Pullu Elbise Altına Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

29.02.2024
136
Pullu Elbise Altına Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

Pullu elbise altına ayakkabı başlıklı yazımızda pullu elbise kombinlerinde en önemli detay olan ayakkabı elbise eşleştirmesinden bahsedeceğim. Pullu elbiseler, özellikle özel gecelerde üst düzeyde şıklık yakalamak için kullanılmaktadır. Ancak pullu elbiseler ile stil sahibi kombinler yapmak için doğru ayakkabı seçmelisiniz.

Pullu Elbise Altına Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

Pullu elbise altına ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Gece kıyafetleri denilince akla ilk gelen kıyafetler arasında pullu elbiseler yer almaktadır. Düğün, nişan, doğum günü, kokteyl parti ve balolarda pullu elbiseleri kullanabilirsiniz. Peki, pullu elbisenin altına uygun ayakkabı modeli hangisidir?

Pullu Elbisenin Altına Topuklu Ayakkabı olur mu

Pullu Elbisenin Altına Topuklu Ayakkabı olur mu

Pullu Elbisenin Altına Topuklu Ayakkabılar

Aslında pullu elbiseleri zarif ve şık gösteren etkenlerden en önemlisi çok kolay ayakkabılardır. Özellikle elbisenin rengi ile uyumlu ince topuklu ayakkabılar şıklığınızı üst seviyelere taşıyacaktır. Pullu elbisenin altına kitten, blok topuk ayakkabı, stiletto ayakkabı kullanabilirsiniz.

Pullu elbiseler ile eşleştirebileceğiniz ayakkabı renkleri ise metalik tonlarda veya parlak renklerde olmalıdır. Özellikle topuklu ayakkabılardan bu renkleri seçerseniz daha kızıyorsunuz görünebilirsiniz.

Pullu Elbisenin Altına Düz Ve Babet Ayakkabılar

Aslında pullu elbiseye uygun ayakkabı seçerken şıklığın yanında rahatlığı da aramalısınız. Özellikle gündüz etkinliklerinde veya çok uzun ayakta kalacağınızda babet veya düz ayakkabı kullanabilirsiniz. Pullu detaylara sahip metalik renklerde ayakkabılar bu senenin modası ayakkabı modelleri arasındadır. Özellikle pullu ayakkabı modelleri kullanabilirsiniz.

Bordo Pullu Elbisenin Altına Ayakkabı

Bordo Pullu Elbisenin Altına Ayakkabı

Pullu Elbisenin Altına Sandalet Olur Mu?

Yaz aylarında birçok elbise modeli ile sandaletleri eşleştirebilirsiniz. Pullu elbisenin altına ince bantlı veya kalın bantlı sandaletler arasında seçim yapabilirsiniz. Ayak bileğini saran sivri burun sandaletler ile daha seminer bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Pullu Elbiseye Uygun Ayakkabı Renkleri

Elbise ayakkabı eşleştirmelerinde elbisenin rengine göre ayakkabı seçmelisiniz. Örneğin siyah pullu elbise altına ayakkabı olarak hemen hemen tüm renkleri kullanabilirsiniz. Ancak mavi pullu elbise altına, sarı pullu elbise altına gibi elbiselere ayakkabı seçerken daha dikkatli olmalısınız. Gümüş ve altın pullu elbiseler ile aynı renklerde ayakkabı kullanmanız daha doğru olacaktır.

Pullu Elbiseye Nasıl Aksesuar Olur?

Elbise ayakkabı eşleştirmesinde ayakkabı çanta, ayakkabı kemer, ayakkabı şal veya takı eşleştirmesi de yapılmalıdır. Böylece daha etkileyici görünüm sunabilirsiniz. Örneğin pullu elbisenin altına elbiseye uygun renklerde aksesuar kullanırken ayakkabı rengini unutmamalısınız. Elbise pullu ve gösterişli bir elbise olduğu için daha sade ve şık ayakkabı modelleri tercih etmelisiniz

Okurlarımız buna da baktı > Parlak Elbise Altına Ayakkabı

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin pullu elbise modellerinden derlenen görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Pullu Elbise

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu