90 lar Modası Kadın | 7 Farklı Stil

03.05.2024
137
90 lar Modası Kadın | 7 Farklı Stil

90 lar modası kadın başlıklı yazımızda 90’ların moda akımları paylaşacağız. İşte 90’ların renkleri ve kadın modasına damga vuran 90 lar kıyafet modelleri hakkında merak edilenler… Elbise içine tişört ve kazaktan kot ceket ve pantolon kombinlerine kadar sayısız seçenekleri sizler için inceledik.

90 lar Modası Kadın Stilleri

90 lar modası kadın kıyafetleri o döneme damgasını vuran ancak günümüzde de hala merak edilen ve araştırılan kıyafetlerdendir. Aslında 90 lar modası o dönemin yeni tarzını ve gençliği büyük ölçüleri etkilemişti. Peki 90 lar kıyafet modası nelerden oluşuyordu?

80 ler 90 lar parti kıyafetleri

80 ler 90 lar parti kıyafetleri

Bol Kesim Kıyafetler

Aslında 90’lar kadın modası denilince ilk akla gelen rahatlık idi. Çünkü o dönemin kıyafetleri arasında geniş kesin eşofmanlar hırkalar ve kazaklar vardı. Siz de 80 ler 90’lar parti kıyafetleri günlük kombinleri için hem rahat hem şık geniş kıyafetleri inceleyebilirsiniz.

Kot Pantolon Ceket Kombinleri

Aslında kadın jean denilince ilk akla gelen 90’lı yıllardır. Çünkü 90’lar kıyafet kombinleri arasında ceketler ve kot pantolonlar, vazgeçilmezler arasındaydı. Günümüzde aynı renkte ceket ve kot pantolon kombini yaparak da 80 90’lar kıyafeti tarzını yansıtabilirsiniz.

90 lar kıyafet kadın

90 lar kıyafet kadın

Doksanlar Kıyafeti Neon Renkler

90’lar parti kıyafetleri ve günlük kombinleri arasında neon renkler göze çarpan kıyafetler arasındaydı. Özellikle parlak turuncu, sarı, pembe, yeşil gibi renkler, aksesuarlarda ve kıyafetlerle sıklıkla kullanılmaktaydı.

Okurlarımız buna da baktı >> 70 li Yılların Kıyafetleri | 70 ler Modası

90’lar Etek Ve Elbise Modelleri

90’ların kıyafet kombinleri arasında çiçekli elbiseler ve kat kat etekler ön planda. Özellikle romantik ve feminen tarz kombin yapmak isteyenler kat kat etek ve çok desenli elbiseler kullanmaktaydı. Bu senenin kadın kombinleri arasında da biz seninle elbiseleri ve kat kat etekleri görüyoruz. Günümüz renkleri ve modelleri çerçevesinde kombinleri kullanarak geçmişin trendini bilebilir misiniz?

90 lar kıyafet modası

90 lar kıyafet modası

Saç Bantları Ve Şapkalar

90’lar parti kıyafetleri ve 90’lar kıyafet kadın stilleri çerçevesinde şapkalar ve saç bantları önemli yere sahiptir. Eğlenceli ve cool kombinler için şapka veya saç bantları kombin tamamlayıcı olarak mutlaka kullanılmaktaydı. Günümüz modern modeller çerçevesinde kombinlerinize saç bandı ve 5 şapkalar ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde 90’ların kıyafet görselleri paylaşılmıştır. Bu parçaları günümüzde de kullanarak 90’lar kadın modasını yeniden yaşayabilirsiniz. Unutulmaz 90’lar kıyafet stilini günümüz modern dokunuşları ile harmanlayarak tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Resim Galerisi: 80 ler 90 lar Kıyafet

Bir önceki makalemiz olan Taba Rengi Ceketin Altına Ne Renk Pantolon Giyilir? başlıklı yazımızda taba rengi ve taba rengi ceket kombinleri bayan hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu