Ahşap Bebek Beşikleri Kullanışlı Mı ?

0
203

Günümüzde hemen tüm anne adayları bebekleri için beşik arayışlarına girerler. Özellikle karşılarına büyüyen karyola, park yatak veya ahşap bebek beşiği gibi modeller çıkar. Bebeği yanında hiç yatırmadan sadece odasında uyutacak anne ve babalar büyüyen karyolayı tercih ederken, özellikle ilk aylarında bebeği yatak odasında yatırmak isteyen anneler ise park yatak veya ahşap beşik arayışına girerler. peki ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı?

Ahşap Bebek Beşikleri Kullanışlı Mı? Yoksa Park Yatak Mı?

Ahşap beşikler ile park yatak arasında kesinlikle tercihiniz şu olmalıdır diyemeyiz. Çünkü ikisininde tarzı ve işlevi biraz daha birbirinden farklıdır. Bebeğinin dikkatini çeken oyuncaklar daha çok park yatak türlerinde kullanılmaktadır.

Ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı ?
Ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı ?

Ahşap bebek beşikleri park yataklara göre daha şık ve dekoratiftir. Piyasada her tarza uygun çeşidi bulunur. Özellikle bebek mevlüdü yapacaklar için sıklıkla tercih edilir. Spor ve anavgart modelleri mümkün olmakla birlikte kimisi sallanır yapıya sahiptir.

Hafif olmaları nedeni ile gün içinde evin içinde rahatlıkla gezdirilebilmesi mümkündür.

Aynı zamanda ahşap olması çocuğun daha sağlıklı bir yatakta uyumasını sağlar ki bu bir çok anne ve baba için önemli kriterdir. Ancak şu unutulmamalıdır ki beşik üzerinde kullanılan boya maddesinin çocuk sağlığına zarar verip vermeyeceğinin araştırılmasıdır. Ucuz ürünlerden bu yüzden kaçınılmasını tavsiye ederim.

Ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı sorusuna cevap niteliğinde olabilecek bir önemli detay, bebeğin bir kaç aylık süreçte ayaklanmaya başlayıp hareket etmesi nedeni ile beşikten sarkma ve düşme sorunlarına sebebiyet vermesinde önemli bir etken olarak söyleyebilirim.

Ahşap bebek beşiklerini uzun uzun yıllarca kullanamazsınız. Taş çatlasa 10 ay sonra çocuk kolunu bacağını beşikten aşağı uzatacak, daha da önemlisi aldığı kilo ve büyüyen boyu nedeniyle beşiğe sığmayacaktır. Bu nedenle kullanım ömrü yeni bile kalmış olsa kısa kalmış olacaktı.

Bu makalede Ahşap bebek beşikleri kullanışlı mı? sorusunu cevaplamaya çalıştık. Yapısı itibariyle bu beşikler tam olarak kullanışlıdır veya kullanışlı değildir diyemeyiz ancak pozitif ve negatif yönlerini sıralarayak anne adaylarının fikir sahibi olabilecekleri konuya değinmek istedik.

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda çocuk elbise kombinleri, çocuk kıyafet kombinleri ve çocuklar için elbiseler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER