Tarz Kadın

Saç Botoksu Nedir? Saç (Keratin) Botox Nasıl Yapılır?

17.01.2023
1.291
Saç Botoksu Nedir? Saç (Keratin) Botox Nasıl Yapılır?

Saç botoksu nedir? Hasar görmüş saçlarda, saç protein bakımı ve keratin botox olarak da bilinen saç botoksu yapılır. Saç botoksu, saça ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri sunarak bakım yapar. Aynı zamanda saç ışıltısını artırır ve saç uzamasının önünü açar.

Yani saç botoksu sayesinde saçın yıpranmış eski halinden eser kalmaz. Saç telinin sağlıklı olmasını ve ışıl ışıl saçlara kavuşmasını istiyorsanız saç botoksu yaptırmalısınız. Çünkü saça botoks, saç bakımının en hızlı ve etkili yoludur.

Saç botoksu, keratin botox nasıl yapılır, saç botoksu fiyat, yararları ve zararları nelerdir gelin birlikte görelim…

 • Saç botoksu yararları
 • Saç botoksu zararları
 • Evde saç botoksu yapılır mı?
 • Evde saç botoksu ürünleri nelerdir gibi soruların cevaplarına da göz atacağız.

Saça yapılan işlemler ve kimyasal saç bakımından sonra saçı yıpranmış bulmak çok görülmektedir. Günümüzde saçları dipten uca besleyen ve bakım yapan saç botoksu uygulamalarını sıklıkla görüyoruz.

Saç Botoksu Nedir?

Saç botoksu nedir (keratin botox nedir) Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte moda ve güzellik alanında da farklı trendler ortaya çıkmaktadır. Günümüzün saç bakımı konusundaki en yeni ve en beğenilen trendi ise saç botoxu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saç botoksu nasıl yapılır

Saç botoksu nasıl yapılmalıdır

Aslında saç botoksu denilince akla saçların gereksinim duyduğu vitaminleri takviye gelmelidir. Çünkü saç botoks işlemi sırasında yıpranmış olan saç kökü ve saç tellerini amino asit, keratinli protein yüklemesi  yapılmaktadır. Saç botoksu sonrası saçlar hem daha canlı, hem daha sağlıklı, hem de daha dolgun görünecektir. Saçta yumuşaklık, hızlı uzama, saç dökülmesinin durması da cabası!

Saç bakım uzmanları ve saç botoksu yaptıranlara  göre saç botoksu ne işe yarar sorusunun cevabı saçın gençleşmesi şeklindedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Bakımı Nasıl Yapılır- Evde Saç Bakımı

Saç Botoksu Nedir, Nasıl Yapılır, Saç Botoksu Fiyatlar

Saç Botoksu Nasıl Yapılmalıdır, Yararları Ve Zararları Nelerdir? Sabah uyanınca elektriklenen, kabaran ve zor taranan saçlarınız mı var? Aslında saç botoksu yaptırarak  tüm bu problemlere veda edebilirsiniz. Saç botoksu ürünleri kaliteli malzemelerden saç tipine göre kullanılmalıdır.

Saç botoksu nedir

Saç botoksu nedir

Aslında saç botoksunu sık sık saç botoksu yapan işinin ehli bir kuaförde yaptırmalısınız.

Keratin botox nasıl yapılır?

Saç liflerini keratin adı verilen dolgu maddesi ile kaplayarak etkili bakım yaptırma şeklidir. Aslında saç botoksu sonrası bakım ürünleri düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Böylece saç botoksunun kalıcılığı uzun vadeye taşınmaktadır.

Evde Saç Botoksu Nasıl Yapılmalıdır?

İlk defa saç botoksu yapacak kişiler için evde saç botoksu yapmalarını önermiyoruz. Çünkü saç tiplerinin farklı uygulama ve karışım özelliği vardır.

“Ben evde saç botoksu yapabilirim”  mi diyorsunuz? İşte evde saç botoksu nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabı…

 • Saçlarınızı saç tellerinde ve saç diplerinde yağ kalmayacak şekilde güzelce yıkayın ve kurutun.
 • Keratin botox öncesi saçlarınızda asla dolaşıklık olmayacaktır. Saç botoksunu kuru saçlara uygulayabileceğiniz gibi nemli saçlara da uygulayabilirsiniz.
 • Saç botoksunu tamamen çalkaladıktan sonra  bir buçuk çay bardağı su ekleyin. (150 ml su)
 • Hazırladığınız karışımı tutam tutam ayırdığınız saçlarımıza boya yaparmış gibi dikkatlice uygulayın. Saçların tamamına yedirerek uygulayın.
 • Saçlara bone sardıktan sonra yarım saat saç kurutma makinesi ile ısı uygulayın.
Saç botoksu ne işe yarar

Saç botoksu ne işe yarar

 • Süre sonunda saçlarınızı ılık su ile yıkayarak saç kurutma makinesi ile kurutun.
 • Son olarak ise saç düzleştirici ile saçlarınızı düzleştirin.

Saç botoksunu üç günde bir mi yapmalıyım?

Aşırı yıpranmış ve hasar görmüş saçlarda 4 hafta 15 günde bir tekrarlayın. laSonrasında ise sürekli saça nem kazandırmak ise saçın ihtiyacına göre 5-6 ayda bir tekrarlayın.

Kimler Saç Botoksu Yaptırmalıdır?

Saçlarına sık sık maşa, fön, boya yaptıranlar ve sık sık saç düzleştirici kullananlar saçlarındaki yıpranmadan dolayı saç botoksu yaptırmalıdır.

Yıpranmaya bağlı olarak dökülen, kırılan, matlaşan, cansız saçlar, saç botoksu ile daha dolgun, daha canlı ve daha bakımlı olacaktır.

Saç Botoksu Kalıcılığı Ne Kadar?

Uzman kişiler tarafından saça yapılan botoks daha uzun süre kalıcı olacaktır. Çünkü kuaförler saç yapısını ve saçın gereksinimlerini test ederek saç botoksu yapmaktadır.

Saç tipine uygun, doğru ve kaliteli ürünler ile yapılan saç botoksunun etkisi beş altı ay sürmektedir. Aslında en iyi saç botoksu markası da olsa deneyimsiz kişiler evde yapmamalıdır.

Saç botoxu

Kahverengi saçlara Saç botoxu

Saç Botoksunun Zararları Nelerdir?

Saç tellerini tamamen kapladığı için saçların nefes almasını önleyerek saç yapısını bozma görülmektedir. Bu çok sık olmaz. Ancak özellikle deneyimsiz kişilerin doğru olmayan şartlarda yapıldığında görülmektedir.

Keratin uygulaması sırasında kullanılan malzemeler saçlara parlaklık kazandırır. Ancak aşırı sıklıkta yapılan saç botoksunun saçları matlaştırma olasılığı vardır.

Kimyasal içerikli bir saç işlemi olduğu için kanserojen etkileri olduğu da ne yazık ki kaçınılmazdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Sarı Saçlara Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Botos Fiyatı Ne Kadar?

Saç botoksunu evde kendiniz yaparsanız güzellik mağazalarında aldığınız ürün fiyatı kadar bütçe yeterlidir.

Kuaförde saç botoxu için ise 250-450 arası bütçe ayırmanız gerekecektir. Bu fiyatın üstü ve altı da olmaktadır. Saç yıpranma oranına,  saç uzunluğuna ve saç sıklığına göre saç botoks fiyat değişmektedir.

Galeri: Saç Botoks-Keratin Botox

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu