Tarz Kadın

Saçları Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı? Saç Gürleştirme Kürü Tarifleri

22.11.2023
3.433
Saçları Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı? Saç Gürleştirme Kürü Tarifleri

Saçları gürleştirmek için ne yapmalı konumuzda saçı ne gürleştirir sorusu çerçevesinde saç gürleştirme yöntemleri bilgileri vereceğiz. Saç gürleştirme,  kadın ve erkek için önemlidir. Çünkü herkes sağlıklı, hacimli ve bakımlı saçları olsun ister. Ancak günümüzde aşırı stres, sıcak, soğur, gün ışınları ve daha pek çok etken saç dökülmesine neden olur. Yani günümüz kadın ve erkeğinin en büyük problemi saç dökülmesi ve buna bağlı olarak aşırı seyrek saçlar olarak öne çıkmaktadır.

Saçları Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Saçları gürleştirmek için ne yapmalı? Aslında kimyasal çözümler için dermatolog saç gürleştirme yöntemleri de vardır. Ek olarak ise evde saç gürleştirme yolları arasından denenmiş saç gürleştirme yolları da vardır.

Saç kazıtmak saçı gürleştirir mi?

Evde saç gürleştirme yolları nelerdir?

Bitkisel saç gürleştirme yöntemleri nelerdir?

Saç gürleşmesi için ne yapmalı? İşte bu sorunun cevapları…

Sağlıklı ve bakımlı saçlar her daim parlak, hacimli ve bakımlı görünür. Saçları aşırı yağlandırmadan, saçları kurutmadan ve saçları yıpratmadan saç bakımı yapmak itina ve özen istemektedir.

Saç gürleşmesi için ne yapmalı

Saç gürleşmesi için ne yapmalı

Aslında gün içinde yapılan bazı hatalar saçlardaki dökülmelerin dolayısıyla seyrek saçların nedeni olmaktadır. Gelin şimdi evde saç nasıl gürleşir? Saçlar nasıl gürleşir ve kalınlaşır? Saç gürleştirmek için ne yapılmalı soruları çerçevesinde saç çoğaltmak için yapılması gerekenleri görelim.

Saçları dolgunlaştırmak için öncelikle hatalara dur demek gerekir. Yani saçları maşa ve saç düzleştirici gibi aşırı ısı uygulayan aletlerden uzak tutmalısınız. Çünkü sürekli aşırı sıcak uygulamaları, saçları yıpratarak seyrelmesine neden olacaktır.

Saçlarınızı taramadan önce mutlaka nemlendirerek tarayın. Böylece koparak dökülmelerin önüne geçeceksiniz.

>> Saç ucundaki kırıkları ayda bir kez düzenli olarak aldırın veya evde kendiniz saç kırıklarını makasla temizleyin.

Saç Gürleştirme Kürleri

Saç Gürleştirme Kürleri

Sık sık saç kremi ve kimyasal içerikli şampuan kullanmak yerine doğal ürünlerden faydalının.

Haftada bir kez veya ayda bir kez doğal saç gürleştirme kürleri uygulayın.

>>Saç gürleştirme kürü ve Saç bakım yağlarının daha sık kullanmayı deneyin.

Saç Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Saçları gürleştirmek için ne yapmalı? Saçlarınıza doğal ünlerle bakım yaparak hacim kazandırmalısınız. Böylece dökülme, kopma ve kırılmaların önüne geçebilirsiniz.

Saç kazıtmak saçı gürleştirir mi?

Saçları kazıtmak saç derisinin hava almasını sağlar. Ayrıca uyguladığınız maskelerin daha etkili nüfuz etmesini sağlar. Ancak saç kazıtmanın saçları dolgunlaştırmak gibi bir etkisi kanıtlanmamıştır. Sadece destek tedavilere yardımcı olduğu bilinmektedir

Saç gürleştirmek için neler yapılmalı

Saç gürleştirmek için neler yapılmalı

Saç Gürleştiren Zeytinyağı Kürü

Aslında seyrek saçlılar, saçlar nasıl gürleşir sorusunu sık sık kendisine sormalıdır. Akabinde de düzenli olarak saç gürleştirme kürü yapılmalıdır. Saçları gürleştirmek için ne yapmalı? Zeytinyağı ile saç gürleştirme ilk sıralardadır. Saçınızın uzunluğuna yetecek kadar bir kaç yemek kaşığı zeytinyağını ısıtın. Sonra 1/3 ölçüsünde bal ile karıştırarak saç diplerinden başlayarak ucuna kadar masaj yapın. Sıcak tutacak şekilde sarın.

Bu uygulamadan sonra 45 dakika bekledikten sonra yıkayın. Saç gürleştiren zeytinyağı kürünü akşam yatmadan saçlarınıza uygularsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Bu kürü haftada bir kez veya 15 günde bir kez mutlaka yapmalısınız.

Denenmiş saç gürleştirme yöntemleri arasında yer alan zeytinyağı ile saç gürleştirme de etkili sonuç için düzenli kullanmalısınız. Düzenli ve aksatılmadan kullanımlarda 1 ayda saç gürleştirme konusunda yol almış olursunuz. Saç  tipiniz uygunsa 3 ay kullanım sonunda öncekinden daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçları gürleştirme yöntemleri

Saçları gürleştirme yöntemleri

Saç Gürleştiren Yumurta Maskesi

Yumurtanın önemi vücudumuz için asla tartışılmaz. Yine saçlarınızın uzunluğuna göre birkaç yumurtayı kırarak iyice çırpın.

Eğer saçlarınız kısa ise 1 yemek kaşığı saçlarınız uzun ise 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave ettikten sonra bu karışımı saçlarınıza dipten uca uygulayın. Haftada 2 kez uygulamanız gereken bu maske ile 1 ay sonunda saçlarınız daha gür ve daha hacimli olacak. Zeytin yağı yerine argan yağı veya badem yağı da kullanabilirsiniz.

Saçları gürleştirmek için ne yapılmalı

Saçları gürleştirmek için ne yapılmalı

Saç Gürleştiren Isırgan Otu Maskesi

Saçları gürleştirmek için evde yapılacaklar arasında ısırgan otu maskesi de vardır.

Bir tutam ısırgan otunu bir su bardağı suda demledikten sonra 15 dakika bekletin. Daha sonra bu su ile temiz saçlarınızı ıslatın. Birkaç saatlik beklemenin ardından ılık su ile durulayın bilirsiniz.

Seyrek saçları gürleştirmek için ne yapmalı

Seyrek saçları gürleştirmek için ne yapmalı

Saçları Gürleştiren Hint Yağı Kürü

Hint yağının saç çıkarma özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle hint yağını saçınıza uygularken yüzünüze değildir memeye özen göstermelisiniz.

Saç diplerine pis kürt düğünü hint yağ ile güzelce masaj yapın. Ardından sıcak bir havlu ile sarın. 2-3 saat bekledikten sonra ılık su ve şampuanla yıkayın. Bu kürü haftada bir kez uygulayabilirsiniz. 2-3 saat bekleyecek vaktim yok diyorsanız bir saatte bekleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir Kesin Çözümlü

Karanfil Kürü Saç Gürleştirme

Saclarimin cogalmasi icin ne yapabilirim sorusunun cevaplarında biri de karanfil kürüdür. 2 su bardağı suyun içine 25 tane karanfil atarak 5 dakika kaynatın. Karanfil suyu ılık hale geldikten sonra saçlara dipten uca masaj yapın. Islanan saçları kendiliğinden kurumaya bırakın ve en az 1 gün yıkamayın.

Hindistan Cevizi Yağı Saç Gürleştirme

Bayanlarda seyrek saç nasıl gürleşir sorusunun cevapları arasında Hindistan cevizi yağının da önemli bir yeri vardır. Hindistan cevizi yağını tek başına veya argan yağı, badem yağı, Hint yağı veya zeytin yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

Temiz saçlara dipten uca kadar uyguladıktan sonra 1 saat bekletin ve yıkayın. Haftada bir kez yapacağınız bu kür ile seyrek saçları gürleşitrebilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Gürleştirme

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Yusuf Kenan Halide Baldız dedi ki:

  Bende zeytinyağı maskesi yapıyor um umarım iyi gelir

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba, Yusuf Kenan Halide Baldız,
   Düzenli olarak yaparsanız kesinlikle faydasını görürsünüz.
   Eğer hızlı sonuç almak istiyorsanız zeytinyağının içine yarım çay kaşığı susam yağı veya hint yağı ya da E vitamini koyarsanız çok daha hızlı sonuç alırsınız.
   Sevgiyle mutlu kalın:)

Tarz Kadın Blogu