Mullet Saç Kimlere Yakışır?

03.03.2022
1.276
Mullet Saç Kimlere Yakışır?

Bu senenin bayan saç kesim modelleri arasında yer alan mullet saç kesimi trende ile mullet saç kimlere yakışır sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. 90’larda trend olan mullet saç, 2020-2023 saç trendleri arasında da yer almaktadır. Mullet saç kesimi kadın stilleri uygulamasından önce mullet saç modelleri kimlere yakışır sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir.

Birçok kişi tarafından aslan yelesi saç modeli olarak da bilinen mullet saç, aslan yelesi saç kesiminden daha modern ve şık durmaktadır. Mullet saç nedir? Mullet saçlar hangi yüz tipine yakışır? Mullet saç kesimi nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

Mullet nedir? Mullet saç, geçmişte amerikan hip-hop kültüründe ortaya çıkmış ve günümüze kadar çeşitli revizyonlarla, daha modern ve şık saç kesimleri ile ulaşmıştır.

Mullet Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Mullet saç denilince akla saçların arka tarafı hariç diğer kısımlarının kısa kesimi gelmektedir. Mullet saçlarda saçların ense kısmı, kullanıcının uzunluk tercihine göre yanlara ve ön kısma göre daha uzun kesilmektedir. Aslan yelesi saç kesimine benzetilse de farklı birçok yönü vardır.

Mullet saç kesimi

Mullet saç kesimi

Mullet saç kesiminin ön kısımları pixie saç kesim şeklinde olmaktadır. Aslan yelesi saç kesimi kadın stilinde saçlar çok kabarık ve katlı olurken mullet saç kesiminde daha dingin daha sakin saç kesimi ile karşılaşıyoruz.

Mullet Saç Kimlere Yakışır?

Mullet saçlar, çene yapısındaki belirginlik ile öne çıkan üçgen yüz, kalp yüz ve uzun yüz şekline yakışmaktadır.

Uzun yüz şeklinde açık mullet saç modelini kullanırken yuvarlak ve oval yüz hatlarında toplu mullet saç modellerini öneriyoruz.

tüm sa tiplerinde kullanılabilen mullet saçlar, yediden yetmişe herkesin yapırabileceği bu senenin kadın saç stilleri çerçevesinde yer almaktadır.

Mullet Saç Kesimi İle Yapılan Saç Modelleri Nelerdir?

Mullet saç kesimleri ile kullanacağınız saç modelleri arasında at kuyruğu saç modeli, ortadan ayrılan saç modelleri, açık saç modelleri yarım topuz saç modelleri yer almaktadır. (mullet saça aksesuarlı veya aksesuarsız at kuyruğu saç modeli yapabilirsiniz)

Mullet saç kesimi kadın

Mullet saç kesimi kadın

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bu Senenin Saç Renkleri Neler?

Mullet saç kesimleri ile kullanılan saç renkleri ise ten rengine uyum doğrultusunda bu senenin saç renkleri çerçevesinde kullanılabilir. Özellikle genç mullet saç kesiminde saç uçlarına boya, saçın ön kısmına boya, kulak arkasına boya veya saç arasına boya olarak marjinal renkler kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde mullet saç modeli kadın stilleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlere sunuyoruz.

Resim galerisi: mullet saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu