Payetli Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

29.01.2022
1.662
Payetli Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Işıltılı elbiseler dediğimiz payetli kombinler özellikle davetlerinin büyüleyici parçalarıdır. Payetli elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu ise payetli elbise kombinleri severlerin en çok merak ettiği sorular arasındadır. Payetli kombinler yapılırken payetli elbise takı kombinleri, payetli elbise ayakkabı kombinleri, kullanıyorsanız payetli elbise şal kombinleri öne çıkmaktadır.

Etrafına ışıltılar saçan bir elbise giydiğiniz zaman ayakkabı ve takı seçiminde zorlanılır. Zira yeterince ışıltı ve parıltıya sahip olan elbise için elbiseyi kapatmayacak ve elbise ile kullanıldığında yok olup gitmeyecek parçalar seçmek zorundasınız.

Payetli Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Payetli kombinler ve ışıltılı elbiseler ile birlikte aşırı renkli gösterişli parçalar birleştirilemez. Payetli kıyafetler ışık altında farklı yansımalarla farklı renklere dönüşebilmektedir. Bu nedenle payetli elbise altına sade renkli ayakkabılar kullanabilirsiniz.

Payetli elbise altına nasıl ayakkabı giyilir

Payetli elbise altına nasıl ayakkabı giyilir

Örnek verecek olursak; gri payetli elbise altına fuşya ayakkabı veya kırmızı ayakkabı kullanabileceğiniz gibi bej rengi ayakkabı veya füme rengi ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Payetli elbise altına ayakkabı seçerken elbisenin ışık altındaki yansımalarından doğan renkleri önceden bilmeniz ve bu doğrultuda seçimler yapmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde hiç riske girmeden kullandığınız elbise rengi ile uyumlu tonlarda ayakkabı kullanmanız daha doğru olacaktır.

Payetli elbise altına ayakkabı gri, dore, lame, ten rengi, kemik rengi, bej rengi ayakkabılar, yeşil payetli elbise ayakkabı kombininden, mavi payetli elbise ayakkabı kombinine kadar hemen hemen tüm renklerle kullanılmaktadır.

Payetli kombinler çerçevesinde payetli elbise altına ayakkabı, payetli bluz altına ayakkabı ve payetli pantolon altına ayakkabı olarak rugan stiletto, süet ayakkabılar, sivri burun babetler, tek bantlı veya 3 bantlı sandaletler kullanabilirsiniz.

Sivri burun ayakkabı kullanırken yüksek topuklular yanında düz taban sivri burun ayakkabılarda payetli elbise altına ayakkabı olarak kullanılabilir.

Payetli elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir

Payetli elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilir

Siyah Payetli Elbise Altına Ayakkabı

Siyah payetli kombinler gri payetli kombinlerden sonra en çok tercih edilen kombin rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah payetli elbise altına ayakkabı olarak ten rengi, siyah, vizon rengi ayakkabı kullanabileceğiniz gibi, aksesuar bütünlüğü ile kırmızı ve bordo ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Payetli Kombinler

Işıltılı elbiseler, bazı kişiler için abartı olarak görülebilir. Bu nedenle her tarafı payetli kıyafetler, elbiseler yerine bölgesel kıyafetler tercih edilmektedir.

Siyah payetli elbise altına nasıl ayakkabı giyilir

Siyah payetli elbise altına nasıl ayakkabı giyilir

Bölgesel payetli kıyafetler altına ayakkabı tercihlerinizi sade tutabileceğiniz gibi ışıltılı taşlı ayakkabılardan yana yapabilirsiniz. Bunun için gayet oranı size yol gösterecektir.

Yoğun payetli kıyafetler de sade ayakkabılar, minimum payetli kıyafetlerde ise taşlı ve ışıltılı ayakkabılar kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Simli Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Payetli Elbise Takı Kombinleri

Işıltılı elbise takı kombinleri için en çok tercih edilen takı bilezik ve küpe olarak karşımıza çıkmaktadır.

Payetli elbise takı kombinlerinde de payetli elbise ayakkabı kombinlerinde olduğu gibi sade renkler kullanılmalıdır. Payetli elbise üstüne takı seçerken  elbise ile uyumlu renklerde sade onlarda takı seçilmelidir.

Payetli elbise takı kombinleri

Payetli elbise takı kombinleri

Örneğin; kırmızı payetli elbise altına ayakkabı ve aksesuar olarak siyah küpe ve bileklik tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin payetli elbise modelleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyerek düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Payetli Kombinler

 

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu