Tek Omuz Elbise Saç Modelleri

22.06.2023
513
Tek Omuz Elbise Saç Modelleri

Tek omuz elbise saç modelleri, en çok merak edilen elbise üstüne saç modelleri veya abiye üstüne saç modelleridir. Tek kollu elbiseye saç modelleri olarak da merak edilmektedir. Ancak tek omuz elbise için saç modelleri olarak askılı veya kollu elbiseler öne çıkmaktadır.

Genelde straplez, ince askılı ve kalın askılı olarak tasarlanan tek omuzlu elbiseler kadınların şıklığını üst seviyelere taşımaktadır. Özellikle mezuniyet gecesi, düğün ve nişan elbisesi olarak kullanılan tek omuzlu abiye saç modelleri ile doğru eşleştirilmelidir. Böylece daha estetik görünüm sunabilirsiniz.

Tek Omuz Elbiseye Saç Modelleri

Bu sezon tek omuzlu elbise renkleri ve seçenekleri sınırsız diyebileceğimiz kadar çoktur. İçinde bulunacağınız ortama göre tercihinizi soft renklerden veya sıcak renklerden belirleyebilirsiniz.

Tek omuz elbiseye uygun saç modelleri

Tek omuz elbiseye uygun saç modelleri

Özellikle uzun boylularda daha güzel ve büyüleyici şıklık sunan tek omuz elbise modellerini tüm vücut tipine sahip olanlar kullanabilirler. Aslında kısa boylu bayanlar yüksek topuk ve topuz saç modelleri ile eşleştirerek daha uzun görünebilirler.

Belirlediğiniz saç modeli elbise tarzı ve modeli ile de uyumlu olmalıdır. Örneğin fırfır veya kurdele detaylı tek omuzlu elbise ile balerin topuzu daha doğru olacaktır. Çünkü çok fazla detayı olan elbise ile salaş veya dağınık saçlar daha da karmaşaya neden olacaktır. Bu nedenle saç modeli belirlerken içinde bulunacağınız ortamı ve elbise tarzını da dikkate almalısınız.  Tek kol elbiseye saç modeli veya tek omuzlu elbiseye nasıl saç modeli gider sorusunun cevabındaki saçları birlikte görelim.

Yandan Topuz Saç Modelleri

Yan topuz saç modelleri tüm abiye modellerinde olduğu gibi tek omuz elbiseye saç modeli olarak da kullanılmaktadır. Pul payetli, taş işlemeli veya simli tek omuzlu elbise saç modeli olarak sade saç kullanmalısınız. Bu noktada yan topuz oldukça güzel bir seçenektir. Ancak öncelikle yan topuz saç modelinin yüz tipinize uyumlu olup olmadığı belirlemelisiniz.

tek omuz elbiseye yan topuz

tek omuz elbiseye yan topuz

Yan topuz modelleri tek omuz elbise ile kullanıldığı zaman her iki tarafa ayarlayabilirsiniz. Ancak tek omuzda taş, işlem veya ekstra bir detay varsa boş kalan omuza doğru yan topuz yapmalısınız. Böylece hem elbisenin odak noktasını kapatmayarak daha güzel görünebilirsiniz.

Açık Saç Modelleri

Özellikle uzun saçlara sahipseniz salık saç modelleri kullanmalısınız. Düz, kıvırcık veya dalgalı uzun saçları tek omuzlu abiye ile kullanacağınız zaman doğal bırakabilirsiniz.

Tek omuzlu elbiseye nasıl saç modeli gider

Tek omuzlu elbiseye nasıl saç modeli gider

Ayrıca dilerseniz kapalı omuz dilerseniz açık omuz tarafına saçlarınızı alabilirsiniz. Ek olarak arkaya taranmış saç modelleri kullanarak da farklı bir güzelliğe sahip olacağınızı bilmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Arkaya Taranmış Saç Modelleri Kadın

Topuz Modelleri

Topuz modelleri denilince akla dağınık topuzdan balerin topuzuna kadar pek çok seçenek gelmektedir. Eğer kısa boylu biriyseniz tek omuzlu elbise ile yüksek topuz modelleri kullanmanızı öneriyoruz. Ancak “ benim boyumu uzun gösterecek illüzyonlara ihtiyacım yok” diyorsanız ense topuzu öneriyoruz.

tek omuz abiye saç modelleri

tek omuz abiye saç modelleri

Ek olarak topuz modeli belirlemeden önce yüz şekline uygun topuz saç modeli seçmeniz gerektiğini unutmayın!

Tek Omuzlu Elbise Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri birçok elbise ile uyum sağlamaktadır. Tek omuzlu uzun elbise ile uzun saçlar ve kısa saçlar rahatlıkla kullanılmaktadır. Aslında kısa saç modelleri tek omuzlu elbise ile alttan topuz şeklinde daha çok kullanılmaktadır.

Ayrıca saçların arka tarafı  topuz noktasında krepe yapıldıktan sonra uygun bir saç aksesuarı ile toplanabilir. Böylece özellikle tek omuzlu abiye ile uygun saç modeli kullanmış olursunuz.

Tek omuzlu abiye ile kısa saç modelleri kullanılırken büyük küpeler ve saç aksesuarlarından faydalanılmalıdır. Böylece daha şık ve uyumlu kombinler yapabilirsiniz.

tek omuz elbiseye kısa saç modeller

tek omuz elbiseye kısa saç modelleri

Omuz hizasında saçlar veya çok kısa saç modelleri de tek omuzlu elbiseler ile kullanılmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu saçların krepe yapılarak veya uygun aksesuarlarla güçlendirilmesi gerekmektedir. Özellikle tek kollu abiye veya tek omuzlu abiyelerde bu yapılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin tek omuzlu abiye ve elbise modelleri için saç modelleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz. Görsel kaynağı: Pinterest

Resim Galerisi Tek Omuz Elbise İçin Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu