Tarz Kadın

Saç Sosisi Nedir Nasıl Kullanılmaktadır?

01.10.2022
813
Saç Sosisi Nedir Nasıl Kullanılmaktadır?

Saç sosisi nedir nasıl kullanılmaktadır başlıklı yazımızda saça ısısız şekil verme konusunda detaylar vereceğiz. Saç şekillendirici ısısız yapılacaksa farklı alternatifler vardır. Sosisle saç sarma ise pratik ve etkili yöntemlerden biridir.

Saçı ısısız şekil verme kısa saçlarda ve uzun saçlarda kullanılmaktadır. Peki saç sosisi nedir? Saç şekillendirme sosisi ne işe yarar?  İşte detaylar…

Saç Sosisi Nedir Nasıl Kullanılmaktadır?

Sosis saç bu bugidisi ile natural saç dalgaları yapabilirsiniz. Isısız saç şekillendirme denilince sosisle saç sarma ilk akla gelen seçenekler arasındadır.

Isisiz-kisa-sac-sekillendirme

Isısız kısa saç şekillendirme

Evde ısısız saç modelleri ile saçlarınıza şekil vermek mi istiyorsunuz? O halde saç sosisi hakkındaki detaylara göz atmalısınız.

Saç Sosisi Neye Denir?

Sert silikon saç sosisi, ipek saç sosisi veya saten saç sosisi ile birlikte saçları sarma işlemine saçı sosisle sarma denilmektedir. Kadın ve erkekler için ısısız saç şekillendirme ile saçları doğal dalgalı hale getirebilirsiniz.

Evde saç sosisi kullanımı için genelde saten saç sosisi kullanılmaktadır. Saten saç sosisi nedir? 1 tane büyük parçadan meydana gelmektedir. Böylece saçları iki yandan sararak dalgalı hale getirebilirsiniz.

Bir tane büyük saç sosisi yerine birkaç tane kısa sosis saç bigudileri de vardır. Saçlarında daha fazla bukle isteyenler birkaç parçadan oluşan saç sosisi kullanmaktadır.

Sac-sekillendirici-isisiz

Saç şekillendirici ısısız

Saç Sosisi Nasıl Kullanılmaktadır?

Isısız saç şekillendirme de en önemli detay saçların nemli olmasıdır. Böylece sosisle saç sarma işleminde saçlar daha kolay şekil alır. Saç sosisi ne nemli sarılan saçlar açıldıktan sonra elektriklenme yapmayacaktır. Böylece daha etkili görünüm ortaya çıkacaktır.

Saç sosisi kullanımı öncesi saçlara saç serumu, saç yağı veya saç kremi kullanabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede daha yoğun bukleli saçlar sizinle olacaktır.

Saç kremini veya saç yağlarını saçlara uyguladıktan sonra saçları tarayın.

Ardından saten saç sosisini saçların hangi bölgesine uygulayacağınıza karar verin. Örneğin saçların her iki tarafına uygulanacak ise; saçları ortadan ayırın.

Eğer saten saç sosisi kullanıyorsanız, saç su sesini taç gibi yerleştirin. Sonrasında ise her iki yanlara saçları sıkıca sarın.

Eğer saçlarda yoğun bukle istiyorsanız. Saç sosisi ne saçları sarmadan önce birkaç burgu yapın ve sonrasında sosise sarın.

Sac-sosisi

Saç sosisi

En etkili ısısız saç şekillendirme gece yapılıp sabaha kadar bekletilendir. Bu nedenle saç sosisini yatmadan önce kullanmalısınız.

Bu şekilde daha etkili sonuç alırsınız. Sosis ile saç sarma işlemi sonunda dilerseniz toka ile dilerseniz boneyle saç sosisini sabilemelisiniz. Böylece saçlar sabaha kadar bozulmayacak ve daha net şekillenecektir.

Evde Saç Sosisi Yapılır Mı?

Banyo bornoz kuşağını veya yuvarladığınız kumaş parçasını akşamdan nemli saçlara sarın. Sabaha kadar bu şekilde beklettikten sonra saçların bukle bukle olduğunu göreceksiniz.

evde-sac-sosisi-nasil-yapilmaktadir

evde saç sosisi nasıl yapılmaktadır

Bekleme süresi sonrasında bukleleri dikkatli şekilde açarak geniş dişli tarak ile nazikçe dalgaları tarayın. Buklelerin uzun süre kalması için bukle belirginleştirici krem kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kalemle Kıvırcık Saç Yapımı Nasıl Olur?

Resim Galerisi: Isısız Saç Şekillendirme

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu