Tarz Kadın

Perma Erkek Saç Modelleri 2022-2023

21.02.2022
1.694
Perma Erkek Saç Modelleri 2022-2023

Perma erkek saç modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda erkeklerin son dönemlerdeki saç trendi olan perma saç modelleri erkek şekilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Perma saç erkek nasıl yapılır? Evde perma yapımı erkek,  perma kaç TL? Kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılır erkek, erkek perma için saç uzunluğu ne kadar olmalı? Gibi soruların cevaplarını vererek en güzel perma sac erkek tasarımlarından bahsedeceğiz.

Perma Erkek Saç Modellerin 2022-2023

Geçmişte çok fazla kullanılmayan perma modelleri erkek stilleri günümüzde kullanıcısına sağladığı kolaylıklardan dolayı daha çok kullanılmaya başlanmıştır. 2021 saç trendleri arasında yer alan erkek perma saç modelleri 2022-2023 erkek saç trendi arasında da yerini almış bulunmaktadır.

Erkek perma saç modelleri

Erkek perma saç modelleri

Her dönemde özellikle gençler için sürekli saç ve sakal modeli arayışı olmaktadır. Bu nedenle son zamanların trend olarak karşımıza da perma saç modelleri erkek stilleri çıkmaktadır.

Perma erkek saç sıcak havalarda da, soğuk havalarda da kullanılan saç modeli olarak tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Son dönemlerde erkek ünlülerin saç modelleri arasında erkek perma modelleri sıklıkla kullanılmakta ve bu konuda öncülük yapılmaktadır.

Erkek saçlarında hangi saça perma yapılır diye soranlara kısa saça perma erkek, uzun saça perma ve orta boy saça perma erkek olarak her saç modeline yapıldığını belirtmeliyiz.

Düz saçlardan sıkılan beyler düz saçı dalgalı veya kıvırcık hale getirdikten sonra bunu uzun süre nasıl kullanırız sorusunun cevabını aramaktadır. İşte tam da bu noktada perma saç erkek modelleri öne çıkmaktadır.

Permalı Saç Erkek Modelleri

→ Bu sezonun erkek saç modası denilince akla gelen erkek saç modelleri arasında kıvırcık saçlar tüm karizması, çekiciliği ve gösterişi ile öne çıkmaktadır. Kıvırcık saçlar denilince akla ise perma modelleri erkek stilleri gelmektedir.

erkek saç perma modelleri

erkek saç perma modelleri

Permalı erkek saç modelleri modern perma teknikleri ile yapılmakta  bu da kalıcılığını uzun süre korumasını sağlamaktadır.

Perma Saç Erkek Nasıl Yapılır?

Saçı kıvırcık yapma erkek için biraz uğraştırıcı olabilir. Ancak evde birkaç günlük kullanacağınız erkek saç perma modeli yapabilirsiniz.

6 ay gibi uzun süre permalı erkek saç modelleri kullanmak istiyorsanız kuaföre yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Saçlarınızın sadece perçem kısmına perma yaptırabileceğiniz gibi, saçın tepe kısmına perma veya saçın tamamına perma erkek tasarımları yaptırabilirsiniz.

kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılır erkek

kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılır erkek

Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır Erkek

düz saça perma yapımı 6 ay kalıcılığını korumaktadır. Çok hızlı uzayan saçlarda bu süre daha az olabilir.

Kalıcı perma için erkek saçları bigudilere sarılarak kalıcılığı sağlayan ürün sürülür. Kullanılan ürüne göre 25-35 dakika arası bekletildikten sonra yıkanarak altı ay kadar kullanılır.

Kalıcı perma sonucunu en doğru şekilde almak için işlemi erkek saç tasarım merkezinde kuaförde yaptırmanızı öneririz.

Aşağıda evde perma yapımı erkek videosu paylaşıyoruz. Videoyu izleyerek perma nasıl yapılır erkek sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Saçlardaki perma ince olsun istiyorsanız ince ince sarmanız gerektiğini hatırlatalım!

Özellikle hacimsiz ve ince telli saçlara sahip olan beylere dalgalı perma erkek stilleri önererek, erkek saç perma modeli ile saçlarını daha gür ve bakımlı göstereceklerini bilmelerini istiyoruz.

Kısa Saç İnce Perma Erkek

Kısa saç perma yapma erkek stilleri, uzun saç perma yapmadan daha çok tercih edilmektedir. “Kısa saçlarda hangi perma yapılır” dediğinizi duyar gibiyim. Kısa saçlarda ince perma çok daha dikkat çekici ve şık durmaktadır.

Kısa erkek saç ince perma stilleri, bölgesel olarak yapılabileceği gibi genel olarak da yapılabilir.

Kabarık, gür ve aşırı sık erkek saçına ince perma yapılırsa saçlar daha gür ve kabarık görüneceği için ince perma yerine kalın perma yapmanız daha doğru olacaktır. Bu kural orta uzunlukta saçlar için geçerlidir.

Çok kısa saçlarda, özellikle bölgesel perma yapılacaksa ince perma en doğrusudur.

Perma Fiyatları Erkek

Erkek perma fiyatları, bayan perma fiyatları gibi saçın uzunluğuna, kısalığına, permanın ince dalgalı perma veya kalın dalgalı perma oluşuna göre değişmektedir. Bu nedenle saçınıza yaptıracağınız erkek perma fiyatını net olarak en iyi şekilde kuaförün yüzden alabilirsiniz.

Perma erkek saç

Perma erkek saç

Perma saç erkek fiyat kataloğu belirleyici etkenleri arasında kuaförün bulunduğu bölge, kuaförün kullandığı malzeme kalitesi de bulunmaktadır.

Genel olarak perma saç erkek fiyatları 60 tl ile 1000 tl arasında değişmektedir. Erkek kısa saça perma fiyatı,  uzun saça perma fiyatı, gür saça perma ile seyrek saça perma arasında farklılıklar olduğunu belirterek fiyat için kuaförünüzden bilgi almanızı öneriyoruz.

Erkek saçına bölgesel perma fiyatlarının genel perma fiyatlarına göre daha hesaplı olduğunu da belirtelim.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek saç perma modelleri görselleri paylaşıyoruz. Erkek saç modelleri perma hakkında daha fazla detay ve ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Perma Saç Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 2022-2023 başlıklı yazımızda Erkek Fade Saç Kesimi Modelleri, fade saç ve undercut saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu