Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

06.01.2023
3.591
Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Abiye Ayakkabı Modelleri nelerdir? Abiye topuklu ayakkabı ve fantazi ayakkabı modelleri ile her zaman kusursuzu sunar. Ancak Taşlı abiye ayakkabı, topuksuz abiye ayakkabı, kısa topuklu abiye ayakkabı da doğru abiye ile mükemmeli sunmaktadır.

Ek olarak abiye sandalet, kalın topuk abiye ayakkabı da tercihler arasındadır.  Abiye ayakkabılar ve terlik modelleri seçerken elbise modeli ve ortama göre eşleştirme yapılmalıdır. Ancak doğru eşleştirme ile kusursuz görünebilirsiniz.

Abiye Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

En güzel, en rahat ve en şık abiye ayakkabılar ile şıklığınızı bir adım daha öne taşımak ister misiniz? O halde abiye elbise altı ayakkabı modelleri seçimine dikkat etmelisiniz.

Yani hangi abiyeye hangi ayakkabı giyilmelidir sorusunun cevabını bilmeniz gerekmektedir. Uzun süre ayakta kalacaksanız abiye altına giyilecek ayakkabılar rahat abiye ayakkabı modelleri tercih ederek hem şık hem de konfor sağlanmalıdır.

Özenle yaptığınız abiye seçiminden sonra ayakkabı modeli de en güzel abiye ayakkabılar arsından seçilmelidir. Şık abiye ayakkabı modellerini uzun abiye altına, kısa abiye altına, mini boy ve midi abiye  altına kullanabilirsiniz.

Uzun süre ayakta kalmayacak bayanlar ince topuk stiletto seçerken, abiye elbise modeline, rengine ve tarzına göre seçim yapmalıdır. Kullandığınız abiye ile abiyelik ayakkabı modelleri bir bütünün parçalarıymış gibi durmalıdır. Bu senenin bayan abiye ayakkabı seçeneklerini  hakkındaki detayları birlikte görelim.

abiye ayakkabı modelleri ve fiyatları

abiye ayakkabı modelleri ve fiyatları

Abiye Ayakkabıda Renk Seçimi

Bayanların vazgeçemediği süslü ve bir o kadar da gösterişli ayakkabılar artık sadece abiye altına ayakkabı olarak giyilmemektedir. Günlük hayatta da giyilebilecek kadar geniş perspektifli yapılmaya başlanmıştır. Abiye ayakkabilari rengi ile abiye rengi kesinlikle uyumlu olmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeşil Abiye Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Yazlık abiye ayakkabı modelleri arasında stiletto ve sandaletler ilk sırada yer almaktadır.

Örneğin, dore rengi ayakkabı modelleri birçok abiye ile uyum sağladığı için dolabınızda bulunması gereken bir renktir.

Özellikle simli ve pulpayetli abiye modellerini seviyorsanız dore abiye ayakkabısından bir tane edinmelisiniz.  Dore rengi taşlı abiye ayakkabı her zaman abiye altında kombinlenebilecek renktir.

Dore rengi gibi gümüş rengi abiye ayakkabıları da neredeyse her abiye altına kombinlenebilmektedir. Gümüş rengi ayakkabıyı; beyaz, siyah, pembe, fuşya, mor, yeşil renkli abiyeler için kombin yapabilmektesiniz.

Renkli abiyelerin altına kendi rengine uygun, tıpatıp aynı rengini giymemelisiniz.

Abiye ayakkabı modelleri nelerdir

Abiye ayakkabı modelleri nelerdir

Lame abiye ayakkabılar, gri abiye ayakkabılar da aynı gümüş ve dore abiye ayakkabı renkleri gibi havanıza hava katacaktır. Ayrıca abiye modellerinin daha asil bir havaya bürünmesine neden olacaklardır.

Siyah abiye ayakkabısı her renk elbiseye uyum sağladığı için tüm ayakkabı renkleri ile uygun aksesuar ile kullanmalıdır.

Hangi Abiyeye Hangi Ayakkabı Modeli Olmalıdır?

Yüksek topuklu ayakkabıları hemen hemen tüm abiye elbise modelleri ile kullanabilirsiniz. Ten rengi, siyah, krem rengi, vizon rengi, lacivert, dore ve lame ayakkabılar en çok kullanılan abiye ayakkabiları olarak öne çıkmaktadır.

Özellikle uzun abiye altına ve kısa abiye altına mutlaka ince topuk stiletto kullanmalısınız.

Kalın topuk ayakkabı modelleri veya topuksuz ayakkabı boyunuzu kısa gösterecektir. Bu nedenle özellikle sivri burun ince topuklu ayakkabı önerilmektedir.

abiye taşlı ayakkabı

abiye taşlı ayakkabı

Yazlık abiye ayakkabıları olarak da kışlık abiye ayakkabıları olarak da yüksek topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz.

Kışlık abiye ayakkabısı olarak da fantazi abiye ayakkabı modelleri kullanılmalıdır. Çünkü çizme, bot veya buna benzer ayakkabılar abiye altına kullanılmaz.

Platform abiye ayakkabı modeller de sade abiye altına, uzun abiye altına ve kısa abiye altına kullanılmaktadır. Özellikle mini veya midi ayakkabılar platform topuk ile daha hoş görünecektir.

Kısa boylu veya orta boylu iseniz bilekten bağlamalı sandaletler kullanmamalısınız. Çünkü bilekten bağlamalı sandaletler boyunuzu daha da kısa gösterecektir.

Sade abiye altına abartılı düzeyde taşlı abiye ayakkabısı yerine sade ayakkabılar daha doğru tercih olacaktır.

Gösterişli, taşlı, pul payetli abiye altına ayakkabı olarak ise taşlı abiye ayakkabı veya fantazi ayakkabı modelleri kullanılmalıdır.

Abiye Çanta Ayakkabı Kombinleri 

Aslında abiye elbise ayakkabı çanta kombininde model seçiminde oldukça özenli davranmalısınız. Abiye altına ayakkabı kombinleri yaparken rengi kadar modelinin de önemli olduğu akıldan çıkartılmamalıdır.

 

abiyeler için şık ayakkabı kombinleri

abiyeler için şık ayakkabı kombinleri

Son dönemlerde siyah beyaz abiye ayakkabı modelleri öne çıkmaktadır. Siyah beyaz abiye ayakkabıları hemen hemen tüm abiyelerle kullanabilirsiniz.

İnce topuklu ayakkabılar, mini elbise altına ayakkabıdan dar paça tulum altına ayakkabıya kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Özellikle uzun abiye altına ayakkabı olarak kusursuzu sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gri Abiye Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Yüksek topuklu abiye ayakkabıları her türlü modele uyum sağlayacak ve elbiseyi rahatlıkla taşıyabilecektir.

Bilekten bağlamalı abiye ayakkabı modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabılar ayağınızın ve özellikle bileğinizin daha ince görünmesine neden olacaktır. Bilekten bağlamalı ayakkabılar özellikle uzun boylularda mükemmeli sunacaktır.

Platform abiye ayakkabıları da genellikle uzun abiye altına ayakkabı olarak tercih edilmektedir. Ancak kısa abiye ve mini abiye altına da rahatlığın yanında üst düzeyde şıklık sunacaktır.

Platform abiye ayakkabılar, stilettolardan daha kullanışlı ve rahat ayakkabı modelidir.

 

abiyeler için şık ayakkabı kombinleri nedir

Abiye altına ne renk ayakkabı sorusunda abiye ayakkabı kombinleri arasında alabileceğiniz kriterlere dikkat etmeden hareket etmemelisiniz.

Alacağınız ayakkabının rengine, modeline dikkat edeceğiniz gibi rahatlığına da güvenmelisiniz.

İlk giydiğiniz ayakkabılar ilk birkaç gün ayaklarınızın şeklini alana dek size rahatsızlık verebilmektedir. Ancak deri yumuşayınca ve ayağınızın şeklini alınca abiye ayakkabınızı daha rahat şekilde giyebilirsiniz.

Giyeceğiniz ayakkabının topuğu size uygun olmalıdır. Rahat edebileceğiniz tarzda topuklu ayakkabı almalısınız.

Abiye elbiseyi yaz mı kış mı giyeceğiniz belli olduğu zaman elbette seçeceğiniz ayakkabı modeli de mevsime göre değişecektir.

Aşağıda 2023 abiye ayakkabı modelleri resim galerisi paylaşıyoruz. İnceleyerek daha şık kombinler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Abiye Ayakkabısı

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu