Tarz Kadın

Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

13.01.2020
663
Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Abiye Ayakkabı Modelleri; Yaz kış fark etmeden eğlencelere, partilere katılır evlilik yıldönümlerimizi kutlar, doğum günü partilerine katılırız. Hakkımız olduğunu düşündüğümüz doğal şıklığa kavuşarak göz doldurmayı canı gönülden isteriz. Bunun için en güzel abiye modellerinden fiziğimize en uygun olanları deneyerek seçmeye çalışırız. Modaya uygun olarak seçeceğimiz abiyelere yine modaya uygun abiye ayakkabı kombinleri yapmak isteriz. Buna ulaşmak için elbette moda hakkına bilgi sahibi olmalı ve aynı zamanda bu bilgiyi modayı takip ederek sağlayabileceğimizi unutmamalıyız.

Abiye seçiminizi büyük bir özenle yaparsınız. Kendinize yakıştırarak alırsınız. Genelde önce abiye alınmakta daha sonra abiyeler için şık ayakkabı kombinleri yapılmaktadır. Bundan dolayı alacağınız ayakkabının abiyenizin havasını bozmadığına emin olup öyle almalısınız. Ayakkabı bir abiyenin havasını giydiğiniz anda bozabilmektedir.

Abiye Ayakkabı Modelleri

Renk Seçimi

Bayanların vazgeçemediği süslü ve bir o kadar da gösterişli ayakkabılar artık sadece abiye altına ayakkabı olarak  giyilmemektedir, Günlük hayatta da giyilebilecek kadar geniş perspektifli yapılmaya başlanmıştır. Ayakkabının renk tonu oldukça önemlidir.

Örneğin dore rengi çok kullanışlı bir renktir. Dore rengi taşlı abiye ayakkabıları her zaman abiye altında kombinlenebilecek renktir.

Dore rengi gibi gümüş rengi abiye ayakkabıları da neredeyse her abiye altına kombinlenebilmektedir. Gümüş rengi ayakkabıyı; beyaz, siyah, pembe, fuşya, mor, yeşil renkli abiyeler için kombin yapabilmektesiniz.

Renkli abiyelerin altına kendi rengine uygun, tıpatıp aynı rengini giymemelisiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Su Yeşili Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

abiyeler için şık ayakkabı kombinleri nasıl yapılır

Lame abiye ayakkabılar, gri abiye ayakkabılar da aynı gümüş ve dore abiye ayakkabı renkleri gibi havanıza hava katacaktır. Ayrıca abiye modellerinin daha asil bir havaya bürünmesine neden olacaklardır.

Siyah abiye ayakkabısı her renk elbiseye uyum sağlamakta ve genellikle bu renk tercih edilmektedir.

Siyahın kullanım alanı oldukça geniş olduğu ve asil bir görünüm kattığı için çoğu kişi tarafından ilk sırada yer almaktadır.

Ancak farklılık yaratmak isteyenlerin rengi değildir.

abiyeler için şık ayakkabı kombinleri

Abiye Çanta Ayakkabı Kombinleri 

Abiye elbise ayakkabı çanta kombininde model seçiminde oldukça özenli davranmalısınız. Abiye altına ayakkabı kombinleri yaparken rengi kadar modelinin de önemli olduğu akıldan çıkartılmamalıdır.

Son zamanlarda stiletto ayakkabıların hem abiye altına ayakkabı olarak, hem de günlük yaşantıda da çok rahat kullanıldığına şahit olmuşsunuzdur.

İnce topuklarına rağmen çeşitli modelleri ile göz dolduran stilettolar çokça tercih edilmektedir. Her kesim kıyafetin altına uygun olabilecek bir tarz kesimi vardır. Neredeyse doğada bulunan tüm renklerde stiletto modelleri mevcuttur. Mini elbise altına ayakkabı, dar paça tulum altına ayakkabı, uzun abiye altına ayakkabı…

Her türlü modele uyum sağlayacak ve elbiseyi kaldıracaktır. Bilekten bağlamalı abiye ayakkabı modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabılar ayağınızın ve özellikle bileğinizin daha ince görünmesine neden olacaktır.

Üstüne ise boyundan bağlamalı abiyeler, mini abiyeler, dizde abiyeler için tercih edilebilecektir.

Platform abiye ayakkabıları da genellikle upuzun abiyeler için tercih edilmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Lila Elbise Kombinleri

Elbiseyi kaldırmak için giyilmektedir. Platform abiye ayakkabılar, stilettolardan daha kullanışlı ve rahat ayakkabı modelidir.

 

abiyeler için şık ayakkabı kombinleri nedir

Abiye altına ne renk ayakkabı sorusunda abiye ayakkabı kombinleri arasında alabileceğiniz kriterleri kafanızda kurmadan hareket etmemelisiniz.

Elbise almadan ayakkabı almaya kalkmayınız.

İşiniz daha zor bir duruma dönüşebilmektedir.

Alacağınız ayakkabının rengine, modeline dikkat edeceğiniz gibi rahatlığına da güvenmelisiniz.

İlk giydiğiniz ayakkabılar ilk birkaç gün ayaklarınızın şeklini alana dek size rahatsızlık verebilmektedir. Ancak deri yumuşayınca ve ayağınızın şeklini alınca abiye ayakkabınızı daha rahat şekilde giyebilirsiniz.

Giyeceğiniz ayakkabının topuğu size uygun olmalıdır. Rahat edebileceğiniz tarzda topuklu ayakkabı almalısınız.

Kalın topuklar genellikle insanları rahatsız etmez. Özellikle platform abiye ayakkabı, dolgu topuk abiye ayakkabı olursa daha rahat edeceksinizdir.

Abiye elbiseyi yaz mı kış mı giyeceğiniz belli olduğu zaman elbette seçeceğiniz ayakkabı modeli de mevsime göre değişecektir.

Aşağıda 2020 abiye ayakkabı modelleri resim galerisi paylaşıyoruz. inceleyerek daha şık kombinler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Abiye Ayakkabısı

Bir önceki makalemiz olan Tarz Abiyeler başlıklı yazımızda 2017 abiye fiyatları, abiye fiyatları ve Abiye Modelleri Ve Fiyatları Hakkında hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu