Wag Masası Nasıl Yapılır?

14.09.2023
313
Wag Masası Nasıl Yapılır?

Wag masası nasıl yapılır başlıklı yazımızda son dönemlerde özellikle sosyal medya fenomenlerinin kullandığı wag maşası bilgileri vereceğiz. Aslında wag maşa, dalgalı saç modelleridir. Saçlarına klasik dalga görünümünden farklı dalga vermek isteyenler bak maşa kullanabilirler. Peki wag maşa nedir? Nasıl kullanılmalıdır?

Wag Masası Nasıl Yapılır?

Su dalgası saç modellerini bilmeyen yoktur. Çünkü çok uzun yıllardır popüler saç modelleri arasında yer almaktadır. Dalgalı saç modellerinde en önemli detay dalgaların dolgun olmasıdır. Böylece daha havalı ve gösterişli saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarını dalgalı kullanmaktan hoşlananlar wag saç dalgası ile daha dolgun saçlara sahip olabilirler.

Wag Maşa Nasıl Kullanılır?

İlk defa bakma aşısı yapıyorsanız ilk birkaç denemeniz sizi zorlayacaktır. Ancak şimdi sizlerle paylaşacağımız birkaç detay ile çok daha kısa sürede bakma şey yapabilirsiniz.

wag maşa saç modelleri

wag maşa saç modelleri

Öncelikle durulanmayan saç bakım kremi tedarik etmelisiniz. Böylece saçlarınızdaki dalgalar hemen sönmeyecek uzun süre dolgunluğunu koruyacaktır.

Wag maşa yapımına saç diplerinden başlamalısınız. Daha sonra adım adım burçlara doğru ilerleyebilirsiniz.

Saçlarınızın inceliğine ve kalınlığına bağlı olarak dalga boyutunu belirleyebilirsiniz. Yani istediğiniz dalga yoğunluğuna göre saç tutsanız belirlemeli ve maşaya yerleştirmelisiniz.

Belirlediğiniz saç tutamlarını üçlü wag maşasına sardıktan sonra yavaş yavaş aşağıya doğru ilerleyebilirsiniz.

Klasik saç maşalarında dalga sadece saç uçlarına uygulanırdı. Ancak wag maşa ile saçların tamamına işlem yapabilirsiniz.

Wag Maşa Nedir?

Wag maşa, isminden de anlaşılacağı gibi saç maşa aletlerinden biridir. Ancak klasik saç maşalarından farklı olarak 3 uca sahiptir. Böylece saçlarınıza tek seferde daha fazla dalga yapabilirsiniz.

Wag maşa kullananlar, klasik saç maşasından sonra ilk etapta zor geldiğini belirtmektedir. Ancak düzenli kullanım sonrasında hem daha hızlı hem de daha kusursuz saç dalgalarına sahip olabilirsiniz.

Wag Maşa Saç Modelleri

Orta uzunlukta saçlarınız varsa wag maşası ile sayısız saç modelleri yapabilirsiniz. Çünkü omuz hizasında saçlar ile uzun saçlarda çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kalın Maşa Saç Modelleri Kısa ve Uzun Saçlar

At kuyruğu saç modeli öncesinde saçlarınıza bak maşa uygulayın. Ardından wag maşalı at kuyruğu saçları havalı havalı kullanabilirsiniz. At kuyruğunun uç kısmında yoğun dalga istiyorsanız üçlü wag maşa, daha az dalga istiyorsanız ikili wag maşa kullanabilirsiniz.

wag maşası ile yapılan saçlar

wag maşası ile yapılan saçlar

Yoğun su dalgası istemiyorsanız perçem ve kakül kısmında wag maşa kullanabilirsiniz. Böylece daha havalı ve modern saçlara sahip olabilirsiniz.

Özel davet ve yemeklerde açık saç modelleri ikili veya üçlü wag maşa uygulaması ile daha havalı görünecektir. Wag masalı saçları kolay ve pratik saç modelleri olarak her türlü ortamda ve kombinde kullanabilirsiniz.

Düz saçları dalgalı hale getirmek için kullanacağınız wag maşası, aşırı kıvırcık saçlarda da kullanılmaktadır. Böylece aşırı kıvırcık saçlar daha az kabarık görünecektir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin wag maşalı saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Wag Maşası

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu