Tarz Kadın

Vintage Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

06.09.2021
52
Vintage Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

Vintage saç modelleri ve saç kesimleri başlıklı yazımızda vintage saç dalgası, vintage kısa saç modelleri, vintage saç kesimleri, vintage saç topuz modelleri, vintage saç aksesuarları  hakkında bilgiler vereceğiz. Yazı başlığını gören birçok kişinin vintage saç nedir dediğini duyar gibiyim. Vintage saç modeli geçmiş yıllardaki saç modellerinin günümüzdeki kullanımıdır. Geriye dönüş kıyafetlerde olduğu gibi saç modellerinde de ara ara yaşanmaktadır. Son 4-5 yıldır geriye dönüş akımı daha da kuvvetli hale gelmiştir. Tam da bu noktada vintage saç yapımı öne çıkmaktadır.

Vintage Saç Modelleri Ve Saç Kesimleri

Sizde geçmişe dönüş akımına ayak uydurmak istiyorsanız sadece birkaç vintage saç aksesuarları ile bu aklıma katılabilirsiniz. Vintage saç aksesuarları olarak annenizden kalan çıtçıtlı tokalar, saç kurdelaları, saç bandı, renkli lastikler ve minik siyah lastikler akla gelebilir. Vintage denilince akla ilk gelen yandan  ve ortadan ayrılan saçlardır.

Vintage saç yapımı

Vintage saç yapımı

Vintage saç modeli nasıl yapılır sorusu, eğer abiye saç modeli için soruluyorsa hollywood dalgaları aranan saç modelidir diyebiliriz. Yanlara ayrılan saçlara yapılan kalın vintage dalgalar ve keskin renklerde ruj ile tüm dikkatleri üzerine çekmenizi sağlayacaktır.

Vintage Saç Topuz Modelleri

Vintage dalgalı saç vintage düz saçlar için rulo topuzlar akla gelen ilk topuz modelleri arasında yer almaktadır. Vintage agestec akımının en vazgeçilmez modeli olan rulo topuzlar, özel davetlerden partilere kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Vintage rulo saç topuzları  yapımı; saçların arkadan, alttan veya topuz bölgesinden kıvrılarak tutturulmasına rulo topuz denilmektedir. Rulo topuz ile beyaz veya bej rengi çıtçıtlı tokalar saçlarınızı daha daha dikkat çekici hale getirecektir.

Vintage saç topuz modelleri

Vintage saç topuz modelleri

Vintage Saç Modeli Yapımı

Yarım at kuyruğu, kabarık at kuyruğu ve yandan at kuyruğu da vintage günlük saç modelleri arasında yer almaktadır. Yarım at kuyruğu saç modelinde at kuyruğu sonrasında kalan saçlar maşa ile dalga verilirse daha etkili görünüm sunmaktadır.

Yandan at kuyruğu saç modelinde ise saçlar vintage saç bandı veya vintage saç kurdelesi ya da kurdeleli saç tokası ile daha sevimli ve daha winta gibi bir görünüm sunacaktır.

Vintage saç

Vintage saç

Vintage Saç Kesimleri

Son birkaç yıldır moda olan ve bu senenin vintage saç modası arasında yer alan kahküllü bob kesim, rahat, özgür, sevimli ve bağımsız bir hava sunmaktadır. Özellikle salaş kombin yapmayı seven vintage saç severler kahküllü bob kesim ile vintage tarzını daha da öne çıkarabilirler.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç kesimleri ve modelleri arasından derlenen görselleri bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Vintage Saç

Bir önceki makalemiz olan Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri başlıklı yazımızda Kalın telli saç ve Kalın telli ve gür saçlar için kesim modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu