Nişan Takım Elbise Erkek

13.08.2022
4.461
Nişan Takım Elbise Erkek

Nişan Takım Elbise Erkek, düğün sezonlarında en çok kullanılan erkek giyim tarzlarından biridir. Takım elbise modası her sezon farklı erkek takım elbise renkleri ile öne çıkmaktadır.

Yani takım elbiseler pek çok model ve renkte karşımıza çıkmaktadır. Yalnızca düğün sezonunda değil iş hayatında da kullanılan erkek takım kombinler, önemli bir kombin parçasıdır.

Pek çok renk, desen, model ve tarzda bulunan takım elbiseler her yaştan kullanıcısına hitap eder. Ayrıca takım elbise tarzları da çok çeşitliliğe sahiptir.

Nişan Takım Elbise Erkek Modelleri

Takım elbise modelleri denildiğinde erkek takım elbise de bu yıl moda olmuş tarz ve renklerde pek çok seçenek bulabilirsiniz. Bu sizin tarzınıza ve zevklerinize göre değişmekle birlikte seçeneğin fazla olması size kolaylık sağlayacaktır.

Dört mevsim takım elbise modelleri arasında kareli takım elbise, spor takım elbise kombin ilk sıralardadır. Ayrıca çizgili takım elbise, genç takım elbise modelleri, klasik takım elbise ve sayısız seçenek sunulmaktadır. Tarzınız ya da yaşınız ne olursa olsun kendinize göre takım elbise bulmak oldukça kolaydır.

Her yıl trendleri değişen takım elbiselerde moda olan renkler ve desenler de değişmektedir. Modaya uyum sağlamak isteyen erkekler ise modayı takip ederek yeni takım elbiselerden seçim yaparlar. Peki, bu senenin yeni moda takım elbise renkleri, ve modelleri nelerden oluşuyor? Moda takım elbise çeşitleri nelerdir?

Siyah takım elbise modelleri

Takım elbise ciddiyetin en temel parçalarından biridir. Hem ülkemizde hem de tüm dünyada iş yaşamının, resmi giyimin ana kıyafetlerinden biridir.

Bunun yanı sıra erkekler en güzel ve en önemli günleri olan düğünlerinde yine takım elbiselerin bir üst modeli olan damatlık takım elbise modellerinin tercih ederler. Yani nişan takım elbiseden-düğünlük takım elbiseye kadar en özel günlerde bile kullanılır

Takım elbisenin doğru seçilmesi bir erkeğin karizmatik görünmesine yardımcı en temel etkendir. Takım elbise günümüzde yalnızca iş yerlerinde giyilen bir üniforma değildir. Günlük hayatlarında spor takım elbise kullanan erkekler çoğunluktadır. Çünkü spor takım elbise kombin karizma demektir.

Takım Elbise Modelleri Ve Fiyatları

Nişanlık takım elbiselerin arasında bu yıl kruvaze ceketlerin moda olduğu görünmektedir. Bu yıl bu yüzden kruvaze ceketlerin birçok formunu göreceğiz.

Takım elbise fiyatları- siyah takım elbise içine ne renk gömlek giyilir

Bunun yanı sıra üç parça takım elbise, dar kesim takım elbise, yelekli takımlar öne çıkar. Ayrıca spor takım elbise, genç takım elbise yılın öne çıkan trendleri arasında yerini almış bulunmaktadır. Bununla beraber özellikle kış aylarında 70’li yılları yansıtan takım elbiseler oldukça modadır.

Genç takım modeli-orta yaş takım modeli fark etmeden her yaşta erkeğin kullandığı takım elbiseler vardır. Özellikle bu yıl ekose desenler fazlaca tarz ve spor bir hava katarak yükselişe geçmiştir.

Ekoseler sadece cekette olduğu gibi hem pantolon hem ceketlerde kullanılabilir. Kareli kumaş sevmeyenler belli belirsiz desendeki ekoseler erkek nişan elbisesi olarak alternatif sunmaktadır.

Aynı zamanda düz takım elbise içerisine ekoseli gömlek giyerek de takım elbisenizi renklendirebilirsiniz.

Buz mavisi takım elbise erkek

Yelekli takım elbise erkekler de nişanlık erkek takım elbiseleri olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ceket-yelek-pantolon üçlüsünden oluşan takımlar moda kruvaze ceketlerden oluşur.  Aslında bu şekliyle spor tarz genc takim elbise olur.

Bu üçlü takımlarda yelek kullanmak istemezseniz sadece ceketle kombini tamamlarsınız. Takım elbise üzerine bir şeyler almaya ihtiyacı hissediyorsanız mont yerine trençkot da alabilirsiniz. Aynı zamanda bu yıl takım elbise ceketlerinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ceket boylarıdır.

Takım elbise modelleri arasında nişan için erkek takım elbise ceketleri sadece kısa değil kalçaya doğru da uzanmaktadır. Ancak uzun ceketler kişiyi kısa gösterdiğinden, uzun boylu beyler için takım elbise olarak tercih edilir.

lacivert takım elbise kombinleri

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmelisiniz?

İster düğün takım elbise, ister nişan takım elbisesi olsun, seçim yaparken önemli detaylar vardır.

İnce yapılı bir vücuda sahipseniz slim-fit şekilde tasarlanmış modeller sizin için ideal olacaktır. Eğer ince yapılı değilseniz daha rahat, hafif salaş takım elbise sizi ideal görünüme kavuştururken rahat etmenizi sağlayacaktır.

Diğer yandan yeni çıkan damatlık takım elbiseleri içerisinden fiziğinize uygun kıyafetler seçerken çizgili takım elbiselerde dikkat etmeniz gereken kurallar vardır.

Kısa boylu erkekler için takım elbise modelleri olarak düz, tek renk takımlardan şaşmamak daha kısa görünmenizi engeller.

Bedeninize tam uyan kesimi de bulduğunuz anda boyunuzun kısa olması bir şeyi değiştirmez. Böylece bu tarz kombinle bütün dikkatleri üzerinize toplayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Lacivert takım elbise-lacivert çizgili takım elbise

Uzun boylu erkeklerin ise çizgili takım elbise yerine düz ve tek renk modellere öncelik vermeleri gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer seçenek ise ceket boyudur.

Takım elbise ceketi bele oturmalı ve omuz yapınıza uygun şekilde tasarlanmalıdır. Uzun ceketler kişiyi olduğundan kısa göstereceği için kısa boylu erkeklerin tercih etmemesi gerekir.

Son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise pantolon seçimidir.

Dar kesimli pantolonlar bacak boyunu daha uzun göstereceğinden kısa boylu erkeklere şiddetle önerilmektedir.

Genç takım elbise spor

Takım Elbise Renkleri 2023

Siyah takım elbise asla modası geçmeyen renkler arasındadır. Geçen sezonunda kullanılan birçok renk yeni moda takım elbise olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Siyah, beyaz takım elbise, bordo takım elbise, mavi takım elbise, lacivert takım elbise erkek nişan takım elbisesi olarak en çok kullanılanlardır.  Parlement mavisi takım elbise buz mavisi takım elbise de en çok tercih edilen renkler arasındadır.

Erkek spor takım elbise modelleri de son zamanlarda damatlık ve nişanlık olarak kullanılmaya başlandığını hatırlatalım.

Siz de seçtiğiniz takım elbise içine gömlek olarak ten renginiz ve takım elbisesi ile uyumlu gömlek modeli seçerek tarz ve karizmatik görünebilirsiniz.

Aşağıda yeni moda takım elbise model ve renk seçeneklerinden derlediğimiz görselleri daha fazla detay için sizlerle paylaşıyoruz.

Resim Galerisi: Takım Elbise

 

Bir önceki makalemiz olan Damatlık Modelleri Ve Aksesuarları 2024-2025 başlıklı yazımızda Damatlık Modelleri Ve Aksesuarları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu