Tarz Kadın

Taşlı Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilir?

Taşlı Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilir?

Taşlı gelinlik modelleri; Her bayan hayatının en önemli günlerinden birisi olan düğün gününde tüm gözlerin üstünde olmasını ister.

Kimileri giyeceği gelinliği önceden tasarlar kimileri ise seçtikleri gelinlikler ile o gün kusursuz olmayı ister. Bu sebepler moda evlerinin ve gelinlik satan yerlerin de vitrinlerini sayısız gelinlik modelleri ile süslemektedir.

Taşlı Gelinlik Modelleri İnceleme

Yaz aylarının gelmesiyle artan düğünlerde bu kadar çok çeşidin olması biraz da kararsızlığa sebep olmaktadır. Bayanların bu tatlı telaşlarının içerisinde gelinlik seçmeye çalıştığı sürede taşlı gelinlikler fazlasıyla dikkat çekmekte ve gelin adayları için ayrı bir yer tutmaktadır.

Yeni sezon straplez taşlı gelinlik

Taş işleme detayları ile hazırlanan son moda gelinlikler gelinlerin parlayan bir güzelliğe kavuşmalarını sağlamaktadır.

Doğru Gelinlik Seçimi-Taşlı Gelinlik Seçerken Dikkat

Eğer taşlı gelinlik model seçenekleri arasından seçim yapacaksanız hem kumaşa hem kullanılan taşa hem de kesime dikkat etmeniz gerekir.

Son yıllarda gelinlerin sıklıkla tercih ettiği taşlı gelinlik modellerinde diğer bir önemli nokta ise taşların sağlamlığıdır.

Eğer gelinlik üzerindeki taşlar sağlam değilse bu düğün gününde sizlere sıkıntı yaşatabilir. Ayrıca taşların gelinliğin her yerine eşit bir şekilde dağılmış olması gerekmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Damatlık Ayakkabı Modelleri 2020

Gelinliğin bir bölümünde taşlar daha yoğun diğer yerinde daha hafif ise bu düzensiz ve özensiz bir görünüme sebep olabilir.

Gelinlik modelleri taşlı seçenekler arasından seçim yapacak olan gelin adayının gösterişten hoşlanması gerekir.

Sadelikten yana olan bayanlar için bu modeller pek uygun değildir. Aynı zamanda taşlı gelinlik modellerinin fotoğraflarda da muhteşem çıktığını söylememiz gerekir.

Özellikle abartıdan ve gösterişten hoşlanan bayanların seçebileceği bu modeller büyük salonlarda yapılacak düğünler için de oldukça uygundur.taşlı gelinlik modelleri seçimi

Taşlı Gelinlik Aksesuarları-Taşlı Gelinlik Üzerine Nasıl Duvak

Düğününüzde taşlı gelinlikler arasından bir seçim yapılacaksa gelinlerin en önemli aksesuarı olan duvak bu noktada sade seçilmelidir.

Bunun sebebi ise gelinliğin modelinin kapanmamasıdır.

Taşlı Gelinliğe Nasıl Takı

Taşlı gelinlik seçen gelinlerin küpe ve diğer takılarda da fazla abartıya kaçmamaları önerilir.

Takı büyüklükleri büyük detaylı olmamalıdır. Minik bir parlak taş olması yeterli. Çünkü gelinlik odak noktası olacağı için abartılı büyüklükteki takılar hem şıklığı gölgeleyecek, hem de gelinliği söndürecektir.

Taşlı Gelinliğe Nasıl Gelin Çiçeği

Gelinler için vazgeçilmez olan diğer bir aksesuar da gelin çiçeğidir.

Taşlı gelinlikler arasından seçim yapan gelinin çiçeği gerçek beyaz veya toz pembe olarak seçmesi tavsiye edilir.

Bunun dışında favori renklerden oluşan gelin buketi de olabilir, ama bukette pastel tonlarının kullanılmasına dikkat edilmesi daha iyi sonuçlar verir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Hint Gelinlikleri Nasıl Olmaktadır?

taşlı gelinlik modelleri prenses

Taş İşlemelerin Straplez Gelinlikler İle Muhteşem Uyumu

Gelinliğinin taşlı olmasını isteyen gelin adayları straplez modellere bakmadan karar vermemelidir. Gelinlik modelleri taşlı kabarık daha güzel olmaktadır.

Kabarık straplez gelinlik modelleri üzerine taş işlemeler uygulandığında göz kamaştırıcı muhteşem sonuçlar elde edilmektedir.

Özellikle düğün yaz aylarında ya da sıcak bir ortamda yapılacaksa straplez gelinlik modellerinden taş işlemeli olanlar tereddüt edilmeden tercih edilebilir.

taşlı straplez gelinlik modelleri nasıl seçilir

Taşlı straplez gelinlik modelleri nasıl seçilir

Zaten son zamanlarda straplez gelinliğin birçok kişinin tercihi arasında olması bu modellerde taş işlemenin yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Gelinliğin hem straplez hem de taşlı olması ise kusursuz bir görünüm ortaya çıkmakta ve göz kamaştırmaktadır.

Taşlı Gelinlik Altına Ayakkabı

Gelinlik altına ayakkabı olarak uyumlu modellerden yana seçim yapmalısın.

Taşlı gelinlikteki taşlar gelinliğin üst kısmında ise be gelinlik altına ayakkabı olarak taşlı şeffaf babet, taşlı sandalet, taşlı platform, taşlı stiletto hatta taşlı spor ayakkabısı kullanılabilir. Taşlı gelinlik hakkında daha fazla detay için yeni sezonun son trendlerinden derlediğimiz resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Taşlı Gelinlikler

Bir önceki makalemiz olan 2021 Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda 2016 nikah Davetiyeleri, 2016 nikah Davetiyesi Modelleri ve bağış davetiye örnekleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ferhan sultan dedi ki:

    aşırı taşa gerek yok hiç güzel durmuyor.en alttaki resimde gelinlik güzel olmuş.ama yukarıdaki taşlı gelinliklerden en güzeli birincisi ve ikincisi daha iyi. taşı abartmamak lazım.millet gelinin güzelliğine mi bakacak yoksa gözlerini taşlardan alamayıp bi kaç dakika sonra geline bakmaktan mı bıkacak 🙂

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu