Saç Traş Modelleri ve Erkekler İçin En İdeal Saç Stilleri

25.10.2023
3.814
Saç Traş Modelleri ve Erkekler İçin En İdeal Saç Stilleri

Saç traş modelleri ve isimleri erkek için her sezon değişmekte ve kesim makinesi ile farklı stillerde erkek saç traşı ve kesim yapmayı öne çıkarmaktadır. Özellikle kısa saç traş modelleri için elektrikli saç traç makinesi modelleri kullanılmaktadır. Bu da saç tıraş makinesi ile evde saç kesme anlamına da gelmektedir. Erkek Saç traş modelleri denilince geçmişte akla klasik saç traş modelleri gelmekteydi. Ancak günümüzde karizmatik duruş ve modern tasarımlarda farklı erkek saç traşı modelleri dikkat çekmektedir.

Gelin şimdi birlikte bu senenin en karizmatiği olan saç traşı modellerini ve isimlerini birlikte görelim.

Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek

Saç traş modelleri sadece saç kesme şekline olabileceği gibi saç ve sakal kesme şeklinde de olmaktadır. Erkek saç modelleri isimleri 2023-2024  saç sekilleri arasında kısa saçlardan uzun saçlara kadar pek çok seçenek vardır.

Yanlar 0 saç modeli, 2 numara saç, 3 numara saç, 4 numara saç, 7 numara saç, 8 numara saç, 10 numara saç öne çıkmaktadır. Özellikle kısa erkek sac modelleri denilince bu modeller şarj edilebilir saç tıraş makinesi ile kesilmektedir.

Trend erkek saç tıraşı modelleri aslında kişinin saç yapısına ve saç uzunluğuna bağlıdır. Saç kesim modeli seçiminden önce erkek saç stilleri ve isimleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Daha tarz, daha şık ve daha karizmatik duruş için bu senenin saç traşı erkek modelleri…

Saç Kesim Modelleri Erkek

Erkek saç kesimine başlamadan önce saç tipi incelenmeli ve yüz şekline gidecek saç tıraşı modeli belirlenmelidir. Erkek saç tıraşı modelleri kataloğu niteliğindeki içeriğimiz sizlere faydalı olacaktır.

traş modelleri erkek 2021

traş modelleri erkek-saç kesim modelleri ve isimleri erkek

Kısa Saç Traşı Modelleri – Erkek Saç Model İsimleri

Erkek traş modelleri arasında kısa saç tıraşı modelleri, son dönemlerde en çok kullanılan saç modelleridir. Aslında kısa erkek saç modelleri çok fazla seçeneğe sahiptir. Geçmişte sadece 3 numara ve 5 numara olan erkek kısa saç modelinin günümüzde farklı stiller eklenmiştir.

Son dönemlerde kısa saça çizik atma işlemi ise özellikle genç erkek saç traşı olarak dikkat çekmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç Traş İsimleri

Erkek subay traşı, amerikan saç kesimi kısa saç erkek modellerinde öne çıkanlardır. Bu modeller yanları sıfır saç modelleri olarak da kullanılmaktadır. Çünkü subay traşı ve amerikan tıraşının hemen hemen tüm modellerinde az da olasa sıfır saç kesimi vardır.

Undercut saç modelinde ise saçların arkası sıfır, ön kısımları ise arka kısımlardan daha uzun olan saç stilidir. Yanları kısa saç modeli hem karizmatik görünüme, hem de rahat kullanıma sebep olur. Bu nedenle yüz şeklinize uygunsa underkut saç modelini denemenizi öneririz.

saç traş modelleri erkek stilleri-kısa saç traşı

saç traş modelleri erkek stilleri-kısa saç traşı

Bu senenin Traş şekilleri nelerdir? Kısa saç kesimi erkek modellerinde sakal ile birlikte kullanıldığı zaman çok daha karizmatik bir görünüm sunmaktadır. Özellikle yuvarlak yüze sahip erkeklerde çok harika sonuçlar veren kısa saçlar ile sakalı birleştirmeyi unutmayın! Böylece doğal salaş saç sakal modelleri trendlerini takip etmiş olacaksınız.

Tıraş makinelerinin özelliklere göre saç kesme şekilleri vardır. Tıraş makineleri ile sıfır numara saç modelinden 10 numara saç modeline kadar kesim yapabilirsiniz.

Ünlülerin saç sakal modelleri arasında da son dönemlerde kısa saç sakal imajına sıklıkla rastlamaktayız.

Uzun Erkek Saç Modelleri-Saç Stilleri Ve İsimleri

Erkek saç modelleri adları nelerdir? Erkek uzun saç modelleri arasında uzun saçlar yanında önü uzun saç modelleri de yer almaktadır. Uzun saç modelleri erkek stilleri arasında da kısa saçlarda olduğu gibi çok fazla seçenek vardır. Kıvırcık erkek saç tıraşı ile düz erkek saç traşı, dalgalı erkek saç traşı farklılık göstermektedir.

Bu saç tiplerinde ortak kullanılan saç modelleri ise buzz saç, doğal akışlı saç traş modelidir. Ek olarak undercut saç kesimi, orta boy dalgalı saç, mohawk saç, perçemli erkek saç traşıdır.

erkek traş modelleri ve isimleri-uzun saç traşı erkek

erkek traş modelleri ve isimleri-uzun saç traşı erkek

Dağınık saç traşı erkek modelleri ise salaş görünümden hoşlanan erkeklerin saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkek Saç Stilleri ve İsimleri

Uzun saç traşı modelleri erkek stillerindeki undercut saç, mohawk saç ve buzz saç birbiriyle benzemektedir. Bu erkek traşı modellerinde saçların arka kısımları aşırı kısa saçın ön kısmı ise uzun bırakılmaktadır. Bu saç modelleri arasındaki fark tepede uzun bırakılan saçın miktarıyla arkadaki kazıtılan saçların miktarındaki farklılıklardır.

David Beckham ile hayatımıza giren önü uzun, yanları sıfır erkek saç modelleri tren saçlardır. Bahsettiğimiz saç modelinde ön kısımda uzun bırakılan saçlar taranmadan el ile şekillendirilerek kullanılmaktadır.

Sac tras sekilleri arasında en karizmatik erkek saç modeli olan arkası kısa önü uzun saç modeli kimlere yakışır? Oval yüz tipine, yuvarlak yüz tipine sahip erkeklerde daha dikkat çekici ve tarz durmaktadır. 

Aşağıdaki erkek saç kesim modelleri ve isimleri galerisinde bu senenin erkek saç traşı görsellerini sunuyoruz. Daha fazla detay için saç traşı isimleri ve stilleri hakkında derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Saç Traşı Modelleri Ve İsimleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu