Tarz Kadın

Uzun Saç Kimlere Yakışır Erkek

23.08.2020
372
Uzun Saç Kimlere Yakışır Erkek

Uzun saç kimlere yakışır erkek;  ,Günümüzde gerek genç erkek saç modelleri, gerek orta yaşlı erkek saç modelleri, gerek ileri yaş erkek saç modelleri arasında uzun saç modelleri erkek geniş yer tutmaktadır.

Uzun saç modelleri birçok erkek tarafından beğenilmektedir, ancak kendisine yakışıp yakışmayacağını bilemediği için çekimser davranmaktadır. Bugün uzun saç kime yakışır sorusunun cevaplarını birlikte bulacağız.

Uzun Saç Kimlere Yakışır Erkek

Erkekte uzun saç her yüz şekline yakışmamaktadır. Uzun saç modelleri erkek kimlere yakışır sorusunda uygun yüz şekilleri oval yüz şekli, köşeli yüz şekli, üçgen yüz şekli ve yuvarlak yüz şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkeklerde uzun saç kime yakışır

Yüz şeklini belirledikten sonra iş bitmiyor elbette ki. Erkeklerde uzun saç kime yakışır sorusunun cevabında belli başlı bazı kriterler vardır bu kriterler nelermiş gelin birlikte görelim.

Uzun yüz şekline, yuvarlak tombul yüze ve aynı zamanda küçük yüz yapısına sahip kişiler uzun erkek saç modellerinden uzak durmalıdır. Çünkü uzun saç modelleri ile uzun çene yapısı çok daha sivri ve orantısız görünecektir.

Küçük yüz şekli uzun saçlarla daha küçük görünecek. Tombul ve yuvarlak yüz ise çok daha büyük görünecektir.

Uzun Saç Kime Yakışır?

Uzun saç modeli uzun boylu erkeklere daha çok yakışmaktadır. Boyunuz kısa ise saçlarınızı uzatmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü uzun saçlar kısa boylu erkeklerin boynuna daha kısa görünmesine neden olacaktır.

Erkeklerde uzun saç kimlere yakışır

Kısa boylu olmanıza rağmen uzun saçlardan vazgeçemiyorsanız, amerikan traşı tarzında ensede ve kulak hizasına 0 numara veya 3 numara tıraş yaparak geri kalan kısımları uzatabilirsiniz. Bu saç modelini at kuyruğu şeklinde bağlayarak kullanabilirsiniz.

Geniş alın yapısı; çok geniş alın yapısına sahipseniz uzun erkek saç modellerini arkaya doğru tarayarak kullanamayacağınızı belirtelim. Açık alın yapınız varsa uzun saçlar yerine kısa erkek saçı modelleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun boyun yapısı; Uzun boyun yapısına sahipseniz uzun erkek saç modellerinin size çok yakışacağını bilmelisiniz.

Erkekte uzun saç kime yakışır

Dalgalı veya kıvırcık saçlar, uzun saç modelleri ile daha kullanışlı olmakta ve daha az bakım istemektedir. Dalgalı ve kıvırcık saçlar her daim hacimli olduğu için bakımlı görünür. Ancak düz saç yapısı için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Uzun ve düz saçlarda saçların hacimli ve bakımlı görünmesi için sık sık bakım yapılmalıdır.

Aşağıda 2021 erkek uzun saç modellerinden derlediğimiz görselleri daha fazla detay ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Görselleri inceledikten sonra uzun saç modelleri erkek kimlere yakışır sorusu hakkında daha fazla fikire sahip olacaksınız.

Resim Galerisi Erkekte Uzun Saç Kime Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan En Yeni Erkek Saç Modelleri 69+ Görsel başlıklı yazımızda erkek saç modelleri, Erkek Saç Modelleri İncelemesi ve güzel saç modelleri erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu