Tarz Kadın

Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri

29.05.2020
544
Yeni Sezon Nevresim Takımı Modelleri

Nevresim takımı modelleri hemen hemen her bayanın her sezon değiştirmek istediği ürünlerin başında gelir. İnsan hayatında uykunun önemli bir yeri vardır. Sağlıklı bir uykuya sahip olamayan insanların gün içindeki performanslarının da düştüğü gözlemlenmektedir. Rahat bir uyku için de yattığınız yataktan nevresim takımına kadar her türlü ayrıntının düşünülmesi gerekir. Bugün sizlere nevresim takımı modelleri ile nevresim takımı almadan önce nelere dikkat etmelisiniz konularını içeren bilgiler vermeye çalışacağım.

beyaz nevresim takımı-tarz nevresim takımları

Nevresim Takımı Modelleri İncelemesi…

Ev tekstil üretimi yapan Birçok firmanın nevresim takımı modelleri vardır.

Nevresim takımı markaları arasından birkaç tanesini paylaşalım sizinle;

 • Karaca nevresim takımı
 • Taç nevresim takımı
 • Madam coco nevresim takımı
 • Özdilek nevresim takımları yeni sezon
 • Linens nevresim takımı
 • Yataş nevresim takımı
 • Soley nevresim takımı ve daha buna benzer birçok marka evlerinize girmek için birbiriyle yarışıyor.

Nevresim takımları tek kişilik nevresim takımı ve çift kişilik nevresim takımı olarak ikiye ayrılmaktadır. Nevresim takımları için sadece desen ve rengine göre karar vermek doğru bir yaklaşım olmaz. Nevresim takımını almadan önce kalitesini ve kumaşının cinsini de mutlaka sorgulamak gerekir.

Nevresim Takımı Kumaşları…

 • Pamuk nevrsim takımı
 • Pamuk saten nevresim takımı
 • Polyester nevresim takımı
 • Bambu nevresim takımı
 • Kreton nevresim takımı
 • Poli nevresim takımı
 • İpek saten nevresim takımı
 • Saten nevresim takımı
 • Koton kumaş nevresim takımı
 • Mısır pamuğu nevresim takımı gibi çeşitlilik bulunmaktadır.

  2020 yatak nevresim takımları-koyu renk nevresim takımları

Bu kumaş çeşitlerinin her birinin kendine ait özellikleri vardır. Bunlar arasından size tavsiye edeceğim pamuk oranı yüksek kumaşlardır. Bu kumaşların, pamuğun doğal yapısı sayesinde, çok daha kaliteli olduğunu belirtmek isterim.

Nevresim Takımı Alırken

Nevresim takımı alırken sadece kumaş cinsine ve oranına bakmak yeterli olmayacaktır. Santimetreye düşen iplik sayısı da kumaşın kalitesini gösteren parametrelerden biridir. Sık dokunmuş kumaşların mukavemet gücü fazladır. Bu kumaşlar aynı zamanda dokunduğunuzda daha yumuşak bir his verir.

mor nevresim takımı-çarşaf takımı modelleri

Mevsimlik nevresim takımı kullanmanız her açıdan daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Örneğin yaz ayları için teri emen bir kumaş tercihinde bulunursanız daha konforlu bir uykuya sahip olur ve deliksiz bir uyku yakalayabilirsiniz.

Nevresim takımı alırken yapılan hatalar arasından biri de ölçülere dikkat edilmeden yapılan alış veriştir. Nevresim takımı modelleri arasında sizin için uygun ölçülere sahip modelleri tercih etmelisiniz.

Bunun için de yastık ve yorgan ebatlarını mutlaka öğrenmelisiniz. Zira nevresim modelleri dantel nevresim takımı modellerinden aplike pike takımı modellerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Nevresim takımı modelleri içinden hangisini seçerseniz seçin mutlaka kullanım talimatı çerçevesinde yıkama yapmalısınız. Aksi halde ebatları küçülmüş, rengi solmuş, desenleri kaybolmuş nevresim ile karşılaşabilirsiniz.

Nevresim takımı nasıl yıkanır? Nevresim takımı kaç derecede yıkanır? Nevresim takımı yıkama talimatı kısmı okunmalı ve bu talimatlara mutlaka uyulmalıdır. Renk çıkaran giysileriniz ile nevresim takımlarınızı aynı çamaşır makinenize koymamalı ve birlikte yıkamamalısınız.

Bu giysilerle yıkanan açık renkli nevresimlerin renklerinin değişmesi çok kolaydır. Renkli bir nevresime sahipseniz ağartıcı özelliği olan çamaşır suyu gibi temizlik maddelerini kullanmamalısınız. Ayrıca renkli nevresimlerin renklerinin solmaması için tersten ütüleme yapmalısınız.

Nevresim kaç derecede yıkanır sorusuna cevap olarak ise en az 60 derece diyoruz. Hijyenik ve mis gibi pike takımları için 60-90 arası yıkama yapmalısınız.

özdilek çift kişilik nevresim takımı 2020

Yeni Sezon Nevresim Takımları

Nevresim takımı modelleri günümüz teknolojisinin getirdiği yeniliklerden istifade ederek farklı renkteki desenleri ile göz kamaştırıcı uygulamaları da beraberinde getirmektedir.

Genelde tercih edilen çiçek desenli nevresim takımlarının dışında kuş gibi farklı hayvanların işlendiği doğanın içinde hissedeceğiniz nevresim takımı modelleri de bulunmaktadır.

Nevresim takımı mobilya uyumu nasıl olmalıdır diyenlere; Model tercihini belirlerken temel kuralımız tek başına nevresim takımının desenlerinin ve renginin değerlendirilmemesidir. Kullanacağınız yatak odası takımının mobilyaları ve aksesuarları ile birlikte düşüneceğiniz nevresim takımlarının dekorasyona yönelik doğru bir yaklaşım olduğunu belirtmek isterim.

Tek olarak belirlediğiniz nevresim takımını açtığınızda oda içerisinde diğer eşyalar ile uyum sağlayamayabiliyor.

Örneğin; Beyaz yatak odaları için mor nevresim takımı, siyah nevresim takımı, kırmızı saten nevresim takımı gibi tek renk nevresim takımı kullanabilirsiniz.

20120-2021 yatak nevresim takımları

Koyu renkli nevresim takımları kiri götürse de ben çok fazla tercih edilmemesinden yanayım. Koyu renk nevresim takımları hem odanın havasını baskılamakta hem de tarz yatak odası dekorasyon açısından şık bir duruşa sahip olmamaktadır.

Kullanacağınız odanın dar olması durumunda açık renkli ve mümkünse az desenli nevresim takımları sizin için ideal bir kullanımı karşılayacakken geniş odalarda sıcak renklere sahip ve bol desenli nevresim takımları tamamen kişisel tercihe bağlı olarak kullanılabilir.

Yeni sezon nevresim takımları arasında benim en çok hoşuma giden türler özellikle doğadan bir kesitin yansıtıldığı tematik nevresim takımlarıdır. Bu nevresim takımlarında yastık ve yorgan kılıflarının desenleri ve renkleri ortak düşünülerek oluşturulmuştur. Bu sayede elde edilen bütünlük hem yatak oda dekorasyonuna pozitif katkı sağlamakta hem de sizi psikolojik olarak rahatlatmaktadır.

Resim Galerisi: 2020-2021 Nevresim Takımları

Bir önceki makalemiz olan Evde Yapılacak Hobiler Nelerdir? başlıklı yazımızda evde hobi yapma, Evde yapılacak hobiler nelerdir ve evde yapılacak kendin yap projeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kadife Koltuk Temizliği Nasıl Olmalı?
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu