Tarz Kadın

Vintage Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

05.10.2023
805
Vintage Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

Vintage saç modelleri ve saç kesimleri başlıklı yazımızda vint saç dalgası, vintage kısa saç modeli, kesimleri, vintage saç topuz modelleri paylaşacağız. Ek olarak vintage saç aksesuarları  hakkında bilgiler vereceğiz. Nostaljik saç modelleri olarak da bilinen vintage sac, 1960 saç modelleri ve 70 ler saç modelleri de denilmektedir. Yani 1900 lü dönemlerin saç modelleridir.

Yazı başlığını gören birçok kişinin vintage saç nedir dediğini duyar gibiyim. Vintage saç modeli geçmiş yıllardaki saç modellerinin günümüzdeki kullanımıdır. Geriye dönüş kıyafetlerde olduğu gibi saç modellerinde de ara ara geriye dönüş yaşanmaktadır. Son 4-5 yıldır geriye dönüş akımı daha da kuvvetli hale gelmiştir. Tam da bu noktada vintage saç yapımı öne çıkmaktadır.

Vintage Saç Modelleri

Vintage saç modeli, çoğu kişi tarafından retro saç modelleri ile karıştırılmaktadır. Ancak çok farklıdır. Çünkü vintage geçmişte bir döneme aittir. Ancak retro geriye dönük anlamına gelmektedir.

Vintage saç aksesuarları denilince akla annenizden kalan çıtçıtlı tokalar, saç kurdelaları, saç bandı, saç çubuğu akla gelmektedir. Vintage denilince akla ilk gelen yandan  ve ortadan ayrılan saçlardır. Aslında aksesuarlarla farklılaşan saçlar vardır. Rulo saç modelleri gibi farklı saç modelleri de bulunmaktadır.

Vintage saç yapımı

Vintage saç yapımı

Vintage saç modeli nasıl yapılır?  Abiye saç modeli için soruluyorsa hollywood dalgaları aranan saç modelidir. Yanlara ayrılan saçlara yapılan kalın vintage dalgalar ve keskin renklerde ruj vardır.

Vintage Saç Topuz Modelleri

Vintage dalgalı saç ve vintage düz saçlar için rulo topuzlar akla gelen ilk topuz modelleridir. Özellikle vintage agestec akımının en vazgeçilmez modeli olan rulo topuzlar, özel davetlerden partilere kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Vintage rulo saç topuzları  yapımı; saçların arkadan, alttan veya topuz bölgesinden kıvrılarak tutturulmasına rulo topuz denilmektedir. Rulo topuz ile beyaz veya bej rengi çıtçıtlı tokalar saçlarınızı daha daha dikkat çekici hale getirecektir.

Vintage saç topuz modelleri

Vintage saç topuz modelleri

Vintage Saç Modeli Yapımı

Yarım at kuyruğu, kabarık at kuyruğu ve yandan at kuyruğu da vintage günlük saç stilleri arasında yer almaktadır. Yarım at kuyruğu saç modelinde at kuyruğu sonrasında kalan saçlar maşa ile dalga verilirse daha etkili görünüm sunmaktadır.

Yandan at kuyruğu saç modelinde ise saçlar vintage saç bandı veya vintage saç kurdelesi kullanılmaktadır. Kurdeleli saç tokası ile daha sevimli ve daha winta gibi bir görünüm sunacaktır.

Vintage saç

Vintage saç

Vintage Saç Kesimleri

Son birkaç yıldır moda olan ve bu senenin vintage saç modası arasında yer alan kahküllü bob kesim de vardır. Bob kesim saçlar rahat, özgür, sevimli ve bağımsız bir hava sunmaktadır. Özellikle salaş kombin yapmayı sevenler kahküllü bob kesim ile vintage tarzını daha da öne çıkarabilirler.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin vintage saç kesimleri ve stilleri arasından derlenen görselleri bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Vintage Saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu