Nişan Elbiseleri 2016

0
1448

En çok dikkat çeken konulardan bir tanesi nişan elbiseleri 2016 yılında modayı nasıl değiştirdiği ve ne yenilikler getirdiğidir. Elbette nişanınızda en güzel kişi siz olmak istersiniz ve bunu da yalnızca kendi tarzınızla başarabilirsiniz. Başkasının tarzını değil kendi tarzınızı kullanırsanız, nişan elbiseniz üzerinizde yapmacık durmaz.

Nişan elbisenizin modelini seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. İşte bu hususlar;

pembe nişan elbiseleriNişan Elbiseleri 2016 seçiminde dikkat edilecek hususlar;

– Eğer gelin sizseniz en güzel siz olabilirsiniz. Fakat gelin siz değilseniz en güzeli olmasanız da olur. Bırakın gelin sizden en az bir tık üste çıksın.

k nişan elbiseleri

– Çok renkli, parlak kıyafetler çok tercih edilmemelidir. Çünkü, dikkatlerin üzerinizde olduğu bu gecede daha fazla dikkat çekmek istemeyeceksinizdir.

nişan elbiseleri modelleri 2016

– Çok kısa veya çok uzun elbiselerde uygun değildir. Özellikle gelinin arkadaşları geline yardım edip aradan sıyrılmaları gerekir. Bu şekilde davranmazlar ise bütün dikkatler onların üzerinde toplanır.

2016 nişan elbiseleri

– Fazla karanlık renkler de tercihler arasına girmemelidir. Yoksa nişana mı geldiniz cenazeye mi belli olmaz.

mor renk nişan elbiseleri

Nişan Elbiselerinde Renk Seçimi

Nişan elbiselerinin modellerine bakılacak olursa; genellikle kırmızı, buz mavisi, yavruağzı, pudra şekeri ve yeşilin tonları tercih edilmektedir. Elbiseyi giyecek olan kişinin kilosu da renk seçimine etki eden faktörlerden birisidir.

nişan elbiseleri 2016 modelleri

Sık Kullanılan Modeller

Modeller incelendiği zaman ise genellikle omuz detaylı olan ya straplez ya da V yaka gelen askılarıyla dekolte yaratan tarzlar vardır.  Her sene olduğu gibi bu senede gözde olan model balık modellerdir. Ancak son zamanlar da modacıların sıklıkla kullanmaya başladığı sırt dekoltesi de dikkat çekmektedir. Düz sıradan bir elbiseye arkadan verilen sırt dekoltesi bambaşka bir hava yaratmaktadır. Sırt dekoltesi isteyen hanımlar aşırı derecede dikkat çekmemek için tenlerine uygun renkler tercih etmelidir. Prenses model tercihler arasına girse de çok fazla tercih edilmemektedir.

2016 nişan elbiseler nasıl seçilir

Özellikle 2016 senesinin modeli ise omuz detaylı, yüksek bel etek gibi duran abiye elbiselerdir. Saç olarak üstten geniş bir topuz ve hafif bir makyaj da elbiseyi tamamlayarak sizi oldukça şık gösterecektir. Ancak burada ki omuz detaylı üst bölümün dantelli olup olmadığına dikkat ediniz. Dantel size başka bir hava katacağından tercihinizi dantelliden yana kullanmanızda fayda vardır.yeni sezon nişan elbiseleri

 

Bir önceki makalemiz olan Trend Gece Kıyafetleri başlıklı yazımızda gece elbiseleri, gece elbisesi modelleri ve gece kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER