Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri: Tek Ve Çift Kişilik Modeller

04.12.2023
1.985
Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri: Tek Ve Çift Kişilik Modeller

Nevresim takımı modelleri arasında dantelli nevresim takımı modelleri ve kanaviçe nevresim takımı modelleri öne çıkmaktadır. bu sene modern nevresim takımı modelleri de öne çıkmaktadır. Özellikle nevresim desenleri hemen hemen her sezon değişmektedir.

Bugün sizlere bu senenin yeni nevresim modelleri bilgisi vereceğiz. Ayırca nevresim takımı içinde neler var konusuna değineceğiz. Son olarak ise nevresim takımları kaç derecede yıkanır diyeceğiz.

Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri

Nevresim takımı modelleri, çift ve tek kişilik modellerden oluşmaktadır. İşte nevresim takımı modelleri ve nevresim takımı almadan önce dikkat edilmesi gerekenler…

beyaz nevresim takımı-tarz nevresim takımları

Ev tekstilinde her sezon yeni nevresim takımı modelleri çıkmaktadır.

Nevresim takımı markaları;

 • Karaca nevresim takımı
 • Taç nevresim takımı
 • Madam coco nevresim takımı
 • Özdilek nevresim takımları yeni sezon
 • Linens nevresim takımı
 • Yataş nevresim takımı
 • Soley nevresim takımı ve daha buna benzer birçok marka evlerinize girmek için birbiriyle yarışıyor.

Nevresim takımları tek kişilik nevresim takımı ve çift kişilik nevresim takımı olarak ikiye ayrılmaktadır. Aslında nevresim takımları için sadece desen ve rengine göre karar vermek doğru bir yaklaşım olmaz. Nevresim takımını almadan önce kalitesini ve kumaşının cinsini de mutlaka sorgulamak gerekir. Özellikle nevresim desenlerinin solup solmadığına ve modası geçmeyen desenlerden oluşmasına dikkat edilmelidir.

Nevresim Takımı Kumaşları…

 • Pamuk nevresim takımı
 • Pamuk saten nevresim takımı
 • Polyester nevresim takımı
 • Bambu nevresim takımı
 • Kreton nevresim takımı
 • Poli nevresim takımı
 • İpek saten nevresim takımı
 • Saten nevresim takımı
 • Koton kumaş nevresim takımı
 • Mısır pamuğu nevresim takımı gibi çeşitlilik bulunmaktadır.

  bu senenin yatak nevresim takımları-koyu renk nevresim takımları

Bu kumaş çeşitlerinin her birinin kendine ait özellikleri vardır. Bunlar arasından size tavsiye edeceğim pamuk oranı yüksek kumaşlardır. Bu kumaşların, pamuğun doğal yapısı sayesinde, çok daha kaliteli olduğunu belirtmek isterim.

Yüzde yüz pamuk nevresimler yazın terletmeyecek, kışın da soğuk hissettirmeyecektir.

Yeni Nevresim Seti 

Nevresim takımı alırken sadece kumaş cinsine ve oranına bakmak yeterli olmayacaktır.

Santimetreye düşen iplik sayısı da kumaşın kalitesini gösteren parametrelerden biridir. Özellikle sık dokunmuş kumaşların mukavemet gücü fazladır. Bu kumaşlar aynı zamanda dokunduğunuzda daha yumuşak bir his verir. Ek olarak ise kolay kolay renk ve desen solması yaşanmaz.

mor nevresim takımı-çarşaf takımı modelleri

Mevsimlik nevresim takımı kullanmanız her açıdan daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Örneğin yaz ayları için teri emen bir kumaş tercihinde bulunmalısınız. Böylece daha konforlu bir uyku ve deliksiz bir uyku yakalayabilirsiniz.

Nevresim takımı alırken yapılan hatalar arasından biri de ölçülere dikkat edilmeden yapılan alış veriştir. Aslında nevresim takımı modelleri arasında sizin için uygun ölçülere sahip modelleri tercih etmelisiniz.

Bunun için de yastık ve yorgan ebatlarını mutlaka öğrenmelisiniz. Zira nevresim modelleri dantel nevresim takımı modellerinden aplike pike takımı modellerine kadar geniş bir yelpazededir.

Nevresim takımı modelleri içinden hangisini seçerseniz seçin mutlaka kullanım talimatı çerçevesinde yıkama yapmalısınız. Aksi halde ebatları küçülmüş, rengi solmuş, desenleri kaybolmuş nevresim ile karşılaşabilirsiniz.

Nevresim Takımının İçinde Neler Var?

Tek kişilik ve çift kişilik nevresim takımları farklı içeriğe sahiptir. Tek kişilik nevresim takımı içinde neler vardır? 1 yastık kılıfı, bir çarşaf ve bir nevresimden oluşur.

Çift  kişilik nevresin takımı içinde neler vardır? 2 yastık kılıfı, 1 çift kişilik çarşaf ve içine yorgan geçirilen nevresim vardır. Bazı duble nevresim takımlarına pike de eklenmektedir.

Nevresim Takımı Nasıl Yıkanır?

Nevresim takımı kaç derecede yıkanır? Sentetik nevresim takımları ve pamuklu nevresim takımları yıkama dereceleri farklıdır. Aslında nevresim takımı yıkama talimatı okunmalı ve talimatlara mutlaka uyulmalıdır.

Özellikle renk veren parçalar ile aynı çamaşır makinesine koymamalı ve birlikte yıkamamalısınız.

Renk veren giysilerle yıkanan açık renkli nevresimlerin renklerinin değişmesi çok kolaydır.

Renkli bir nevresime sahipseniz ağartıcı özelliği olan çamaşır suyu gibi temizlik maddelerini kullanmamalısınız. Ayrıca renkli nevresimlerin renklerinin solmaması için tersten ütüleme yapmalısınız.

Nevresim kaç derecede yıkanır sorusuna cevap olarak ise en az 60 derece diyoruz. Bakterilerin ölmesi ve daha hijyenik olması açısından 60 derece ideal yıkamadır. Hijyenik ve mis gibi pike takımları için 60-90 arası yıkama yapmalısınız.

Nevresim yıkama yaparken ilk yıkamayı mutlaka düşük ısıda yaparak renk solması olup olmadığını kontrol edin. Çünkü renk veren bir nevresim takımı ise yüksek dereceli yıkama renk solması demektir.

özdilek çift kişilik nevresim takımı | Yeni sezon

Yeni Sezon Nevresim Takımları

Nevresim takımı modelleri günümüz teknolojisinin getirdiği yeniliklerden istifade ederek farklı renkteki desenleri ile göz kamaştırıcı uygulamaları da beraberinde getirmektedir.

Genelde tercih edilen çiçek desenli nevresim takımlarının dışında desenler de vardır. Özellikle çocuk nevresimleri kuş ve farklı hayvanların işlendiği nevresim takımı modelleri şeklindedir.

Nevresim Takımı Mobilya Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Model tercihinde temel kural, tek başına nevresim takımının desenlerinin ve renginin değerlendirilmemesidir. Kullanacağınız yatak odası takımının mobilyaları ve aksesuarları ile birlikte düşüneceğiniz nevresim takımları daha doğru seçimdir.

Tek olarak belirlediğiniz nevresim takımını açtığınızda oda içerisinde diğer eşyalar ile uyum sağlayamayabilir. Bu nedenle renk uyumu veya kontrast renklerde seçimler yapılmalıdır.

Örneğin; Beyaz yatak odaları için mor nevresim takımı, siyah nevresim takımı, kırmızı saten nevresim takımı gibi… Tek renk nevresim takımı yanında desenli modeller de modern görünüm sunmaktadır.

Bu senenin yatak nevresim takımları

Koyu renkli nevresim takımları kiri götürse de ben çok fazla tercih edilmemesinden yanayım.

Koyu renk nevresim takımları hem odanın ışığını baskılamakta hem de tarz yatak odası dekorasyonu ferahlıktan uzak olmaktadır. Ancak büyük ve çok güneş alan yatak odalarında tüm renkler kullanılabilir.

Özellikle dar yatak odalarında açık renkli ve mümkünse az desenli nevresim takımları kullanılmalıdır. Böylece daha ferah ve aydınlık günümü olur.

mavi nevresim takımı

Yeni sezon nevresim takımları arasında özellikle doğadan bir kesitin yansıtıldığı tematik nevresim takımları ön sıradadır.

Bu nevresim takımlarında yastık ve yorgan kılıflarının desenleri ve renkleri ortak düşünülerek oluşturulmuştur. Bu sayede elde edilen bütünlük hem yatak oda dekorasyonuna pozitif katkı sağlamakta hem de sizi psikolojik olarak rahatlatmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin nevresim seti görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek tarzınıza uygun modeli bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Nevresim Seti

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu