Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

04.09.2023
412
Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Minimalist ev dekorasyonu nasıl yapılır başlıklı konumuza evlerimizi nasıl daha yalın ve düzenli dekore edebiliriz konusunu paylaşacağız. Öncelikle minimalist dekorasyon ne demektir konusuna değineceğiz. Ardından minimal dekorasyonda boya renkleri nelerdir  sorusunun cevabını paylaşacağız.

Minimalist Dekorasyon Ne Demektir?

Günümüzde artık çok metrekare evlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle alanlar daha fonksiyonel şekilde dekore edilmektedir. Minimalist dekorasyon fonksiyonel mobilyalar bile sade dekorasyonun adıdır.  Özellikle küçük mekanları uygun renk ve mobilyalarla dekore ederek daha ferah ve daha geniş görünmesini sağlamaktır.

Minimal Dekorasyon Özellikleri

Minimal Dekorasyon Özellikleri

Minimalist Dekorasyon Özellikleri Nelerdir?

Ev duvar boyası olarak açık renkler veya pastel renkler kullanılmalıdır.

İşe yaramayan her türlü aksesuardan uzak durulmalıdır.

Duvar boya rengi olarak kullandığımız açık renkler mobilyalardan ev teslim ürünleri ne kadar aynı atomlardan seçilmelidir.

Minimalist dekorasyonun ürünleri mümkün olduğu kadar konser ve aynı zamanda dekoratiftir.

Genelde ahşap tarzı doğal malzemelerle yapılmaktadır.

Sade çizgilere sahip objeler ortamı daha ferah göstermektedir. Kullanacağınız dekoratif objeleri odak noktası olacak şekilde yerleştiriniz. Böylece daha etkileyici görünüm sunacaktır.

Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Öncelikle duvar rengini seçerken dikkatli olmalısınız. Çünkü açık renkleri kullanarak oturma alanlarınızı daha aydınlık gösterebilirsiniz. Özellikle bej rengi, krem rengi ve beyaz en çok kullanılan minimalist dekorasyon duvar boyası renkleridir.

Ancak açık toprak tonları ve gri tonlarını da kullanabilirsiniz. Çakıl taşı, peri bacası rengi ve kumru rengi bu renkler de tercihler arasında yer almaktadır.

Minimalist dekorasyonda canlı renkler kullanmak istiyorsanız pastel pembe, mavi ve yeşil tonlarını kullanabilirsiniz.

Minimalist dekorasyonda düzenli ortam az eşyalarla sağlanmaktadır. Bu nedenle fonksiyonel mobilyalar tercih edilmektedir. Ayrıca işe yaramayan objeler ve mobilyalarda ivedi bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Minimal ev dekorasyonları mutfak

Minimal ev dekorasyonları mutfak

Özellikle akıllı depolama alanları dağınıklığı azaldığını en etkileyici yılların arasındadır. Bunun için mobilyalarınızı depolama alanları olanlar arasından seçmelisiniz. Örneğin sehpa, baza, koltuk, puf ve raflarda gizli depolama alanları olmalıdır. Böylece bulunduğunuz ortam daha ferah ve derli toplu görünecektir.

Bulunduğunuz alan içerisindeki teknolojik cihaz kabloları kamufle edilmelidir. Böylece göz yoran nahoş görüntüler ortadan kaldırılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Evin Büyüklüğüne Göre Ev Dekorasyon Önerileri 

Dolap ve çekmecelerde mutlaka düzenleyici organizer kullanılmalıdır. Özellikle mutfak ve banyoda düzenleyici organizer mutlaka düşünülmelidir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin minimalist ev dekorasyonu görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Minimalist Dekorasyon

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Yılbaşı Süsleri Yapımı | Kolay Modeller başlıklı yazımızda Evde Yılbaşı Süsü Yapımı ve yılbaşı süsleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu