Ombreli Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

03.01.2022
1.571
Ombreli Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Ombreli saç bakımı nasıl yapılmalı sorusu ombreli san kullanan kişilerin en çok merak ettiği sorudur. Ombre sonrası saç bakımı, ombreli saçlar için bakım ürünleri ile yapılabileceği gibi doğal saç bakım ürünleri ile de yapılabilir. Ombre, saçlara ışıltı katmak için saça yapılan işlemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ombre sonrası saç bakımı ise saçlardaki ışıltının uzun süre korunması için zorunludur.

Kusursuz görünen ombreli saçlar, günlük saç bakımı veya haftalık saç bakımı yapılmadığı zaman çok kısa sürede ışıltısını kaybederek solgun görünecektir.

Gelin şimdi hep birlikte ombreli saça evde günlük saç bakımı nasıl yapılır? Ombre sonrası yıpranan saç için ombre bakımı nasıl olmalıdır? Ombreli saçlar için sac sirlari nelerdir? Sac bakimi nasil yapilir? Gibi soruların cevaplarını görelim.

Ombreli Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Ombre saçları yıpratır mı sorusu ombre yapımı öncesi hemen hemen herkesin sorduğu sorudur. Ombre yapılmadan önce saçınıza en uygun ürün seçmelisiniz.

ombre sonrası saç bakımı

ombre sonrası saç bakımı

Saç teline ve saç yoğunluğuna göre seçilen malzemeler doğru sürede yapıldığı zaman saçlarda yıpratma yapmayacaktır.

Koyu renk saçlarda yapılan ombre doğru sürede bekletilmediği zaman saç tellerinde yıpranmalara neden olmaktadır. Ombre sonrası yıpranan saç için kolaylıkla yapabileceğiniz saç bakımları vardır.

Ombre Sonrası Evde Günlük Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç derisinin kurumaması ve saçın doğal homojenin kaybetmemesi için aşırı sıcak su ile saçlarınızı yıkamaktan kaçınmalısınız.

Omreli saç bakımı için saç maskeleri en çok kullanılan günlük saç bakım ürünleri arasında yer almaktadır.  Saç yapınıza göre haftada 1 defa ya da 2 defa kullanacağınız saç maskeleri saç tellerindeki nemi koruyarak saç tellerine keratin ve besin desteği sağlayacaktır. Bu da ombre sonrası saçlara  en iyi bakım demektir.

ombreli saça Evde günlük saç bakımı nasıl yapılır

ombreli saça Evde günlük saç bakımı nasıl yapılır

Ombreli saça hangi saç bakım maskesi yapılmalıdır? Saç yapınıza uygun saç bakım maskeleri özellikleri konsantre formülde olmalıdır. Saçınıza özel konsantre formülleri içeren saç bakım maskeleri saçlara hızlı ve güçlü bakım yapmaktadır.

Ombre sonrası yıpranan saçlarınıza haftada 1 veya 2 kez 20-25 dakikanızı ayırarak bakım yaparsanız ombreli saçlarınızın ışıltısı uzun süre ilk günkü gibi kalacaktır.

Ombreli saçlar için şampuan saçlardaki boyanın rengini çevresel faktörlerden koruyacaktır. Ombreli saç için en iyi şampuan kullanımı için saç yapınıza uygun şampuan seçmelisiniz. Doğru ombreli saç şampuanı ile ani ısı değişiklikleri, çevresel kirlilik ve stresin ortaya çıkardı saç yıpranmasının önüne geçecektir.

Ombre sonrası renklerin akmaması ve saçların ışıltısını kaybetmemesi için canlandırıcı ve koruyucu şampuan veya serum bakım kremleri kullanmalısınız.

Ombreli Saçlar İçin Bakım Ürünleri-Saç Yağları

Ombre nasıl yapılır sorusunda ombrenin saç uçlarına uygulandığını görmekteyiz. Bu nedenle ombreli sac bakimi nasil yapilir sorusunun cevabında saç bakımının saç uçlarına daha özenli yapılması gerektiğini görmekteyiz.

En iyi saç bakım yağları ⇒Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları

Saç bakım yağları duş sonrası günlük olarak veya haftada en az iki kez nemli saç uçlarına uygulanmalıdır.

Ombre bakımı

Ombre bakımı

Ombre sonrası kullanılacak saç bakım yağı önerileri arasında hindistan cevizi saç yağı, argan yağı, zeytinyağı ve jojoba yağı öne çıkmaktadır. Ombre sonrası saç bakımı için saç uçlarını da kuruma ve kırılma riskine karşı bu yağları uygulayabilirsiniz.

Resim Galerisi: Ombre Bakımı

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu