışır

12.05.2023
3.318
Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir | Kimlere Yakışır

Altın kahve saç rengi nasıl elde edilir, altın kahve saç kimlere yakışır başlıklı yazımızda yine bir saç rengi detayları vereceğiz. Bu senenin saç renkleri arasında da altın kahve saç rengi de var. Özellikle altın açık kahve saç rengi,birçok kişinin favori saç boyası arasında yer almaktadır. Altın kahve saç rengi, açık ve koyu tonlarından oluşmaktadır. Röfle, balyaj, ombre ve sombre ile de kullanılmaktadır. Özellikle koyu renk saçlar ile birlikte kullanıldığında kusursuzu sunmaktadır.

Bu senenin ilkbahar-yaz, sonbahar- kış kadını saç rengi arasında yer almaktadır. Yediden yetmişe hemen hemen herkesin beğenisini kazanan altın rengi saç, sizinde saç renginiz olabilir.

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 Evde altın kahve saç rengi nasıl elde edilir sorusu ise akla gelen ilk sorulardır. Daha önce saçlarınızı altın kahve saç rengi ile buluşturmadıysanız kuaförde veya evde mutlaka denemelisiniz.

Altın kahve saç boya numaralarını aşağıda vereceğiz. Bu markalardan herhangi birini kullanarak altın kahve saç rengi elde edebilirsiniz. Kullandığınız altın kahve saç boyası kutusunun üzerinde yazan talimatlara uyarak evde saç boyama yapabilirsiniz.

Yoğun Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Yoğun Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışmaktadır

Boyama işlemi sonrasında 40-45 dakika beklettikten sonra altın kahve saç rengine sahip olabilirsiniz.

Altın kahve tonlamaları koyu saç renkleri için kolaylıkla tutturulmaktadır. Ancak saçlarınız çok açık ve güneş yanığı varsa kuaförde yaptırmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü evde altın kahve saç rengi, bu tür saçlarda tam sonuç vermeyebilir.

Evde ilk defa saç boyama işlemi yapacaksanız bunu ertelemenizi öneririz. Aslında önceden evde saç boyama işlemi yapmış bir arkadaşımızdan destek alarak yapabilirsiniz.

Altın kahve saç boyası kendi içerisinde de tonlamaları olan bir boyadır. Özellikle altın açık kahve saç rengi ve altın koyu kahve saç rengi en çok kullanılanlardır. Ancak altın kahve tonlamaları bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Çünkü hemen hemen her ten rengi ile uyum sağlayan bir tonu mutlaka vardır.

Nasıl Bir Renktir?

Altın renginin ve kahvenin buluştuğu dikkat çekici yansımalar olan saç rengi altın kahvedir.

Klasik kahve saç renklerinden sıkılanlar parlaklığı ve dikkat çekiciliği ile öne çıkan altın kahve saç rengi deneyebilirler. Aslında ilk denemeden sonra eminim ki vazgeçemeyecekler çok olacaktır:)

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Altın Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Özellikle genç gösteren saç renkleri birçok kadının hayalidir. Sizde yüzü genç gösteren saç rengi arıyorsanız altın kahve saç rengi ile 5 yaş genç görünebilirsiniz. Çünkü altın kahve saç rengi kullananlar bu konuda çok idddialı konuşmaktadırlar.

Altın kahve rengi hemen hemen tüm ten renkleri ile uyum yakalamaktadır. Ancak uygulandıktan sonra ten renginde asla sır tutmayan bir saç rengidir. Yani cildin tüm güzelliğini öne çıkarmaktadır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir.

Altın kahve saç rengi nasıl elde edilmektedir? Diğer saç renkleri gibi kolay uygulaması vardır. Minik bir deneyimi olan herkes uygulayabilir.

Yediden yetmişe her yaştaki bayanların kullanabileceği saç renkleri arasında altın kahve vardır. Mutlaka denemelisiniz.

Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Genel saç boyası renkleri gibi altın kahve saç boyası için de cilt alt tonu önemlidir.

Altın kahve saç boyası buğday tene yakışan saç renkleri  arasındadır. Ayrıca esmer tene yakışan saç renkleri arasında da ilk sırada yer almaktadır. Özellikle bronz ten ile bütünleşen altın kahve mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Altın Kahve Saç Rengi kimlere yakışır

Altın Kahve Saç Rengi kimlere yakışır

Beyaz tene sahip kişilerde ise altın kahvenin en açık tonu kullanılmalıdır. Bu şekilde doğal saç renkleri imajı verilmiş olunur. Ancak açık tene sahip kadınlar koyu altın kahve saç boyasını da rahatlıkla kullanabilirler.

Açık Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Buğday tenlilerin ve esmerlerin kesinlikle ve kesinlikle denemesi gereken saç boyası altın kahvedir. Çünkü altın kahve saç rengi ten renkleri ile mükemmel bir uyum sağlayarak yumuşak yansımalar sunacaktır.

Klasik ve standart altın kahve saç renginin bir ton açığı, açık altın kahve saç boyası olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gün ışığında sarıya çalan bir havası vardır. Bu da büyüleyici görünüm yakalamanızı sağlamaktadır.

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Yoğun Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu saç renklerinden hoşlananlar yoğun altın kahve saç kullanabilirler. Özellikle açık ten rengine sahip bayanlarda daha hoş durmaktadır.

Altın Kahve Saç Rengi

Altın Kahve Saç Rengi

Koyu Altın Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık ten rengine sahip kadınlar, beyaz tenliler ve açık sarışınlar için ideal bir renktir.  Tüm saç renkleri arasında koyu saç renkleri açık tenliler için uygundur. Koyu altın kahve, kahvenin daha ağırlıklı olduğu renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da tüm ten renkleri için kullanılabilir hale gelmektedir.

Altın Kahve Saç Boyası Markaları Ve Numaraları

  • Nevacolor 5. 37 numaralı tüp saç boyası yoğun altın kahve
  • Natural colors 4d numaralı koyu altın kahve saç boyaları
  • Garnier 6/35 numaralı altın kahve saç boyası
  • Syoss oleo intense 4.60 numaralı altın kahve saç boyası
  • Loreal paris excellence 6.32 numaralı altın kahve saç boyası.
  • Koleston set boyalar arasında yer alan 5/3 numaralı açık altın kahve saç boyası

Altın kahve saç boyasına aşırı sıcak uygulamazsanız, aşırı güneş ışığına maruz bırakmazsanız, sürekli nemlendirirseniz, boyalı saçlara özel doğru şampuan kullanırsanız ve düzenli olarak maske yaparsanız uzun süre kullanırsınız.

Resim Galerisi Altın Kahve Saç Rengi

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu