Wolf Cut Saç Kesimi

21.01.2023
772
Wolf Cut Saç Kesimi

Wolf cut saç kesimi, bu senenin saç kesim modelleri arasında yer alan orta boy, omuz hizası saç kesimlerinden birisidir. Geçmişten günümüze kurt saç kesimi olarak gelen wolf cut kesim, retro saç modelleri arasındadır. Wolf türkçesi kurt şeklindedir. Modern revizyonlarla eskisinden çok daha estetik tasarımlar sunmaktadır.

Bu sene orta boy salaş stili ile öne çıkan wolf cut saç birçok kişide karşımıza çıkacaktır. Bizde wolf cut hair, wolf cut kesim nasıl olur ve kimlere yakışır sorusunun cevaplarını göreceğiz.

Wolf Cut Saç Kesimi | Kurt Kesim Saç Kesimi

Wolf cut saç, geçmişte sadece ince telli ve seyrek saçlarda kullanılırdı. Çünkü wolf hair, kesim tarzı ile saçları daha dolgun ve gür göstermektedir.

wolf-cut-sac

wolf cut saç

Öncelikle kulak hizası ve omuz hizası olacak şekilde saçlar iki bölüme ayrılmalıdır. Kulak hizasındaki kısımlara ara makas veya kat atılarak inceltilmelidir. Ardından omuz hizasında kısaltılan saçların da uç kısımlarına ara makas atılarak inceltilmelidir. Aslan yelesi saç kesimine benzetilse de minik farklılıkları vardır.

 Wolf Cut Kesim Nasıl Olur?

Wolf cut kesim, saçlara yukarıdan aşağı kat atılarak en uçtaki saçların incecik bırakılmasıdır. Bu nedenle saçlar daha kabarık ve gür görünür.

Bu sene kaküllü ve perçemli saç denilince wolf cut saç öne çıkacaktır. Kısa saçlarda da uzun saçlarda çok fazla kullanılmaz. Omuz hizasında saçlarda uygulanabilen wolf cut saçlar ile yüz hatları daha estetik görünmektedir.

wolf-cut-sac-kesimi

sarı wolf cut saç kesimi

Wolf Cut Kesim Kimlere Yakışır?

Wolf cut kesim, esnek stili ile tüm yüz şekline uyarlanmaktadır. Bu saç kesiminde saçlardaki katlardan çok kakül ve perçem öne çıkmaktadır. Yani perçem ve kakül kesimi, tüm yüz şekline gidecek şekilde ayarlanmaktadır. Örneğin yuvarlak yüze wolf cut saç yapılırken uzun perçemler kullanılmalıdır. Uzun yüz şekline ise kaküllü wolf cut kesim kullanılmalıdır.

Küçük kafalı gür saçlı kişilerde katlar istenildiği kadar sık atılabilir. Ancak büyük kafalı kişilerde katlar çok sık atılmamalıdır. Çünkü katların sık atılması kafayı daha büyük gösterecektir. Tüm saç renklerinde kullanılmaktadır. Ancak kumral saç renklerinde çok daha tarz ve güzel durmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mullet Saç Kimlere Yakışır?

Dalgalı saçlarda, kıvırcık saçlarda ve düz saçlarda kullanılmaktadır. Ancak en güzel duruş, düz veya hafif dalgalı saçlarda yakalanmaktadır. Aşağıdaki resim galerisinde wolf cot kesim görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek sizin yüz tipinize gidecek seçeneği belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Wolf Cut Kesim Saç Modelleri Kadın

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu