Tarz Kadın

Yüzü Gergin Gösteren Saç Modelleri

09.11.2022
165
Yüzü Gergin Gösteren Saç Modelleri

Yüzü gergin gösteren saç modelleri, hem daha diri ve bakımlı bir cilt hem de daha genç bir görünüm demektir. Aslında yüzü gergin gösteren saç şekli düz saç, kıvırcık saç ve dalgalı saç tiplerinde farklıdır. Kadınlarda saç kesimi ve saç rengi yüzü daha diri ve gergin göstermektedir.

Bunların yanında yüzü daha diri ve gergin gösteren saç modelleri vardır. Sadece saçlarınızda yapacağınız birkaç değişiklik ile olduğundan daha genç ve gergin bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yüzü Gergin Gösteren Saç Modelleri Nelerdir?

Kısa saç kesimleri her zaman kullanıcısına daha enerjik ve daha pozitif gösterir. Yüz hatlarına uygun saç kesimi sonrasında yüzünüz diri ve gergin görünecektir.

Yuzu-siki-gosteren-sac-modelleri

Yüzü sıkı gösteren saç modelleri

Düz saçlarda yüz her zaman ön plandadır. Bu nedenle yüzü gergin göstermek için en doğru saç modeli seçilmelidir.

Kaz Ayaklarını Kapatan Saç Modelleri

Doğru saç modelleri ile kaz ayaklarını kapatabilirsiniz. Bunun yanında yüzü daha da gergin göstererek birkaç yaş daha genç görünebilirsiniz. Bu noktada bella topuzu veya yüksek sıkı at kuyruğu saç modeli size çok yardımcı olacaktır.

At Kuyruğu Saç Modelleri

Yüzü gergin gösteren saç stilleri arasında yüksek at kuyruğu saç modeli ilk sıradadır. Saçlarınızı tepe noktasında veya at kuyruğu noktasında sıkı bir şekilde bağlayarak yüzü daha gergin gösterebilirsiniz. At kuyruğu saç modeli ile doğru makyaj yapıldığı zaman çok daha genç ve diri bir yüze sahip olursunuz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ At Kuyruğu Modelleri Nasıl Yapılır Kimlere Yakışır?

Topuz Modelleri

Yüzü gergin gösteren saç modelleri denilince bazı topuz modelleri öne çıkmaktadır. Örneğin balerin topuzu, yüksek topuz, sıkı topuz yaparak yüzünüzü daha diri gösterebilirsiniz.

Topuz modelleri doğru kıyafet kombinleri ile birleştirildiği zaman çok daha genç ve dinamik görünürsünüz.

Kapalı bayanlar da yüzü gergin gösteren saç stilleri olarak bu saç modellerini kullanabilir. Özellikle sıkı at kuyruğu sonrası yapılan türban modelleri ile çok daha gergin bir yüze sahip olabilirsiniz.

yuzu-daha-siki-ve-genc-gosteren-topuz-modeli

yüzü daha sıkı ve genç gösteren topuz modeli

Yarım Topuz Saç Modelleri

Yüzü gergin gösteren saç modelleri örnekleri arasında yarım topuz saçı modellerini de görüyoruz. Kısa saç ve uzun saç modelleri ile rahatlıkla kullanılan yarım topuz saç modellerini mutlaka denemelisiniz. Üstelik ayrım topuz tüm saç tiplerine uygun topuz modelleri arasındadır.

Yüzü Gergin Göstermek İçin Kahkül Kullanılır Mı?

Yukarıda bahsettiğimiz topuz modelleri, at kuyruğu saç modeli ve yarım topuz modellerini kullanarak elmacık kemiklerinizi daha belirgin ve daha gergin hale getirebilirsiniz.

Ancak alındaki çizgiler bu noktada sizi rahatsız edebilir. İşte tam da bu noktada kakül kullanarak daha genç görünmenizin önüne geçecek kırışıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüzü gergin gösteren saç modellerine ve kakül kullanımını yüz tipine uygunluk çerçevesinde belirlenmelidir.

Aşağıdaki resim galerisinden bu senenin kırışıklıkları kamufle eden saç modelleri görsellerini sunduk. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Genç Gösteren Saç Kesimleri Ve Modelleri

Resim Galerisi: Cildi Gergin Gösteren Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri başlıklı yazımızda gür saç, kabarık saç ve Kalın telli saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu