Tarz Kadın

Taşlı Gelinlik Modelleri 2021

27.10.2020
1.258
Taşlı Gelinlik Modelleri 2021

Taşlı gelinlik modelleri 2021; Her bayan hayatının en önemli günlerinden birisi olan düğün gününde tüm gözlerin üstünde olmasını ister. Taşlı gelinlik modelleri 2020 de olduğu gibi 2021 de de geniş ürün yelpazesi ile ışıltıyı ve gösterişi seven gelin adaylarının gözdesi olmaya devam ediyor.

Taşlı Gelinlik Modelleri 2021 İnceleme

Gelin adayları düğün öncesi gelinlik modelleri çeşidinin çok olması nedeni ile kararsız kalmaktadır. Bayanların bu tatlı telaşlarının içerisinde gelinlik seçmeye çalıştığı sürede taşlı gelinlikler fazlasıyla dikkat çekmekte ve gelin adayları için ayrı bir yer tutmaktadır.

Yeni sezon straplez taşlı gelinlik

Taşlı gelinlik modelleri seçenekleri arasında parlak taşlı gelinlik modelleri, swarovski taşlı gelinlik modelleri, kolu taşlı gelinlik modelleri, taşlı prenses gelinlik modelleri, omuzları taşlı gelinlik modelleri, güpürlü taşlı gelinlik modelleri, tasli kabarik gelinlik modelleri bulunmaktadır. Bu çeşitleri daha da çoğaltmak mümkün. Biz en çok tercih edilen taşlı gelinliklerden bahsettik.

Taş işleme detayları ile hazırlanan son moda gelinlikler gelinlerin parlayan bir güzelliğe kavuşmalarını sağlamaktadır.

Taşlı Gelinlik Nasıl Seçilir?

Eğer taşlı gelinlik model seçenekleri arasından seçim yapacaksanız hem kumaşa hem kullanılan taşa hem de kesime dikkat etmeniz gerekir.

Son yıllarda gelinlerin sıklıkla tercih ettiği taşlı gelinlik modellerinde diğer bir önemli nokta ise taşların sağlamlığıdır.

Eğer gelinlik üzerindeki taşlar sağlam değilse bu düğün gününde sizlere sıkıntı yaşatabilir. Ayrıca taşların gelinliğin her yerine eşit bir şekilde dağılmış olması gerekmektedir.

Gelinliğin bir bölümünde taşlar daha yoğun diğer yerinde daha hafif ise bu düzensiz ve özensiz bir görünüme sebep olabilir.

Gelinlik modelleri taşlı seçenekler arasından seçim yapacak olan gelin adayının gösterişten hoşlanması gerekir.

Sadelikten yana olan bayanlar için bu modeller pek uygun değildir. Aynı zamanda taşlı gelinlik modellerinin fotoğraflarda da muhteşem çıktığını söylememiz gerekir.

taşlı gelinlik modelleri seçimi

taşlı gelinlik modelleri seçimi

Özellikle abartıdan ve gösterişten hoşlanan bayanların seçebileceği bu modeller büyük salonlarda yapılacak düğünler için de oldukça uygundur.

Taşlı Gelinlikler

Düğününüzde taşlı gelinlikler arasından bir seçim yapılacaksa gelinlerin en önemli aksesuarı olan duvak bu noktada sade seçilmelidir. Taşlı duvak modelleri sade gelinliklerde kullanılmalıdır. 

Bunun sebebi ise gelinliğin modelinin kapanmamasıdır.

Taşlı Gelinliğe Nasıl Takı

Taşlı gelinlik seçen gelinlerin küpe ve diğer takılarda da fazla abartıya kaçmamaları önerilir.

Takı büyüklükleri büyük detaylı olmamalıdır. Minik bir parlak taş olması yeterli. Çünkü gelinlik odak noktası olacağı için abartılı büyüklükteki takılar hem şıklığı gölgeleyecek, hem de gelinliği söndürecektir.

Taşlı Gelin Çiçeği

Gelinler için vazgeçilmez olan diğer bir aksesuar da gelin çiçeğidir.

Taşlı gelinlikler arasından seçim yapan gelinin çiçeği gerçek beyaz veya toz pembe olarak seçmesi tavsiye edilir.

Bunun dışında favori renklerden oluşan gelin buketi de olabilir, ama bukette pastel tonlarının kullanılmasına dikkat edilmesi daha iyi sonuçlar verir.

taşlı gelinlik modelleri prenses

En Güzel Taşlı Gelinlik Modelleri

Gelinliğinin taşlı olmasını isteyen gelin adayları straplez modellere bakmadan karar vermemelidir. Gelinlik modelleri taşlı kabarık daha güzel olmaktadır.

Straplez kabarık gelinlik modelleri üzerine taş işlemeler uygulandığında göz kamaştırıcı muhteşem sonuçlar elde edilmektedir.

Özellikle düğün yaz aylarında ya da sıcak bir ortamda yapılacaksa straplez gelinlik modellerinden taş işlemeli olanlar tereddüt edilmeden tercih edilebilir.

taşlı straplez gelinlik modelleri nasıl seçilir

Taşlı straplez gelinlik modelleri nasıl seçilir

Zaten son zamanlarda straplez gelinliğin birçok kişinin tercihi arasında olması bu modellerde taş işlemenin yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Gelinliğin hem straplez hem de taşlı olması ise kusursuz bir görünüm ortaya çıkmakta ve göz kamaştırmaktadır.

Taşlı Gelinlik Altına Ayakkabı

Gelinlik altına ayakkabı olarak uyumlu modellerden yana seçim yapmalısın.

Taşlı gelinlikteki taşlar gelinliğin üst kısmında ise be gelinlik altına ayakkabı olarak taşlı şeffaf babet, taşlı sandalet, taşlı platform, taşlı stiletto hatta taşlı spor ayakkabısı kullanılabilir. Taşlı gelinlik hakkında daha fazla detay için yeni sezonun son trendlerinden derlediğimiz resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Taşlı Gelinlikler

Bir önceki makalemiz olan Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2021-2022 başlıklı yazımızda Nişan İçin Saç Modelleri ve nişan saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ferhan sultan dedi ki:

    aşırı taşa gerek yok hiç güzel durmuyor.en alttaki resimde gelinlik güzel olmuş.ama yukarıdaki taşlı gelinliklerden en güzeli birincisi ve ikincisi daha iyi. taşı abartmamak lazım.millet gelinin güzelliğine mi bakacak yoksa gözlerini taşlardan alamayıp bi kaç dakika sonra geline bakmaktan mı bıkacak 🙂

Tarz Kadın Blogu