Tarz Kadın

Uzun Saç Kimlere Yakışır Erkek

01.06.2022
2.581
Uzun Saç Kimlere Yakışır Erkek

Uzun saç kimlere yakışır erkek, uzun saç hangi yüz tipine yakışır erkek, erkeğe uzun saç yakışır mı? Kısa boylu erkeğe uzun saç yakışır mı? Erkekte uzun saç mı kısa saç mı gibi soruların cevaplarına birlikte bakalım. Günümüzde gerek genç erkek saç modelleri, gerek orta yaş erkek saç modelleri, gerekse ileri yaş erkek saç modelleri arasında uzun saç modelleri erkek saç stilleri geniş yer tutmaktadır.

Uzun saç modelleri birçok erkek tarafından beğenilmektedir, ancak kendisine yakışıp yakışmayacağını bilemediği için çekimser davranmaktadır. Bugün uzun saç kime yakışır sorusunun cevaplarını birlikte bulacağız.

Uzun Saç Kimlere Yakışır Erkek Stilleri

Erkekte uzun saç her yüz şekline yakışmamaktadır. Uzun saç modelleri erkek kimlere yakışır sorusunda uygun yüz şekilleri oval yüz şekli, köşeli yüz şekli, üçgen yüz şekli ve yuvarlak yüz şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkeklerde uzun saç kime yakışır

Uzun saç hangi yüz tipine yakışır erkek sorusunun cevabı için sadece yüz şeklini belirlemek yetmiyor elbette. Erkeklerde uzun saç kime yakışır sorusunun cevabında belli başlı bazı kriterler vardır.

Uzun yüz şekline, şişman, yuvarlak, tombul yüze ve aynı zamanda küçük yüz yapısına sahip kişiler uzun erkek saç modellerinden uzak durmalıdır. Çünkü uzun saç modelleri ile uzun çene yapısı çok daha sivri ve orantısız görünecektir.

Küçük yüz şekli uzun saçlarla daha küçük görünecek. Tombul ve yuvarlak yüz ise çok daha büyük görünecektir.

Uzun Saç Kime Yakışır?

Uzun saç modeli uzun boylu erkeklere daha çok yakışmaktadır. Kısa boylu erkeklere uzun saç yakışır mı sorusunun cevabında evet de vardır, hayır da:)

Kısa boylu erkek zayıf ise uzun saç kullanabilir, ancak şişman ise uzun saç önerilmemektedir.  Çünkü uzun saçlar kısa boylu şişman erkeklerin boyunun daha kısa görünmesine neden olacaktır.

Erkeklerde uzun saç kimlere yakışır

Kısa boylu olmanıza rağmen uzun saçlardan vazgeçemiyorsanız, amerikan traşı tarzında ensede ve kulak hizasına 0 numara veya 3 numara tıraş yaparak geri kalan kısımları uzatabilirsiniz. Bu saç modelini at kuyruğu şeklinde bağlayarak kullanmanız tavsiye edilmektedir.

“Uzun saç bana yakışır mı erkek” sorusunun cevapları arasında geniş alın yapısı sahipleri yoktur. Çok geniş alın yapısına sahipseniz uzun erkek saç modellerini arkaya doğru tarayarak kullanamayacağınızı belirtelim. Açık alın yapınız varsa uzun saçlar yerine kısa erkek saçı modelleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzun boyun yapısı; Uzun boyun yapısına sahipseniz uzun erkek saç modellerinin size çok yakışacağını bilmelisiniz. Uzun boyunlu erkek saç modelleri arasında yer alan uzun saçlar toplu veya salık şekilde kullanılabilir.

Erkekte uzun saç kime yakışır

Dalgalı veya kıvırcık saçlar, uzun saç modelleri ile daha kullanışlı olmakta ve daha az bakım istemektedir.

Dalgalı ve kıvırcık saçlar her daim hacimli olduğu için bakımlı görünür. Ancak düz ve seyrek saç yapısı için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Uzun ve düz saçlarda saçların hacimli ve bakımlı görünmesi için sık sık bakım yapılmalıdır.

Erkekte Uzun Saç Mı Kısa Saç Mı?

Erkeğe uzun saç yakışır mı? Erkekte kısa saç mı olmalı uzun saç mı sorusunun cevabında her iki saç modeli de vardır.

Bazı erkeklerde uzun saç çok karizmatik dururken, bazı erkelerde kısa saç çok daha tarz ve karizmatik durmaktadır. Yapılan anketlere göre erkeksi ve sert yüz ifadesine sahip uzun boylu erkeklerde uzun saç modelleri çok daha etkileyici ifade sunmaktadır.

Aşırı zayıf, aşırı kısa, yuvarlak yüz ve aşırı ince yüze sahip olan erkelerde uzun saçların yakışmadığı da tartışılmaz bir gerçektir.

Aşağıda 2023 erkek uzun saç modellerinden derlediğimiz görselleri daha fazla detay ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Görselleri inceledikten sonra uzun saç modelleri erkek kimlere yakışır sorusu hakkında daha fazla fikre sahip olacaksınız.

Resim Galerisi Erkekte Uzun Saç Kime Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Erkek Saç Modelleri: Tüm Yüz tipi Seçenekleri İle başlıklı yazımızda Kısa Erkek Saç Modelleri Ve Saç Trendleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu