Saç Toplama Modelleri Erkek Stilleri

17.01.2021
3.187
Saç Toplama Modelleri Erkek Stilleri

Saç toplama modelleri erkek stilleri başlıklı yazımızda erkek saç modelleri arasında olan uzun saçların toplanması hakkında detaylar vereceğiz. Düz saç toplama modelleri, erkek uzun saç toplama modelleri, erkek topuz nasıl yapılır? yarım saç toplama modelleri gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Saç bakımı erkek için daha zordur, ancak saç toplama modelleri ile saçlarınız daha bakımlı ve özenli durur.

Saç Toplama Modelleri Erkek Stilleri

Uzun saçlara sahip olan erkekler uzun saç bakımı erkek için nasıl yapılır sorusunun cevabının yanında, erkek uzun saç toplama modelleri nelerdir sorusunun cevabını da araştırmaktadır. Son dönemlerde erkek saç trendi olarak saçı sakalı uzun erkek saç modelleri öne çıkmaktadır.

Erkek saç toplama modelleri

Erkek saç toplama modelleri

Erkeklerde farklı bir tarz ve imaj ortaya koyan uzun saç, sakal ile birleşince çok daha karizmatik olmaktadır.

Erkeklerde Uzun Saç Toplama Modelleri- Klasik Topuz

Günümüzde erkek saç modellerinden olan erkek topuz farklı yerlere gitmektedir diyebiliriz. Öyle ki erkek saç toplama modelleri arasında yer alan erkek topuz modelleri çok farklı tasarımlarla öne çıkmaktadır. Geçmişte erkek topuz modeli denilince akla sadece birkaç model gelirdi. Oysaki günümüzde çok çeşitli erkek saç topuz modelleri bulunmaktadır.

Klasik saç topuz modelinde saçlar taranmadan elle at kuyruğu noktasında toplanarak yapılan klasik saç topuzu erkek modelidir.

Erkek topuz

Erkek topuz

Klasik topuz erkek saç toplama modelleri arasında sık kullanılan modeldir. Klasik erkek topuzu özel günlerde ve günlük saç toplama erkek model olarak kullanabilirsiniz.

İş veya toplantı için kullanacağınız erkek topuz modeli sıkı saç topuzu şeklinde olmalıdır. Çünkü bu içinde bulunduğumuz ortamın ciddiyetini önemsediğinizi göstermektedir.

Erkek Saç Toplama Modelleri- Dağınık Topuz

Dağınık topuz erkek çocuk saç toplama modelleri olarak da öne çıkmaktadır. Arkadaş ortamlarına giderken salaş saç modelleri arasında yer alan dağınık topuz erkek saç modelini kullanabilirsiniz.  Özellikle kirli sakal ile dağınık topuz erkek stili oldukça tarz ve karizmatik görmenizi sağlayacaktır.

Dağınık topuz nasıl yapılır? Dağınık topuz da saçlar taramadan eller ile saçlar rastgele toplanarak saçın tepe noktasında bağlanma şeklidir. Dağınık erkek saç topuzu yapımı sırasında saçlarınız çok uzunsa lastik tokaya en son geçirdiğiniz saçlarınızı ikiye katlayabilirsiniz. Saçların belirli kısımlarından da yüzünüze yakışacak şekilde 1-2 minik tutam çıkarabilirsiniz.

Saçlarınızı özenli bir şekilde şekillendirecek vaktiniz yoksa pratik topuz modeli erkek tasarım olarak da öne çıkan dağınık topuz saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada saçlarınızı sabitlemeye hiç gerek yoktur.

Örgülü Topuz yapımı erkek

Örgülü Topuz yapımı erkek

Erkeklerde Saç Toplama Modelleri-Örgülü Topuz

Erkek topuz saç modelini kullanan erkekler bazen herkes tarafından fark edilecek farklılık ve ayrıcalık aramaktadır. Bu tarz arayış içerisinde olan erkekler için örgülü topuz modelini öneriyoruz.

Örgü balıksırtı örgü ile saçların her tarafını ördükten sonra topuz yapabilirsiniz.

Erkekler İçin Saç Toplama Modelleri-Yarım Topuz

Yarım topuz erkek saç modeli son dönemlerde de en favori uzun erkek saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kısa saç toplama modeli, düz saç toplama modeli olarak yarım topuz tercih edilmektedir.

Yarım saç toplama erkek stil olarak da öne çıkan yarım topuz modelleri, saçın üst kısmının uzatılarak alt kısmının 5-6 numara olarak kısaltılması sonucunda ortaya çıkan ve en çok kullanılan erkek saç toplama modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yarım saç toplama erkeklerde son dönem,in en trend erkek saç modeli diyebiliriz. Bu modelde saçların alt kısmı kısa, üst kısmı ise yarım topuz olarak kullanılmaktadır.

Yarım saç toplama erkeklerde son dönem,in en trend erkek saç modeli diyebiliriz. Bu modelde saçların alt kısmı kısa, üst kısmı ise yarım topuz olarak kullanılmaktadır.

geçmişi 2017’li yıllara dayanan yarım topuz, erkekler tarafından o kadar çok beğenildi ki günümüzde hala trend erkek saç modelleri uzun saç toplama stilleri olarak dikkat çekmektedir.

Topuz Yapan Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Erkek saç topuzuna farklılık katacak ve daha da tarz görünmenizi sağlayacak minik detaylar verelim bu kısımda da.

Erkek saç toplama modelleri arasında yer alan topuz ile bıyık ve sakal kullanabilirsiniz, bu sizin daha karizmatik görünmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca saçlarınızı farklı renkte sakal ve bıyık farklı renkte kullanabilirsiniz bu da son dönemlerde trenddir.

Topuz saç modeli erkek tasarımları her türlü kombini taşımaktadır desek abartmış olmayız. Çünkü uzun saç topuzu erkek stili kullanıcısına farklı bir karizma modern bir hava kattığı için ne tür kombin yaparsanız yapın hoş durmaktadır.

Kadınların erkeklerde beğendiği uzun saç toplama modelleri

Kadınların erkeklerde beğendiği uzun saç toplama modelleri-ünlülerin saç toplama modeli

Topuz yapan erkekler sırt çantasını kombine dahil ederlerse daha cool görüneceklerdir.

Salaş topuz ve klasik topuz erkek saç modellerinde desenli gömleklerde kombine dahil edilmesi gereken parçalar arasında yer almaktadır.

Sonbahar kış dönemlerinde tek renk dar sweatshirt’ler ise kesinlikle dolabınızda bulundurmanız gereken parçalar arasında yer almaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde çok daha tarz ve karizmatik görünmek için yapabileceğiniz erkek uzun saç toplama modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Uzun Saç Toplama

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu