Erkek Perma Saç Modelleri 2024

20.01.2024
3.593
Erkek Perma Saç Modelleri 2024

Erkek perma saç modelleri 2024 stilleri için erkek perma saç modelleri arasında uzun ve kısa saç perma modelleri vardır. Erkeklerin son dönemlerdeki saç trendi olan perma saç modelleri erkek şekilleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Günümüzde erkeklerde de farklı saç stilleri öne çıkmaktadır. Erkek perma nasıl yapılır? Hangi saça perma yapılır? Evde perma yapımı erkek,  perma saç erkek fiyat, kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılır erkek, erkek perma için saç uzunluğu ne kadar olmalıdır? Gibi soruların cevaplarını vererek en güzel perma sac erkek tasarımlarından bahsedeceğiz.

Perma Saç Erkek Modelleri 2024

Geçmişte çok fazla kullanılmayan erkek perma saç modelleri, günümüzde özellikle genç erkek saçları olarak öne çıkmaktadır. Saç trendleri arasında yer alan erkek perma saç modelleri, 2024 erkek saç trendi arasındadır.

Erkek perma saç modelleri

Erkek perma saç modelleri

Her dönemde özellikle gençler için sürekli saç ve sakal modeli arayışı olmaktadır. Bu senenin saç trendi olarak karşımıza da perma saç modelleri erkek stilleri çıkmaktadır.

Perma erkek saç sıcak havalarda da, soğuk havalarda da kullanılan saç modelidir. Erkek saç modelleri yazlık ve kışlık stilleri olarak da perma saç modelleri erkek stillerini görüyoruz.

Son dönemlerde erkek ünlülerin saç modelleri arasında erkek perma modelleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Hangi saça perma yapılır erkek

Kısa saça perma erkek, uzun saça perma ve orta boy saça perma erkek olarak her saç modeline yapılmaktadır. Perma için saçların belli bir uzunlukta olması gerekmektedir. Çünkü perma sonrasında saç boyu yarı yarıya düşecektir. Yani çok kısa saça perma yapmak zordur. bu nedenle erkek perma için saç uzunluğu, en az orta boy saç şeklinde olmalıdır.

Düz saçlardan sıkılan beyler düz saçı dalgalı veya kıvırcık hale getirmektedir. Ancak perma sonrası erkek perma ne kadar kalıcı olur sorusu da öne çıkmaktadır.

Erkek perma ne kadar kalıcıdır?

Aslında bu sorunun cevabı kişinin saç bakımı rutinine ve saç uzama hızına göre değişmektedir. Kişiden kişiye değişiklik ola da ortalama 3-6 ay arası perma kalıcılığı görülmüştür.

Tüm Saç Tipleri İçin Permalı Saç Erkek Modelleri

→ Bu sezonun erkek saç modası erkek saç modelleri arasında kıvırcık saçlar tüm karizması ile öne çıkmaktadır. Kıvırcık saçlar denilince akla ise perma modelleri erkek stilleri gelmektedir.

erkek saç perma modelleri

erkek saç perma modelleri

Permalı erkek saç modelleri modern perma teknikleri ile yapılmaktadır. Bu da perma kalıcılığının uzun süre korumasını sağlamaktadır.

Perma Saç Erkek Nasıl Yapılır?

Perma nasıl yapılır erkeklerin en çok merak ettiği sorular arasındadır. Saçı kıvırcık yapma erkek için biraz uğraştırıcı olabilir.

Aslında berberde uzun uzun zaman harcamak istemiyorsanız evde de perma yapabilirsiniz. Ancak evde yapılan erkek permayı sadece birkaç gün kullanabilirsiniz.

Evde erkek saç perma modeli için nemli saçları akşamdan jelatine veya bigudiye sararak sabah çok dağıtmadan sabitlemelisiniz.

6 ay gibi uzun süre permalı erkek saç modelleri kullanmak istiyorsanız kuaföre yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Saçlarınızın sadece perçem kısmına perma yaptırabilirsiniz. Ayrıca saçın tepe kısmına perma veya saçın tamamına perma erkek tasarımları yaptırabilirsiniz.

kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılır erkek

kalıcı kıvırcık saç nasıl yapılmalıdır erkek

Kalıcı Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır Erkek

Düz saça perma yapımı 6 ay kalıcılığını korumaktadır. Çok hızlı uzayan saçlarda bu süre daha az olur. Ancak hızlı uzayan saçlarda da en az 4 ay kalıcılığı bilinmektedir.

Kalıcı perma için erkek saçları bigudilere sarılarak kalıcılığı sağlayan ürün sürülmektedir. Kullanılan ürüne göre 25-35 dakika arası bekletildikten sonra yıkanarak altı ay kadar kullanılmaktadır.

Kalıcı perma sonucunu en etkili şekilde alma ve uzun süre perma kullanmak mı istiyorsunuz ? O halde permayı erkek saç tasarım merkezinde yaptırmanızı öneririz.

Aşağıda evde perma yapımı erkek videosu paylaşıyoruz. Videoyu izleyerek perma nasıl yapılır erkek sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Saçlardaki perma ince olsun istiyorsanız ince ince sarmanız gerektiğini hatırlatalım!

Özellikle hacimsiz ve ince telli saçlara sahip olan beylere dalgalı perma erkek stilleri öneriyoruz. Böylece erkek saç perma modeli ile saçlarını daha gür ve bakımlı gösterebilirler.

Kısa Saç İnce Perma Erkek

Kısa saç perma yapma erkek stilleri, uzun saç perma yapmadan daha çok tercih edilmektedir. Aslında “Kısa saçlarda hangi perma yapılmaktadır” dediğinizi duyar gibiyim. Kısa saçlarda ince perma çok daha dikkat çekici ve şık durmaktadır.

Aslında kısa erkek saç ince perma stilleri daha çok bölgesel olarak yapılmaktadır. Ancak saçın geneline de ince perma yapılmakta ve beğenilmektedir.

Kabarık, gür ve aşırı sık erkek saçına ince perma yapılırsa saçlar daha gür ve kabarık görünür. Bu nedenle kabarık saça ince perma yerine kalın perma yapmanız daha doğru olacaktır. Bu kural orta uzunlukta saçlar için geçerlidir.

Kısa saçlarda, özellikle bölgesel perma yapılacaksa ince perma en doğrusudur.

Bir bilgi⇒ Perma için kısa saç boyunun en az 10-15 santim olması gerektiğini de unutmayın!

Perma Saç Erkek Fiyatları

Perma Fiyatları Erkek? Erkek perma fiyatları, bayan perma fiyatları gibi saçın uzunluğuna, kısalığına göre değişmektedir. Ayrıca permanın ince dalgalı perma veya kalın dalgalı perma oluşuna göre de değişmektedir. Bu nedenle erkek perma fiyatını net olarak en iyi şekilde kuaförünüzden alabilirsiniz.

Perma erkek saç

Perma erkek saç

Perma saç erkek fiyat kataloğu belirleyici etkenleri arasında kuaförün bulunduğu bölge, kullanılan malzeme ve kalitesi vardır.

Genel olarak perma saç erkek fiyatları 750 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Erkek kısa saça perma fiyatı,  uzun saça perma fiyatı, gür saça perma ile seyrek saça perma farklıdır. Bu nedenle berberin saçlarınızı görerek fiyat vermesi daha doğru olacaktır. Permalı erkek saçı için bu fiyatların altı veya üstüne de yapıldığı görülmüştür.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ 15 Yaş Erkek Saç Modelleri 2024

Erkek saçına bölgesel perma fiyatlarının genel perma fiyatlarına göre daha hesaplı olduğunu da belirtelim.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek perma erkek modelleri görselleri paylaşıyoruz. Erkek saç modelleri perma hakkında daha fazla detay ve ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Perma Saç Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu