Mavi Takım Elbise İçine Ne Renk Gömlek Giyilir?

22.08.2021
2.020
Mavi Takım Elbise İçine Ne Renk Gömlek Giyilir?

Mavi takım elbise içine ne renk gömlek giyilir başlıklı yazımızda, erkeklerin en çok kullandığı mavi takım elbise kombinleri hakkında bilgiler vereceğiz. Takım elbise seçimi oldukça önemli bir konudur. Takım elbisede kaliteden ve tarzından ödün vermeyenler için her ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Kombinlerinizde etkili bir uyum yakalamak istiyorsanız, mavi takım elbise hangi gömlek tarzı ve modeli ile kombin edilir bilmeniz faydanıza olacaktır. Bu noktada takım elbise içine gömlek seçimi yaparken size yardımcı olacak mavi ile uyumlu renkler doğrultusunda stil önerilerinde bulunduk. İşte yeni yıl modasına uygun etkileyici mavi takım elbise kombinleri…

Mavi Takım Elbise İçine Ne Renk Gömlek Giyilir?

Parlak renk tonlarına sahip mavi takım elbise kombinlerinde genellikle açık renk gömleklerin kullanıldığı görülmektedir. Özellikle beyaz renk gömlekler, güvenli bir kombin oluşturdukları için yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Mavi takım elbise altına ne renk ayakkabı olur

Mavi takım elbise altına ne renk ayakkabı olur

Basite kaçmak istemeyenler ise tercihlerini soluk maviden yana kullanabilirler. Soluk mavi gömlek ve koyu renk takım elbise göz doldurucu şıklıkta bir çift olurlar.

Sessiz bir kontrast yaratarak, sade giyim tarzıyla ön plana çıkmak isteyenler ise takım elbise içine gömlek seçimi yaparken gri tonlarına göz atabilirler.

Desenli giyinmeyi seviyorsanız, mavi çizgili veya pötikareli olan gri bir gömlek deneyebilirsiniz.

Sportif giyinmeyi seviyorsanız, dar kesim buz mavisi takım elbise de tercih edebilirsiniz. Bu takım elbiseleri açık renk gömlekler ve yeleklerle kombinleyebilirsiniz.

Çağdaş bir görünüm için mavi takım elbise kombinleri oluşturulurken genellikle toz pembe gömlekler ön plana çıkar. Fakat kombinasyon yapılırken mutlaka pembenin açık tonları giyilmelidir. Bu gömlekler koyu renk kravatla tamamlandığında mükemmel bir uyum sağlanır.

Parlement Mavisi Takım Elbise İçine Ne Renk Gömlek Giyilir?

Günümüzde yoğun bir şekilde parlement mavisi takım elbiseler tercih edilmektedir. Özellikle resmi yerlerde çalışanların ve düğünlerde damatların seçimi bu doğrultudadır.

Mavi takım içine hangi ren gömlek olur

Mavi takım içine hangi ren gömlek olur

Önemli davetlerde de parlement mavisi takım elbise kombinleri daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü parlement mavisi takımlar, kişiye sofistike bir şekilde şık görünüm kazandırır.

Parlement mavi takım elbise içine gömlek seçimi yaparken renk tonunun elbisenin geneline uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Karşı tarafa güvenli, aydınlık bir his vermek istiyorsanız beyaz gömlek en doğru seçim olacaktır.

Çarpıcı bir kombin yapmak istiyorsanız, buz mavisi gömlek ve bordo kravat kullanabilirsiniz.

Yarı resmi bir tarz için parlemet mavisi takımınızın içine pembe bir gömlek giyin. Gömleğin rengi kadar kesimi, deseni ve hatta yakasının da önemli olduğu unutulmamalıdır.

Örneğin; parlement mavisi takımların desenli olmayan tek renk gömleklerle kombin edilmesi önerilmektedir.

Günümüzde dar kesim gömlekler ve takımlar daha fazla tercih edilmektedir. Tabi ki slim fit bir gömlek alırken, hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması adına doğru ölçülerde bir seçim yaptığınıza emin olun.

Mavi Takım Elbise İçine Ne Renk Kravat Olur?

Mavi takım elbise içine hangi renk kravat gider? Takım elbiselerde tam bir şıklık yakalanmak isteniyorsa, kravatla gömleğin uyumunu da dikkat edilmelidir.

mavi takım elbise kravat kombinleri

mavi takım elbise kravat kombinleri

Koyu mavi takımların içerisine açık renk gömlek tercih edildiğinde, kesinlikle kravatın koyu renk tonlarında olması gerekmektedir.

Mavinin çok açık tonlarında bir takıma sahipseniz ve bu takımı siyah gömlekle kombinlemek isterseniz, modern bir görünüm sunmak için açık renk kravat kullanılması son derece önemlidir. Ancak açık renk kravatların başta siyah olmak üzere koyu renk gömlekler daha iyi duracağını hatırlatalım.

Mavi takım elbise kombinleri yapılırken gömlek seçiminin kritik rol üstlendiği bilinmektedir. Fakat takımınızı doğru gömlekle eşleştirmek kadar kemer, ayakkabı gibi unsurlarla bütünlük sağlamanız da önemli.

Kısacası takım elbiseden ayakkabıya kadar her ayrıntıda uyumlu seçimlere yönelmelisiniz. Son olarak tabi her renkte olduğu gibi mavi takım elbise içine hangi renk gömlek giyilir konusunda da, bütçeniz doğrultusunda hareket etmeniz en doğru karar olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde mavi takım elbise kombinleri erkek stil detayları paylaşılmıştır. Daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Takım Elbise Kombinleri Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu