Tarz Kadın

Afrika Örgüsü Saç Nasıl Yıkanır? Kaç Günde Bir Yıkanır?

26.06.2022
174
Afrika Örgüsü Saç Nasıl Yıkanır? Kaç Günde Bir Yıkanır?

Afrika örgüsü saç nasıl yıkanır? Özellikle yaz döneminde sıklıkla tercih edilen Afrika saç örgüsü kullananlar Afrika saç örgüsü nasıl yıkanır sorusuna cevap aramaktadır. Afrika örgüsü saç modeli çok fazla bakım istemeyen bir saçtır.

Özellikle yaz sıcaklarında uzun saçlara bakım yapmakta zorlanan kişilerin tercihidir. Burada kişi kendi doğal saçına Afrika örgüsü yaptırabileceği gibi kanekolan sentetik saç eklemesi de yapılabilir. Bu bağlamda Afrika saç örgüsü yıkama şekli öne çıkmaktadır.

 Afrika Örgüsü Nasıl Yıkanır? Kaç Günde Bir Yıkanır?

İnce Afrika örgüsü yapımı çok ince saç tutamlarndan oluşmaktadır. Bu nedenle ince Afrika saç örgüsü nasıl yıkanmalıdır sorusunun cevabı daha önemlidir. Çünkü kalın bukleli Afrika kadın saç örgüsü daha seyrek yıkanabilir.

Afrika örgüsü nasıl yıkanır

Afrika örgüsü nasıl yıkanır

Afrika örgüsünde özel bir yıkama tekniği yoktur. Aslında eskiden saçlarınızı kaç günde bir yıkıyorsanız şimdi o sürenin üzerine bir gün daha ekleyerek yıkamalısınız. Çünkü Afrika örgüsü kadın saç modeli öncesinde saçlar daha sık olduğu için çok yağlanmaktaydı.

Oysaki Afrika kadın saç örgüsü sonrası saç dipleri daha çok hava almakta ve daha az yağlanmaktadır. Yani Afrika örgüsü öncesi saçları iki günde bir yapıyorsanız, Afrika örgüsü sonrası üç günde bir yıkamanız gerekmektedir.

Afrika saç örgüsü yıkama şampuanı olarak ise saç tipine göre seçim yapılmalıdır. Çünkü boyalı saç şampuanı ile doğal saç şampuanı farklı özelliklerdedir. Bu da saç tipine göre doğru şampuanı kullanma zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. Öyleyse ilk olarak saç yapınızı öğrenmeli, ardından bu doğrultuda uygun şampuanlar saçları yıkamalısınız.

 İnce Afrika Saç Örgüsü Kaç Günde Bir Yıkamalı?

İnce bukleli Afrika saç örgüsü yıkama iki günde bir yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü ince bukleli Afrika saç örgüsünde saçlar daha zor nefes alacaktır. Bu nedenle saçlarınıza uygun şampuanla iki günde bir yıkamanız gerekmektedir.

Uzun afrika örgüsü ne ile yıkanır

Uzun afrika örgüsü ne ile yıkanır

 Kalın Bukleli Afrika Saç Kaç Günde Yıkanmalıdır?

Uzun Afrika saç örgüsü veya kısa Afrika saç örgüsü olarak kalın bukleleri de görüyoruz. Yazlık uzun saç Afrika örgüsü iki günde bir yıkanırken daha serin havalarda üç günde bir, hatta 4 günde bir yıkanabilir.

Çünkü kalın bukleli Afrika örgüsü bakımı ince bukleli Afrika saç örgüsüne göre daha kolaydır. Özellikle kısa saçlarda kullanılan kalın bukleli Afrika saç örgüsünün yıkama sıklığını kuru saçlarda haftada bir olarak öneriyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Uzun Saç Örgü Modelleri Yeni

Afrika örgüsü saçları yıkadıktan sonra çok fazla hırpalamadan havlu veya düşük ısılı makine ile kurutmalısınız. Böylece canlı, ışıltılı ve etkileyici Afrika örgüsü aylarca sizinle olacaktır.

Resim Galerisi: Afrika Örgüsü Saç Nasıl Yıkanmalıdır?

 

 

Bir önceki makalemiz olan Perma Modelleri Ve Fiyatları 2023 başlıklı yazımızda Perma modelleri Ve Fiyatları ve Perma Modelleri-Fiyatları Ve Yapılışı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu